ogresnovads.lv Publicēts: 2012-07-12 09:03:00 / Izglītība
Ziņot redakcijai
11. un 12.jūlijā Ikšķiles novada Tīnūžu pagasta „Turbās” notiek Latvijas bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 15. konference, kurā piedalās vairāk kā 100 dalībnieku no 62 Vidzemes bibliotēkām.
Katru gadu šī pasākuma organizēšanā piedalās Gunta Romanovska, Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas vadītāja un Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece, kā arī tās vietas bibliotēkas darbinieki, kur konference notiek.
Šogad šis pasākums pirmo reizi notika Ogres apriņķī, līdz ar to tā organizēšanā aktīvi iesaistījās Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) vadītāja Maruta Jēkabsone un viņas kolēģes. M. Jēkabsone konferences dalībniekiem atklāja, ka OCB Vidzemes nodaļai piebiedrojusies tikai pirms četriem gadiem un konferences organizēšanā iesaistās pirmo reizi.
G.Romanovska, uzrunājot konferences dalībniekus, atklāja, ka šogad bibliotekāru saiets pulcējis 123 dalībniekus no 20 Vidzemes novadiem un Valmieras pilsētas, kā arī viesus no Kurzemes – Liepājas bibliotēkas, turklāt kā balvu šajā konferencē piedalīties ieguvušas arī konkursa „Drošs internets” laureātes – Liepājas, Alūksnes un Valmieras bibliotēkas pārstāves.
„Konferences būtība ir just draudzīgu plecu, iepazīties ar kolēģu darbu, uzzināt daudz jauna programmā paredzētajās lekcijās, iepazīt tās Latvijas vietas, kur konferences tiek rīkotas, kopā atpūsties,” saka G. Romanovska. „Kad uz šo pasākumu bibliotekāres vairs nebrauks, tad to vairs nebūs nozīmes organizēt, bet vēl aizvien katru gadu kolēģi saka, ka šo saietu gaida, ka iegūtās zināšanas viņiem ir interesantas un noderīgas. Uz konferenci pat dodas jau pensionētas bibliotekāres, jo viņām te patīk. Tas ir lielākais gandarījums,” priecājas saieta kuratore.
Viņa atgādina 13. saieta Alūksnē devīzi – „Sirsnībā un interešu kopībā”, kas, viņasprāt, raksturo katru šo konferenci, un savām kolēģēm vēl arī turpmāk svarīgāko, kas bibliotekāra darbā jāievēro – nemitīgu zināšanu atjaunošanu, prasmi kontaktēties ar cilvēkiem, aktīvu sadarbību, radošumu.
Konferences organizēšanā atbalstu sniegusi Ogres novada pašvaldība, kuru šajā pasākumā pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe. Bibliotēku darbiniekiem viņa nedaudz ieskicēja Ogres novada izveidošanās vēsturi, kā arī atgādināja, ka Ogres novads iedzīvotāju skaita ziņā ir lielākais valstī (30 000 iedzīvotāju), un atzina, ka teritoriālās reformas būtiskas izmaiņas novada bibliotēku darbā neieviesa. „Man ir liels prieks, ka novada bibliotēku tīkls ir saglabāts un attīstās, mums ir speciālisti, kuri ir gatavi mūsdienu izaicinājumiem un spēj strādāt ar modernām tehnoloģijām, apmāca ar tām strādāt arī dažādas sabiedrības grupas, iesaistās dažādos projektos, kas veicina sabiedrības garīgo attīstību, integrēšanos,” atzina V. Pūķe. Viņa pateicās M. Jēkabsonei, Lauberes bibliotēkas vadītājai Maigai Livčānei, kā arī Madlienas pagasta bibliotēkas vadītājai Dainai Liepai un Meņģeles pagasta bibliotēkas vadītājai Zaigai Liepiņai par lielo sava darba entuziasmu, profesionalitāti, augsto darba kvalitāti, kas arī veicina bibliotēkas attīstību, kas ļauj vietējai bibliotēkai kļūt par kultūras centru, gaismas un zināšanu nesēju. V. Pūķe atzina, ka bibliotekāra profesija ir visai universāla, jo tā nereti apvieno arī izglītojošu darbu, kultūras darbu, novadpētniecību un vēl dažādas citas jomas. Domes priekšsēdētāja vietniece konferences dalībniekiem vēlēja dalīties vienam ar otru darba pieredzē, vēlēja veiksmi un radošas, profesionāli bagātas un relaksējošas šīs divas konferences dienas.
Tāpat konferences organizēšanā iesaistījusies novada kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka, kura konferences dalībniecēm vēlēja šajās divās dienās iegūtos zināšanu graudiņus pārvest savās mājas, ar prieku sastapt kolēģus, aizmirst ikdienas rūpes un ļauties kultūras programmai, kādu viņiem sarūpējuši konferences organizatori, un dabas burvībai, kāda valda „Turbu” apkārtnē.
Uz konferenci ceļu mērojušas Vecpiebalgas novada Taurenes un Dzērbenes pagasta bibliotekāres. Dzērbenes bibliotēkas vadītāja Inese Gusmane atzīst, ka šajā saietā viņa piedalās jau vairākus gadus. „Šeit ir iespēja noklausīties interesantas lekcijas, var atpūsties, dalīties pieredzē ar citiem kolēģiem, baudīt kultūras programmu, turklāt nokļūt dažādās Latvijas vietās. Ogres novadā esmu pirmo reizi,” viņa saka. I. Gusmane atklāj, ka Dzērbenes pagastā jūtas vajadzīga, arī bibliotēkas apmeklētāju skaits ir pieaudzis, īpaši aktīvi lasītāji esot bērni, kuriem šobrīd topā ir „Grega dienasgrāmata”. Kolēģēm bibliotekāre vēl jauki pavadīt laiku, gūt pieredzi, jaunus draugus, no lekciju piedāvājuma viņai noderīgākā šķiet lekcija par stresa menedžmentu, jo stresa ikdienas darbā esot pietiekami daudz.
Priecīgas par konferenci ir arī Burtnieku pagasta bibliotēkas vadītāja Gunta Daļecka un Matīšu pagasta bibliotēkas vadītāja Agita Zalte. „Cenšamies uz saietiem braukt katru gadu,” viņas saka. „Šeit patiešām izjūtam draudzīgu plecu, prieks satikties un izrunāties ar kolēģēm, baudīt saturīgu un noderīgu kultūras programmu. Šajā konferencē gaidām tikšanos ar kultūras raidījumu vadītāju Arno Jundzi un ar aktieri Jāni Paukštello. Liels ieguvums ir arī Ogres, Ikšķiles, Tīnūžu iepazīšana.” Bibliotekāres izjūt to, ka savā pagastā ir tāds kā informācijas centrs, un smaidot stāsta - ja kāds kaut ko nezina, tad iesaka doties uz bibliotēku, jo tur viss esot zināms.
Konferences laikā bibliotekāres tiksies ar Andri Vilku, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru; Silviju Tretjakovu, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāju; Rasmu Pīpiķi, Latvijas pilsoniskās alianses direktori; Arno Jundzi, Neatkarīgās Rīta Avīzes Kultūras nodaļas un TV raidījuma „100 grami kultūras” vadītāju; Sarmīti Meļķi, Alūksnes novada Alsviķu bibliotēkas vadītāju; Andri Putniņu, Dr.hist., asoc.prof. vadībzinātnēs, LU un Semināru un konsultāciju centra Letija lektoru; Ludmilu Jēkabsoni, Tīnūžu pagasta bibliotēkas vadītāju, kā arī dosies nelielā ekskursijā. |