Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-06-15  14:05:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šodien Ogres novadā svinīgi atklāta SIA „ĶILUPE” sadzīves atkritumu šķirošanas stacija un kompostēšanas laukums.

Atklāšanā piedaloties gan Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles pašvaldību, gan Reģionālās attīstības un vides aizsardzības ministrijas un citu institūciju pārstāvjiem, viesi vispirms tika aicināti pulcēties uz smagajam transportam paredzētajiem svariem, noskaidrojot, ka „svarīgāko ļaužu kopsvars” ir 4,4 tonnas. Vairojot pozitīvu noskaņojumu, Artūrs Mangulis demonstrēja virkni muzikālu atkritumu pielietošanas iespēju, atskaņojot skaņdarbus ar mūzikas instrumentiem, kas veidoti no dažāda izmēra pudelēm.

SIA „Ķilupe” pārstāve Elīna Saulīte norādīja, ka Latvijā ik gadu tiek radīti 600-700 tūkstoši tonnu sadzīves atkritumu. Lielākā daļa no tiem nonāk poligonos uz apglabāšanu, neveicot priekšapstrādi jeb šķirošanu. „Mūsu novados tā vairs nav un nebūs,” ar gandarījumu teic E.Saulīte, „Turpmāk visi savāktie atkritumi Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma un Skrīveru novados tiks nogādāti šeit, nodrošinot, ka lielākā daļa no tiem, izlietotais iepakojums, tiks atšķiroti un nodoti otrreizējai pārstrādei, tāpat arī bioloģiski noārdāmie atkritumi.”

Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs atzina „Ķilupi” par labu sadarbības partneri gan ikdienā, gan talkošanas reizēs un grūtākos brīžos. Viņš norādīja, ka ideja veidot atkritumu pārstrādes poligonu dzimusi apmēram pirms 4 gadiem - vēl Ogres rajona laikos un pārvarējusi daudz šķēršļu. E.Bartkevičs teica paldies SIA „Ķilupe” valdes priekšsēdētājam Andrim Saulītim, „kurš uzņēmās risku un mērķtiecīgi, soli pa solim, izmantojot Latvijas ekspertu un konsultantu kapacitāti, nonāca līdz tam, ka tapa projekts un šodien ir rezultāts.”

Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis pauda gandarījumu par atkritumu šķirošanas stacijas izveidotāju apņēmību. „Kopīga atkritumu apsaimniekošana ir vajadzīga mums visiem. Paldies par pūlēm, kas ir ieliktas, lai atkritumu pārstrāde būtu tehnoloģiski attīstīta un progresīva,” sacīja Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols. Savukārt, vēršot uzmanību uz Saulīšu ģimenes un tās galvas, Andra Saulīša, ieguldījumu projekta tapšanā, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš pauda pārliecību, ka Latvijā nav tik daudz stipru latviešu ģimeņu, kas ir spējīgi šādus projektus realizēt.

Stacijas kopējās būvniecības izmaksas 2,4 milj.ir latu, tai skaitā 50% ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums. Pusi izmaksu segusi SIA „Ķilupe”, ņemot aizdevumu SEB bankā.

Kopumā stacijā, strādājot normālā režīmā, iespējams pārstrādāt 14 000 tonnas atkritumu gadā, kas pilnībā apmierina Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles un Skrīveru vajadzības, turklāt nepieciešamības gadījumā jauda var tikt dubultota.

Atkritumu šķirošanas stacija projektēta un izbūvēta kā pilnībā funkcionāls komplekss, kurā izvietotās atkritumu mehāniskās priekšapstrādes iekārtas un manuālā šķirošanas līnija veic sadzīves atkritumu smalcināšanas un šķirošanas funkciju. Šāda stacijas infrastruktūra izveidota ar mērķi, lai no nešķirotiem sadzīves atkritumiem nodalītu kompostējamos – bioloģiski noārdāmos atkritumus, pārstrādei derīgos materiālus un nederīgo apglabājamo atkritumu frakciju.

Atkritumu šķirošanas stacija projektēta un izbūvēta kā pilnībā funkcionāls komplekss, kurā izvietotās atkritumu mehāniskās priekšapstrādes iekārtas un manuālā šķirošanas līnija veiks sadzīves atkritumu smalcināšanas funkciju un šķirošanas funkciju ar mērķi nodalīt kompostējamos – bioloģiski noārdāmos atkritumus, pārstrādei derīgos materiālus un nederīgo apglabājamo atkritumu frakciju.
 

Iepirkuma procedūras rezultātā atkritumu šķirošanas stacijas un kompostēšanas laukuma projektēšanas un būvniecības darbus, kā arī iekārtu piegādi nodrošināja personu apvienība Komptech GmbH (Austrija) un SIA „Ecotechno Baltic”. Savukārt projekta būvuzraugs bija SIA „Geo Consultants”. No Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas puses projekta realizāciju uzrauga Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

     
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

pieciniekam 
2012-06-18  06:24:53
tā var spriest tikai cilvēks kurš nezin par ko ir runa. Ne jau katru dienu pieņēm objektu par 2,4 miljoniem latu kas ir nozīmīgs solis novadu atkritumu apsaimniekošanā

piecinieks 
2012-06-17  22:38:05
Par notikuma lielumu liecina gandrīz visa domes personāla klātbūtne atklāšanas pasākumā. Laikam labi baroja.

bomsss 
2012-06-15  16:45:39
kur Ogre var nodot stikla taru?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības