Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-04-20  18:03:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Piektdien, 20.aprīlī Ogres novada Kultūras centrā risinājās Novadu pašvaldību apvienības Novadu dienas sanāksme, kurā piedalījās 210 dalībnieki: pašvaldību vadītāji, deputāti un darbinieki, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM), Izglītības un zinātnes ministrijas un Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš un darbinieki.

   

Rīta plenārsēdē piedalījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. Ministrs savā uzrunā un diskusijās ar pašvaldību pārstāvjiem skāra gan ar uzņēmējdarbību, gan deputātu skaitu pašvaldībā, interešu konfliktu un pašvaldības priekšsēdētāja atcelšanu no amata, kā arī pašvaldības tiesībām rīkoties ar savu mantu saistītus jautājumus. Neizpalika arī pašvaldībām sāpīgie ceļu uzturēšanas jautājumi. E.Sprūdžs pauda viedokli, ka ceļu sakārtošana jāveic plānveidīgi valsts mērogā, tomēr norādīja, ka šis ir vairāk Satiksmes minitrijas, nekā VARAM jautājums.

Pēc tikšanās ar ministru darbs turpinājās divās darba grupās: Izglītības reformu un Attīstības plānošanas, struktūrfondu apguves un uzņēmējdarbības attīstības grupā. Darba grupās novadu pašvaldību un ministriju pārstāvji diskutē par nozaru problēmām un formulēja savu viedokli.

Izglītības jomā uzmanības lokā bija jautājums par strukturālo reformu problēmām un to risinājumiem. Tika diskutēts par šādiem jautājumiem: „Nauda seko bērnam (skolēnam)” un par bezmaksas izglītību un nepieciešamību noteikt bezmaksas "pakalpojuma grozu"; par profesionālās izglītības attīstību; par specializēto skolu attīstību; par mazo skolu attīstības programmu. Netiks aizmirstas arī profesionālās izglītības reformas problēmas, jo katram jaunietim pēc izglītības iestādes pabeigšanas ir jābūt prasmēm kādā profesijā, lai iekļautos darba tirgū. Diskutēts arī par pirmskolas izglītības problēmām, kuras jārisina decentralizēti katrā pašvaldībā, pēc vietējiem apstākļiem. Otrajā darba grupā diskutēs par ekonomikas attīstību un pašvaldību vietu Nacionālajā attīstības plānā (NAP).

Dienas otrajā daļā pašvaldību pārstāvji pulcējās plenārsēdē, kurā darba grupu vadītāji sniedza ziņojumus par diskusijās izkristalizētiem viedokļiem novadu pašvaldībām svarīgākajos jautājumos. Plenārsēdē apstiprināts dokuments, kurus iesniegs izskatīšanai Latvijas Pašvaldību savienības kongresā, kas notiks šī gada 18.maijā Preiļos.

Noslēgumā pašvaldību delegācijas iepazinās ar Ogres novada interesantākajām vietām.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības