Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Nika Frīdberga, Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra
  Publicēts: 2012-04-18  09:22:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Pēdējo mēnešu laikā aktuāls ir kļuvis jautājums par Ogres pilsētas tēlu, līdz ar ko ir notikušas vairākas tikšanās, iedzīvotājiem ir dota iespēja izteikties un iesniegt savas idejas un redzējumu par mūsu pilsētu. Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra ir apkopojusi iedzīvotāju viedokli šajā jautājumā un sniedz nelielu ieskatu tajā kā lietas virzās uz priekšu.

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūrā tika iesniegtas 15 idejas.  Galvenās vērtības, kas tiek asociētas ar Ogri ir pilsētas svaigais gaiss, Zilie kalni un mežu bagātība, kā arī ūdens. Iedzīvotāji izcēla Ogres vēsturisko centru un trīsdesmito gadu apbūvi, attīstīto un sakārtoto infrastruktūru, kā arī Ogres reljefu, upes ainaviskos krastus un gājēju tiltu pār Ogres upi. Tika iesniegta uz harmonisku attīstību balstīta koncepcija „Ogre- miera vieta”, kas būtu pieņemama visiem iedzīvotājiem un saskanētu ar devīzi „Ogres novads-cilvēka un dabas harmonija”. Piedāvāta tika arī ideja Lazdukalnā uzcelt skatu tornis, kas būtu kā bākuguns un simbolizētu Latvijas centru. Kāds cits ieteica veidot ūpja statuju Zilajos kalnos, jo tas esot liels, labsirdīgs un rets putns, kas pēdējos gados sastopams arī Ogres Zilajos kalnos.

Izskanēja viedoklis par Ogri kā vienu no lielākajiem un labākajiem foto centriem, jo fotogrāfija jau ir iesakņojusies un ieņēmusi stabilu vietu Ogres pilsētas un novada kultūras dzīvē. Starptautiski atzīti fotogrāfi ar savu radošo darbību ir nesuši Ogres vārdu pasaulē, šeit norisinās arī starptautiski semināri, taču lai attīstītu Ogri kā foto centru ir nepieciešama neliela, pastāvīga izstāžu zāle.
 
Nav aizmirsta arī slavenā Ogres estrāde, ko iedzīvotāji atzīmējuši par nozīmīgu pilsētas vērtību un uzskata, ka Ogre varētu kļūt par svētku un festivālu pilsētu, jo te ir labas šādu pasākumu tradīcijas un arī Rīgas tuvums šajā  gadījumā nav mazsvarīgs.

Ogres ērto sasniedzamību, ņemot vērā galvaspilsētas attālumu, pozitīvi novērtēja iedzīvotāja, kas daudzus gadus dzīvojusi Rīgā un redz Ogri kā pilsētu, kas ir ļoti laba vieta, kur dzīvot un atpūsties ģimenei ar bērniem. Šeit esot liela teritorija, kur brīvi un droši justies ar bērniem, ērti pastaigāties ar ratiem un baudīt tīro un veselīgo gaisu. Gājēju ielas vienā galā ir mākslas skola, otrā - mūzikas skola, turpat pa vidu arī Kultūras centrs ar izrādēm bērniem. Iedzīvotāja min arī ledus halli un baseinu, bet galvenais, ka tas viss ir pastaigas attālumā.

Daudzās vēstulēs tika pieminēts milzis. Citi apgalvoja, ka tas ir negatīvs tēls un arī ātri apnikšot mūsdienu strauji mainīgajai pasaulei, kur lietām ir jāmainās un jāiet līdzi laikam. Tika izteikts viedoklis, ka nav vajadzības vārdu „Ogre” tulkot no angļu valodas, jo šīs tautas pārstāvji te nekad nav dzīvojuši un nav saistīti ar pilsētas nosaukumu. Taču daudzi tomēr atbalsta milža ideju, jo to var sasaistīt gan ar Ogres Zilajiem kalniem, kas esot pilsētas vizītkarte, gan ar ģimeniskiem pasākumiem, veidojot Milža parku un takas. Ideju par draudzīgu milzi no pasakām un teikām varot sasaistīt arī ar devīzi „Ogres novads-cilvēka un dabas harmonija”.

Kā iepriekš tik uzstādīts, ir izveidota darba grupa, kas strādās pie idejām par Ogres pilsētas tēla izveidi. Darba grupas sastāvā aicināti piedalīties dažādu interešu pārstāvji, lai tēla izveides procesā tiktu reprezentēti dažādi viedokļi. Patlaban uz darba grupu aicināti 13 aktīvisti no iepriekšējām tikšanās reizēm, taču precīzs darba grupas sastāvs tiks paziņots pēc pirmās tikšanās reizes, kas notiks 19. aprīlī pulksten 18.00 Ogres novada pašvaldības Lielajā zālē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības