Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-04-17  11:39:00 / Dzīvnieki
 
 Ziņot redakcijai  

“Diemžēl Latvijā nevienā dabas parkā nevar suni vest. Vienīgā vieta ir Līgatne, kur drīkst vest par atsevišķu samaksu,” aizvadītajā Ogres novada domes sēdē uzsvēra deputāte Valda Gaile, kas ierosinājusi noteikt aizliegumu ar suņiem uzturēties arī dabas parkā “Ogres Zilie kalni”.

Vēlāk lūgta minēt piemērus, kuros parkos ir spēkā šādi aizliegumi, V.Gaile “Ogres faktiem” norādīja arī uz Tērveti, “Ilūkstes mazo pilskalniņu”, Skaņokalnu un Gaujas nacionālo parku. Diemžēl, veicot pētījumu, “Ogres faktiem” atklājās pavisam cita aina.

Vispirms sāksim ar V.Gailes nosauktajām vietām. Tērvetes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilona Līduma norāda, ka Tērvetes dabas parkā ar suni pastaigāties “noteikti drīkst, protams, uz saimnieka atbildību. Pie mums nāk ar dažādiem dzīvniekiem. Ved arī kaķīšus saitēs un seskus.” Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Garjānis norāda, ka pašvaldības saistošajos noteikumos nav iestrādāti nekādi ierobežojumi pastaigām ar suņiem Gaujas nacionālajā dabas parkā. Tiesa gan, pagājušajā gadā pārstrādāti Siguldas saistošie noteikumi “Par sabiedrisko kārtību”, norādot vietas pilsētā, kur ar suni nedrīkst pastaigāties - Svētku laukumā, Raiņa parkā, bērnu rotaļu laukumā un citviet. M.Garjānis atklāj, ka cilvēkiem, kas Siguldā pastaigājas ar suņiem, pašvaldības policijas darbinieki personīgi izsniedz speciāli šim nolūkam sagatavotus Vācijā ražotus papīra maisiņus, uz kuriem atrodama konspektīva informācija par normatīvo aktu prasībām attiecībā uz suņu labturības noteikumiem, tostarp norādot uz suņu saimnieku pienākumu savākt savu mīluļu atstātos ekskrementus. Savukārt kāds Siguldas pašvaldības policijas darbinieks “Ogres faktiem” atklāja, ka, kaut gan formāli ar suņiem pilsētas parkos (nevis Gaujas nacionālajā parkā) uzturēties aizliegts, reāli tiek pieskatīts tikai Svētku laukums un nožogotais bērnu rotaļu laukums. Arī Ilūkstes novada tūrisma organizatore Lilita Vasjenko norāda, ka novada dabas parkos ar sunīšiem, vēlams gan pie pavadas, pastaigāties drīkst. Tas nav aizliegts arī pilskalnā un Natura 2000 teritorijā “Dvietes paliene”, kā arī Meža ainavu parkā. Pastaigas ar suņiem atļautas arī Skaņajākalnā, norāda Skaņākalna dabas parka vadītājs Valdis Kampuss.

Tomēr mēģinot atrast vismaz vienu, V.Gailes piesaukto “visu dabas parku” vietā, kur būtu noteikti minētie aizliegumi, “Ogres fakti” sazinājās arī ar Nīcas novada pašvaldības policijas pārstāvi Raivi Tapiņu. Taču viņš norādīja, ka šādu aizliegumu nav arī Eiropas nozīmes dabas parkos “Papes parks” un “Bernāti”. Spēkā gan ir parastie, saistošajos noteikumos noteiktie pienākumi suni sabiedriskā vietā vest pavadā un ar uzpurni. Nekādu īpašu aizliegumu pastaigām ar suņiem nav arī Laukezera dabas parkā Krustpils novadā, pastāstīja Krustpils novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Spodris Bērziņš. Pastaigāties ar suni drīkst arī Jēkabpils mežaparkā pie Radžu ūdenskrātuves, tiesa gan, suni tajā nedrīkst peldināt, “Ogres faktiem” norādīja Jēkabpils pilsētas tūrisma informācijas centrā.

Dabas parka “Ogres Zilie kalni” attīstībai šogad kopumā atvēlēti 200 tūkstoši latu – 100 tūkstoši latu no Ogres novada un tikpat – no Ikšķiles novada pašvaldības budžeta, tādēļ būtisks parka attīstības jautājumos ir abu pašvaldību viedoklis. Ikšķiles novada pašvaldības vadītājs Indulis Trapiņš V.Gailes ierosinājumam nepiekrīt un norāda, ka aizliegums šajā gadījumā nav labākais risinājums. “Ir jānodrošina pašvaldības saistošo noteikumu ievērošanu, jāveic preventīvie piesākumi. Suni pastaigā jāved pavadā, ar uzpurni, līdzi ņemot lāpstiņu un maisiņus, lai parks netiktu piemēslots,” uzskata I.Trapiņš. Jau ziņots, ka aizliegumam nepiekrīt arī Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas vadītājs Andrejs Ceplītis. Viņš norāda: "Īstenojot dabas parka “Ogres Zilie kalni” attīstības projektu, nodokļu maksātāji iegūs kvalitatīvu un sakārtotu vidi dažādām sporta aktivitātēm un atpūtai gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem. Ja šo ceturtdien, kā plānots, Ogres novada domes deputāti aizliegs dabas parkā uzturēties ar dzīvniekiem, daļai nodokļu maksātāju – suņu saimniekiem kopā ar saviem mīluļiem - piekļuve parkam faktiski tiks liegta."
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

reksis 
2012-04-25  21:10:12
Bļāviens, ierauga vienu kaku un sprāgst nost. Dabai tas nekaitē, bet tava plastmasene gan.KO nebrēc un neceļ paniku , kad redzi pilnas pamales ar pudelēm. VĀks ar tādiem c ilvēkiem , debīliem.

Kleo 
2012-04-22  20:20:53
Vai Jūs tiešām domājat, ka Gailei ir kāda saprašana par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām? Ne nieka - kārtējā partijas ieliktene, kas strādā amatā no kā neko nesaprot. Vai viņai tiešām ir vides izglītība, lai spriedelētu par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.Rīgā nevienā Natura 2000 teritorijā nav liegums ievest suņus.

To dogs forever 
2012-04-21  22:20:00
Nu maisiņa neesamība nav jābūt soda pamatojumam! Ja nu man paprasa brīdī, kad maisiņš sen jau ir ielikts miskastē un mēs jau atgriežamies mājās? lai gan taisnības labad jāsaka, ka ņemu līdz divus - gadījumam, ja mans suns sadomā otru reizi nolikt klucīti!

SN 
2012-04-21  14:57:36
visas kakas ir janes un jaliek pie domes

izi 
2012-04-21  10:58:19
varetu izveidot sunu kakam tvertnes ,kur tas izmest,ja kads neievero tad tikai sods,.

dogs forever 
2012-04-19  14:45:09
Sunim pāstaigas laikā ir jābūt pie pavadas, uzpurņa likšana sen vairs nav obligāta (pēc spēkā esošajiem MK noteikumiem). Īpašniekam sava suņa sūdi ir obligāti jāsavāc, to tad arī lai kontrolē pašvaldības policija, nav grūti suņa saimniekam palūgt uzrādīt maisiņus tās mantas savākšanai. Nav maisiņa - lūdzu, soda kvīts vai protokols. Tas iedarbosies daudz efektīvāk par bezjedzīgu aizliegumu. Sodīt vajag konkrēto vainīgo, nevis uzreiz visus (bet tas jau mūsu valstī ir tik pierasts). Ja policisti veiktu savu darbu, tur sen viss būtu tīrs (un pilsētai sanāktu labas soda naudas no cūkoties gribētājiem).

Agrita 
2012-04-19  09:37:05
komentētājam "Pret": tagad skatu kā suns kakā (kas starp citu pie dzivām būtnēm ir normāla dabiska parādība jeb varbūt jūs vai jūsu bērns to darāt savādā) jūs varēsiet skatīties regulāri pa sava dzīvokļa logiem, jo uz parku/mežu mēs iet nevarēsim. Starp citu parkā savas dabiskās vajadzības nokārto ne tikai suņi, bet arī "aktīvas" dzīves piekritēji - tas gan laikam jums nav šokējoši?

Agrita 
2012-04-19  09:32:29
Aktivitāte un sports ir arī pastaiga ar suni. Un suņu īpašnieku Zilo kanu tuvumā ir ļoti daudz. ja viņi visi ievērotu tos noteikumus, kas jau ir spēkā esoši, problēmu nebūtu. Bet vai tādēļ, ka daži vai vairāki tos neievēro, jācieš ir visiem - arī godprātīgajiem suņu turētājiem. vai deputātei Gaile un Helmanis var atklāti ogrēniešiem pateikt, kas viņus sagaida pēc noteikumu pieņemšanas? Suņu pilni pagalmi, jo lūk uz mežu viņus vest nevarēs. vai to saprot arī šī absurdā lēmuma piekritēji?

///pret/// 
2012-04-18  21:33:44
Un nau jau tā būtība Gailes teiktajā. Fakti liecina paši.

///pret/// 
2012-04-18  21:32:21
Neesmu Ogrē redzējusi nevienu suņu dirsinātāju, kurš staigātu ar maisiņu un lāpstu, un savāktu mēslus aiz sava suņa. Par to var pārliecināties aplūkojot māju pagalmus un ielas pavasarī, kad nokūst sniegs. Ja gribat turēt suni dzīvoklī, tad ierīkojiet tur dzīvniekam vietu kur nokārtoties, vācat, tīrat un būs kārtībā.Kāpēc bērniem spēlējoties un pastaigājoties pa parku jāredz kā suņi kārto savas vajadzības?

vista 
2012-04-18  16:01:49
tā vien liekas ka Valda Gaile nav izsvērusi visus "par" un "pret" bet steigusi pēc lēta populisma. Kas tālāk? Aizliedzam cilvēkiem dzīvot Ogrē, jo ir taču tik daudz bomžu un visādu padibeņu, kuri piečurā visos stūros. Piekrītu Trapiņam un Ceplītim ka aizliegums nav risinājums

zintim 
2012-04-18  15:18:58
suņi jau tagad tur nedrīkst brīvi skraidit, bet jāved pie pavadas un ar uzpurni. Ja kas neievēro, aizrādi vai sodi. Aizliedzot pastaigāties pa Zilajiem kalniem suņi daudz vairāk būs pilsētā (kur vairāk bērni ir nekā mežā) un tad sakošanas iespējas jau būs daudz lielākas. Sargāsim bērnus un atļausim staigāties pa kalniem!

Ieva 
2012-04-18  14:24:32
Kaut ko aizliegt nav problēmas risinājums, jāveic izglītojošais darbs. Ja Zilajos kalnos nevarēs iet ar suņiem, vieta tukša nepaliks - uzdarbosies apakšveļas karinātāji u.c. Atkal bērni tur uzturēties nevarēs... Vēlāk cilvēki traucēs... uzliks žogu apkārt... To mēs gribam?

Zintis 
2012-04-18  13:53:01
Putniņa kungam.Ja Tavai meitai Zilajos kalnos uzbruktu vilku sugas suns, bet tā saimniece mierīgi nosaktītos,ļoti šaubos, ka Tu gribētu, lai suņi tur brīvi skraidītu savā vaļā. Saimniekam IR JĀATBILD par savu suni! Zilo kalnu parka problēma ir tāda, ka suņi tiek brīvi palaisti savā vaļā un to mēsli netiek savākti.

:) 
2012-04-18  10:47:40
izskatās tiešām pēc sugu cīņas , bet gailim suni neuzvarēt..

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības