Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-03-06  09:30:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

No šodienas līz 3.aprīlim publiskajai apspriešanai nodoti Ogres Jehoviešu kulta ēkas būvniecības ieceres materiāli.

Būvniecību ierosinājusi biedrība „Sargtorņa biedrība”, bet kulta ēku projektējis arhitekts Druvis Dobelis, SIA „Arhitekts Druvis Dobelis”. Būvniecības ieceres informatīvie materiāli un projekta skices pieejami apskatei Ogres novada pašvaldības ēkā, Brīvības ielā 33, Ogrē, 4.stāva foajē pie Ogres būvvaldes, no 6.marta līdz 3.aprīlim, pašvaldības darba laikā. Būvniecības publiskās apspriešanas sanāksme notiks Ogres novada pašvaldības sēžu zālē 15.martā pulksten 17.00. Atsauksmes par būvniecības ieceri iesniedzamas Ogres novada pašvaldības Ogres būvvaldē, Brīvības ielā 33, Ogrē, LV – 5001, tālr. 65071175, e-pasts buvvalde@ogresnovads.lv, līdz 3. aprīlim (ieskaitot). Publiskās apspriešanas rezultātu apstiprināšana paredzēta 19. aprīlī Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres novada domes sēdē. Par publiskās apspriešanas atbildīgo amatpersonu norīkots Ogres novada pašvaldības Ogres būvvaldes arhitekts Pēteris Zilberts.

Kā pirmdien informēja Ogres novada domes preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, vēloties paust savu viedokli, par publisko apspriešanu jau pirms tās sākuma interesējušies tradicionālo konfesiju pārstāvji. Savukārt Ogres Trīsvienības baptistu draudzes vadītājs Dainis Pandars “Ogres faktiem” pastāstīja, ka, iebilstot pret Jehovas liecinieku kulta ēkas būvniecību Ogrē, baptistu, luterāņu un katoļu draudzes sagatavojušas kopīgu vēstuli, zem kuras jau savākts simtiem parakstu. Vēstuli jau tuvākajās dienās plānots pievienot publiskās apspriešanas materiāliem.

Turpinājumā - vēstules teksts:

Ogres novada domei
Tautsaimniecības komitejai

Par sabiedrisko apspriešanu
kulta vietas Jehovas tempļa būvniecības ieceri
Ogrē, Daugavpils ielā 23

Vēsturē daudzkārt redzams, ka brīdī, kad valsts iekārta piedzīvo finansiālu lejupslīdi, sabiedrība sāk pastiprināti pievērsties garīgiem meklējumiem. To steidz izmantot katrs, kas šajā dzīvē ir atradis kādas garīgas mācības un prakses, lai dalītos ar to un pievērstu arī citus saviem uzskatiem.

Par šādu centienu varētu uzskatīt arī Jehovas tempļa būvniecības ieceri Ogrē.

Mēs, Ogres pilsētas kristīgās draudzes – Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu draudze, Ogres evaņģēliski luteriskā draudze, Ogres Trīsvienības baptistu draudze, kristiešu draudze „Vārda Spēks”, kristiešu draudze „Jaunā paaudze” uzskatām par pienākumu paust savu viedokli šajā jautājumā, jo izjūtam atbildību Ogres pilsētas iedzīvotāju priekšā.

Mēs nevēlamies ierobežot cilvēka brīvību un reliģisko pārliecību, bet gan pamatot savu negatīvo nostāju šajā jautājumā un atklāt kādas pretrunas un savdabīgi uzskati valda Jehovas liecinieku mācībā un darbībā;

1) Mēs vienprātīgi pasludinām, ka Jehovas liecinieki nepārstāv kristīgo Baznīcu un tās principi nesaskan ar tradicionālajiem kristīgajiem uzskatiem, t.i., mācību, Svēto Rakstu jeb Bībeles interpretāciju, vairākiem ticības principiem un svarīgiem dzīves uzskatiem.
2) Mēs noraidām Jehovas liecinieku interpretāciju par Svētajiem Rakstiem un pretrunīgo mācību, kas maldina tradicionālās kristīgās ticības sekotājus un ieved pretrunās. Piemēram, Jehovas liecinieku uzskats ir, ka „Debesīs pēc cilvēku nāves nonāks tikai 144 000 jehoviešu, bet pārējā cilvēce dosies uz elli”1, taču statistiskie dati liecina, ka pasaulē ir ap 7 miljoniem jehoviešu. Rodas pretrunīgs jautājums: „Kuri tad no visiem 7 miljoniem jehoviešu tiks Debesīs?”
3) Mēs noraidām Jehovas liecinieku uzskatu, ka „cilvēka dzīvības glābšanai nedrīkst izmantot asins pārliešanu”2. Uzskatām, ka tā ir cilvēka dzīvības vērtības noniecināšana un ir pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmes 8.nodaļas „Cilvēka pamattiesības” 93. pantu „Ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums.” Uzskatām, ka šis princips noniecina arī medicīnas un ārstu palīdzību cilvēku dzīvības glābšanā.
4) Mēs noraidām arī Jehovas liecinieku nicinošo uzskatu attiecībā pret valsts vērtībām un pienākumu izpildi, jo šīs organizācijas pārstāvji neatzīst valsts simbola – karoga un himnas godināšanu (nedzied valsts himnu), noraida militāro dienestu, nepiedalās politiskajā dzīvē (atturas no vēlēšanām).3 Uzskatām, ka šādu uzskatu atbalstīšana un dzīves piemērs Ogres iedzīvotājiem, īpaši jauniešiem, būtu nepieņemams un pat nosodāms, jo mazina patriotisku attieksmi un cieņu pret Latvijas valsti, kurā dzīvojam.
5) Jehovas liecinieki ir noslēgta reliģiskā organizācija, kas nesadarbojas ar citām reliģiskām organizācijām. Uzskatām, ka šāda izolētība no sabiedrības normām un kristīgās Baznīcas pieņemtā ekumēnisma drīzāk ir atbilstoša „sektas” definīcijai,4 un var radīt Ogres iedzīvotāju vidū neveselīgu noslēgtu sabiedrības daļu.
6) Atsaucoties uz dažādu mediju un interneta portālu rakstu un to lasītāju komentāriem, secinām, ka Jehovas liecinieku tēls sabiedrībā ir visnotaļ negatīvs.5 Tādēļ uzskatām, ka Jehovas liecinieku kulta ēka radītu nepatiku to Ogres iedzīvotāju vidū, kuri nepiekrīt šīs organizācijas uzskatiem un darbībai, līdz ar to radot lieku spriedzi sabiedrībā.

Augstākminētais atklāti norāda, ka Jehovas liecinieku aktīva darbība Ogres pilsētā var tikt uzskatīta kā psiholoģiski un sociāli kaitējoša.
Turklāt, ja tiks izsniegta atļauja Jehovas liecinieku kulta ēkas celšanai, domājam, ka tas var negatīvi ietekmēt Ogres pilsētas reputāciju, jo tādā veidā Ogres novada dome netieši atbalsta šīs organizācijas darbību un uzskatus, kā arī  pieņem iepriekšminētos punktus par normu, kas tomēr ir pretrunā gan ar Latvijas Republikas Satversmi, gan ar kristīgās Baznīcas uzskatiem.

Ņemot vērā augstākminēto, mēs, Ogres kristīgo Baznīcu pārstāvji, esam kategoriski PRET Jehovas tempļa būvniecību mūsu pilsētā un lūdzam Ogres novada domi nepiešķirt atļauju reliģiskajai organizācijai Jehovas liecinieki iegūt īpašuma tiesības uz zemes gabalu un būvēt kulta ēku Ogrē, Daugavpils ielā 23.

Patiesā cieņā,

Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu draudzes prāvests,
Konstantīns Bojārs

Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs,
Modris Īvāns

Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs,
Dainis Pandars

Draudzes „Vārda Spēks” mācītājs,
Agris Ginko

Kristiešu draudzes „Jaunā paaudze” mācītāja,
Anna Indāne

Ikvienu, kurš vēlas pievienoties vēstulei, draudžu pārstāvji aicina savu, parakstītu vēstuli nest uz katoļu, luterāņu un baptistu baznīcām  un iemest pastkastītē. Vēstuli var izdrukāt šeit, bet parakstu lapu šeit.

Saistītās publikācijas:

Jehovas liecinieki Ogrē grib būvēt baznīcu

Pievienotie faili:

aptaujas lapa

planšete

paskaidrojuma raksts

Ogres būvvaldes lēmums
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

ogrenietis 
2012-03-08  16:12:05
Ārprāts kā ogrenieši blamē sevi,kur nu vēl trakāk,tie sektanti ir pilnīgi degradējušies cilvēki,un nesaprotu,kas vēl viņus atbatsta,drīzāk visus ievietot Rīga Tvaiku ielā paārstēt savas psihiskās problēmas.

zande 
2012-03-08  14:47:24
Dīvaina celtne, gandrīz bez logiem. tāda noslēgta... Jehovas liecinieki ir tomēr sekta, palsījos ārzemju informāciju par šo sektu... nu diez kas nav... Vienam kuram bija jāiet armijā, Jehovas liecinieku Sargtorņa vadība pateica, lai nogriež pirkstu, tad nevajadzēs iet armijā. Kaut kāds murgs... Bet to rakstīja pats dalībnieks, kam bija jāgriež pirksts. Pēc šī gadījuma viņā pameta sektu, kaut gan viņam draudēja, ka visa sabiedriba tad novērsīsies no viņa.... Ko tik stulbu var izdomāt Jehovieši, kur 7 vadītāji nosaka, ko cilvēkam darīt un ko nē.

tolerantā, bet ne jehoviete 
2012-03-07  10:06:22
Arhitektoniskais variants arī man nepatīk,vecajā derībā aprakstīts, ka namu Dievam tam Kungam cēla, ieliekot daudz bagātības un greznības, bet šī ir kaste,kas der noliktavai.No drošības viedokļa arī nedroša.Kur vēl rezerves izeju trūkums, šaurie lodziņi-kazemāts.Ziemā biezā sniega kārta var kļūt par apdraudējumu iekšā esošajiem.Bet, citādi, es atbalstu celtniecību un tādas baznīcas esamību.

!!???!!! 
2012-03-07  10:00:28
Pārliecinošs raksts(bet pretēji autora gaidītajam), ja es iepriekš biju pret Jehoviešiem,tagad izlasot esmu par viņiem.Bībelē teikts- Tev nebūs citus Dievus pielūgt, ne elku tēlus. un Jehovieši to nedara, bet visas pārējās konfesijas to dara. Par tim, kas būs izglābti-nu jā vienīgā šaubīgā vieta, bet šaubīgas vietas visās konfesijās var atrast.

patiesība 
2012-03-06  18:34:54
ja jebkuras citas (ne kristiešu) reliģijas kulta celtnes Ogrē ir aizliegtas tad nav reliģijas brīvības un tas ir pret Satversmi

Janka 
2012-03-06  17:04:55
Aizliegt varēs, ja būs daudzi iebildumi no iedzīvotājiem. Tā kā aktīvi visi piedalamies!!

Dmitrijs 
2012-03-06  14:52:45
uzmanies vai ne, tomēr aizliegt būvi nevarēs. LV tomēr ir reliģijas brīvība un Jehovas liecinieki nav nekāda aizliegtā sekta. nevajag iedomaties ka LV visi ir kristieši

Biruta 
2012-03-06  14:17:44
Ar minētās konfesijas pārstāvjiem ir jābūt uzmanīgiem!

^^ 
2012-03-06  11:26:06
PRET

;) 
2012-03-06  10:49:35
ko cepas, ēka nemaz neizskatās pēc baznīcas. kaut kada kastite

http://www.d-fakti.lv/lv/news/article/53132/ 
2012-03-06  10:29:56
Vīrietis bailēs no pasaules gala nogalina savu ģimeni Ziemeļosetijā, Zavodskas pilsētā, kāds 52 gadus vecs Jehovas liecinieku sektas piekritējs nogalinājis savu ģimeni un mēģinājis izdarīt pašnāvību, jo, kā noskaidrojies, viņam bijis bail no pasaules gala, ziņo ārvalstu mediji. Vīrietis nogalinājis savu 85 gadus veco māti, 21 gadu veco brāļameitu un 50 gadus veco brāli, bet pēc tam pats mēģinājis izdarīt pašnāvību. Vīrietis vairākus gadus bijis Jehovas liecinieku sektas loceklis, kurš aktīvi uz ielām sludinājis sektas idejas.

Janka 
2012-03-06  10:17:13
Ar esošajām baznīcām būs gana

ES PRET 
2012-03-06  10:10:35
http://www.d-fakti.lv/lv/news/article/53132/

jaut. 
2012-03-06  09:53:14
vai tad LV nav ticības brīvība?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības