Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Elita Kalniņa, biedrības „Vecāki kopā” valdes locekle
  Publicēts: 2012-03-02  11:36:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

     

Biedrība ģimenēm ar īpašo vajadzību bērniem un jauniešiem „Vecāki kopā” ir nevalstiska organizācija, kas apvieno Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada un tuvākās apkārtnes ģimenes, kurās ir bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Biedrība dibināta 2011.gada 14.janvārī Lielvārdē.

18.februārī bija ne tika referendums, bet arī pirmās dzimšanas dienas svinības mūsu biedrībā, kad vēlējāmies apkopot padarīto un radīt sev un viesiem gan svētku, gan izglītojošu gaisotni, tāpēc draugu un atbalstītāju vidū bijām aicinājuši arī lektorus.

Atskatoties uz gada laikā padarīto, redzam, ka biedrības darbu klāsts ir diezgan plašs — sākot no minikonferences Lielvārdē 2011. gada martā, diviem izglītojošiem semināriem rudenī, sabiedriskā labuma statusa iegūšanai, mājas lapas izveidei, līdz labdarības akcijai Ogrē gada beigās, atbalsta grupas regulārām sanākšanām un biedrības biedru savstarpējam atbalstam... Kopīgi secinājām, ka priecājamies būt šajā organizācijā, lai arī varbūt bijām domājuši, ka būs vairāk vecāku, kurus interesēs darbošanās biedrībā.

Pirmo sarunu „Kā raisās valodiņa?” vadīja Irēna Hadaņonoka — logopēde un speciālā pedagoģe, mācību centra „Atbalsts sociālajai integrācijai” dibinātāja un direktore. Irēnas stāstījuma centrā bija valoda — kā tā veidojas, kas sekmē tās attīstību un kas to traucē. Vai mēs pamanām un saprotam, ko mūsu bērns vēlas mums teikt bez vārdiem, ar savu uzvedību un izturēšanos? Vai mēs ieklausāmies bērnā? Kas bērnam ir patiešām vajadzīgs, lai viņš attīstītos, augtu vesels, prasmīgs un pašapzinīgs? Visbiežāk patiesi vajadzīgais naudā nemaksā neko. Tās nav dārgas plastmasas mantas un ierīces, kas nerosina ne bērna iztēli, ne aktivitāti. Tās ir vienkāršas, sadzīviskas lietas, kas palīdz attīstīt bērna maņas, pirkstiņu veiklību — auklas, trauciņi, kastaņi, čiekuri un citas vienkāršas lietas, kā arī atbalsts bērna vēlmei darboties.

Pārāk īss bija lekcijas laiks, taču vienojāmies, ka šī ir pirmā mūsu tikšanās ar Irēnu Hadaņonoku, bet noteikti ne pēdējā — tik aizraujoši bija klausīties speciālisti, kas ir pārliecināta, ka bērnam jāmācās ar prieku un viņš jāmāca ar mīlestību un redzīgām acīm un jutīgu sirdi un jāatpazīst gan bērna „negribu”, gan „nevaru”.

Otro sarunu vadīja ārste-psihoterapeite Inita Goldšteina no Ogres un viņa runāja par emocionāli veselīgu ģimeni un savā ziņā turpināja iepriekšējās lekcijas domu. Inita rosināja ģimeni iedomāties kā kūkas gabalu un padomāt, kas veido tā trīs kārtas — kas ir ģimenes pamatvērtības, bez kurām neiztikt, kas ir vidū un papildina pamatkārtas „garšu”, un kas ir pa virsu kā garda putukrējuma kārta, bez kuras varam arī iztikt, kaut gan ir jauki, ja ir šāda kārta. Speciāliste uzsvēra emocionālā kontakta nozīmi ģimenes locekļu vidū — cik svarīgi būt patiesiem un runāt ar bērniem arī par to, kā jūtamies — kas mums patīk, kas nē, vai dusmojamies vai bēdājamies. Tādējādi bērni mācās saprast savas sajūtas un veido pašapziņu, iemācoties, ka jūtas nav nekas briesmīgs, ka katrs cilvēks drīkst dusmoties, raudāt, priecāties. Bērniem nevajag ideālus vecākus (jo nav ideālu cilvēku), bet gan pietiekami labus vecākus, t.i., vecākus, kuri nevis nepieļauj kļūdas, bet ir gatavi atzīt savu neveiklību, nogurumu vai neizpratni un to labot.

Kā uzsvēra I.Golšteina, emocionāli veselīgā ģimenē:
* katrs ir atbildīgs par savu rīcību,
* kļūdas un konflikti tiek risināti,
* kļūdas tiek piedotas un no tām mācās,
* kļūdas var labot pats vai palūgt, lai palīdz izlabot,
* neviens nemetas „glābt”, ja otrs to nelūdz vai neļauj,
* ģimenē nav manipulācijas, kontrolēšanas, melu un komunikācija ir atklāta.

Kopā ar biedrības biedriem, citiem vecākiem un skolotājiem pasākumā piedalījās arī viesi no biedrības Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi, no Ogres Sociālā dienesta un no Zatlera Reformu partijas. Liels paldies par apsveikumiem, interesi un atbalstu.

Pasākuma noslēgumā biedrības „Vecāki kopā” valdes priekšsēdētāja Agita Šulca nopūta vienīgo svecīti svētku tortē, un pie kafijas tases turpinājās sarunas un dalīšanās ar viedokļiem un informāciju. Visi varēja aplūkot arī labdarības akcijas ietvaros un pēc I.Hadaņonokas ieteikumiem izgatavotos materiālus bērnu maņu trenēšanai, par kuru saņemšanu pasakāmies Ogres uzņēmumam SIA SELDING.

Par atbalstu savai darbībai un interesi par biedrības darbu sakām paldies arī Lielvārdes novada pašvaldībai un tās sociālajam dienestam un mobilajai brigādei, kā arī Ogres novada pašvaldībai. Liels paldies par atzinību, ko saņēmām Lielvārdes novadā — apbalvojumu „Gada lielvārdietis 2011”. Tas bija ļoti patīkami un rosinoši. Sakām paldies arī aktīvajām augstskolas „Turība” studentēm Kristīnei Eglītei un Leldei Zvirgzdiņai, kas pašaizliedzīgi un nesavtīgi strādāja, noorganizējot mūsu biedrībai veltītu labdarības akciju, kurā iegūtie līdzekļi biedrībai noderēs tās mērķu sasniegšanai.

Ļoti ceram, ka uz nākamo dzimšanas dienu biedrībā būs vēl daudz vairāk biedru un jaunumu, ko stāstīt par gada laikā paveikto.

Ja vēlaties pievienoties biedrībai „Vecāki kopā” vai citādi iesaistīties tās darbībā, zvaniet pa tālruni 29431918 vai 29293268 vai rakstiet uz vecakikopaa@gmail.com. Apmeklējiet arī mūsu mājas lapu www.vecakikopa.lv!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības