Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-02-27  18:11:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Pagājušās nedēļas nogalē, 24. februārī, Lauberes bibliotēkā pulcējās plašs cilvēku loks, lai kopīgi atzīmētu jauniešu radošuma telpas atklāšanas svētkus.

   

Pasākumā piedalījās lauberieši un apkārtējo pagastu ļaudis, kā arī viesi no Ogres Centrālās bibliotēkas, pašvaldības un domes.

   

Pieredzes apmaiņa
Jauniešu radošās istabas veidošanas iniciatore ir Jautrīte Mežjāne, Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) vadītājas vietniece. Viņa 2010. gada septembrī devās Gētes institūta un Bibliotēku biedrības un vācu kolēģu finansiāli atbalstītā divu nedēļu ilgā pieredzes apmaiņas braucienā uz Vāciju, kur iepazinās ar jauniešu bibliotēkas „freestyle” Menhengladbahā un Diseldorfā. "Esot Vācijā, es daudz fotografēju, filmēju, savācu dažādus materiālus par jauniešu bibliotēku modeli, vēlāk par redzēto stāstīju saviem kolēģiem. Kad Lauberes bibliotēkas vadītāja Maiga Livčāne man vaicāja, lai parādu viņai šos materiālus, es sapratu, ka mums arī novadā būs pašiem sava jauniešu bibliotēkas daļa. Ja Maiga ko uzņemas paveikt, tad rezultāts vienmēr ir lielisks!"

   

Un pagājušā gada rudenī vienā no Lauberes bibliotēkas telpām sāka tapt jauniešu radošuma izpausmes telpa…

   

Jaunieši ir priecīgi un pateicīgi
Piecpadsmitgadīgā lauberiete Sabīne Pudova mācās Mālpils internātpamatskolā, bet ik nedēļu, piektdienās atgriežoties no skolas, viņas ceļš ved tieši uz bibliotēku. Viņa bija viena no tiem jauniešiem, kura atbalstīja bibliotēkas vadītājas iniciatīvu veidot šādu telpu un aktīvi apmeklē bibliotēkā rīkotos pasākumus. "Jaunieši ļoti gribēja šādu telpu. Kad skolā ir brīvdienas, nav īsti ko darīt. Izveidotajā telpā jauniešiem mēs ar draugiem varēsim satikties, parunāties, klausīties mūziku vai skatīties filmas," priecājas Sabīne. Meitene vienmēr bijusi aktīva grāmatu lasītāja, grāmatas nes uz māju arī vecmāmiņai, apmeklē arī bibliotēkā rīkotās radošās nodarbības, ko vada bibliotēkas darbiniece Ieva Sūna. "Radošajās nodarbībās mēs veidojam dažādas lietas – filcētas vai no plastikas veidojam rotaslietas, veidojām Valentīndienas kartītes. Bieži vien šie radošie pasākumi ir saistīti ar kādu tēmu no grāmatām. Piemēram, mēs lasījām spoku stāstus un pēc tam paši veidojām spokus. Priecājos, ka radošās nodarbības notiek laikā, kad es arī uz tām varu tikt," saka Sabīne, kura vēlētos, lai Lauberē būtu arī iespēja apmeklēt baseinu vai vasarā atpūsties pie kādas labiekārtotas peldvietas.

   

Iesaka draugiem
Bibliotēkas vadītāja M. Livčāne atzīst, ka izveidotā jauniešu radošuma izpausmes telpa ir liels ieguvums: "Šī telpa nu ir kļuvusi par bibliotēkas sastāvdaļu. Mēs strādājam ar visām iedzīvotāju grupām – sākot no bērniem un beidzot ar sirmgalvjiem. Nu arī jauniešiem būs pastāvīga vieta, kur viņi var tikties un šo vietu arī paši iekārtot." Jauniešiem ierīkots arī atsevišķs grāmatu fonds un viņi izlasītās grāmatas var ieteikt draugiem.

 

Dažādi pasākumi jauniešiem
Bibliotēkā notiek arī dažādi citi interesanti pasākumi jauniešiem. Nesen sadarbībā ar nevalstisko organizāciju "Dardedze" īstenots projekts par drošību, arī marta vidū plānots kopīgs pasākums "Prasme draudzēties". "Es ļoti priecājos par sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām. Rodas daudz labas idejas," atzīst bibliotēkas vadītāja. Bibliotēkas darbiniece I. Sūna atklāj vēl kādu jauniešiem pieejamu iespēju bibliotēkā: "Piedalījos Gētes institūta rīkotā seminārā par to, kā jauniešus iesaistīt izglītojošu datorspēļu spēlēšanā, kā tās veidot pašiem, to arī īstenosim savā bibliotēkā," saka I. Sūna, kura, liekot lietā savas prasmes un talantu, ir parūpējusies arī par radošuma telpas noformējumu un sienas gleznojumiem.

Iepazīst Lauberi
Savukārt vasarā plānotas nodarbības brīvā dabā. Pagājušajā gadā lauberieši piedalījušies Zemkopības ministrijas rīkotajā pasākumā "Mans mazais pārgājiens 2011". "Rudenī gājām uz mežu un pēc tam veidojām lielu papīra origami - putnu. Pasākuma ietvaros bija jāpēta senā Laubere - savācām materiālus, kas noderēs monogrāfijas veidošanā par seno Lauberi. Bērniem ļoti patika šis pasākums. Nosolījos, ka ziemā arī iesim, bet ziemas laikā tas ir diezgan sarežģīti. Šajā pavasarī priekšā vēl kāds nopietns un liels darbs – mēs piedalīsimies UNESCO rīkotajā akcijā "Pasaule tavā bibliotēkā". Salīdzināsim UNESCO dabas objektu, Belovežas gāršu, ar mūsu pagasta dabas objektu – Zarumu dabas parku," gaidāmo pasākumu raksturo bibliotēkas vadītāja.

Lai bibliotēkā notiktu pasākumi, kas būtu interesanti jauniešiem, ierīkota "ideju banka" – kastīte, kurā jaunieši var atstāt savas vēstulītes ar ieteikumiem par to, kā uzlabot bibliotēkas darbu.

Fotogrāfiju izstāde
Radošajā telpā jauniešiem notiks ne tikai dažādas tikšanās un nodarbības, bet būs iespēja pašiem veidot izstādes. Šobrīd radošajā telpā apskatāmas topošās mākslinieces Elvas Livčānes fotogrāfijas, kurās viņa attēlo Latvijas dabu. "Man tuva ir Latvija un tās daba, tādēļ caur savām bildēm gribu citiem parādīt to, ka, lai izbaudītu dabu, nav jābrauc un ārzemēs. Vēlējos iemūžināt skaisto Latvijas dabu, lai šo vēstījumu nestu pārējiem," atklāj Elva.

Gluži kā lielpilsētas bibliotēka
Par paveikto Lauberes bibliotēkā lielu atzinību izteica OCB direktore Maruta Jēkabsone: "Lauberiešus var tikai apskaust par to, cik viņiem ir brīnišķīga bibliotēka! Esot šeit, šķiet, ka šī ir kāda lielpilsētas bibliotēka – tik daudzveidīgas iespējas tiek piedāvātas - gan lai pavadītu brīvo laiku, lai mācītos, gan lai īstenotu dažādas intereses!" Bibliotēkas krājumu papildināšanai M. Jēkabsone Lauberes bibliotēkai dāvināja galda spēli.

Bibliotēka – Lauberes gaismas pils
Pasākumā piedalījās arī Ogres novada domes deputāte Ilga Vecziediņa, kura salīdzināja Lauberes bibliotēku ar gaismas pili: "Ienākot šeit, man radās doma, ka šī ir tā vieta, kur kādā brīvdienas rītā varētu ienākt un iziet tikai vakarā… Jāatzīst, ka bez nesavtīga cilvēku darba un pašvaldības atbalsta bibliotēka nebūtu tik attīstīta. Man ir liels prieks, ka Lauberē ir cilvēki, kuriem interesē tas, lai šī vieta tiktu pilnveidota, lai iedzīvotājiem būtu nodrošinātas daudzveidīgas iespējas." Deputāte pateicās gan bibliotēkas darbiniekiem, gan pagasta pārvaldei, un vēlēja, lai Laubere kļūtu aizvien ziedošāka, skaistāka un saulaināka un arī lai tās cilvēki kļūtu labestīgāki.

Aicina jauniešus novērtēt iespējas
Arī pagasta pārvaldes vadītājs Ārijs Plūģis atzina, ka bibliotēkas darbinieces paveikušas lielu un visiem iedzīvotājiem nozīmīgu darbu, un aicināja jauniešus to novērtēt un aktīvi iesaistīties bibliotēkas dzīvē.

Par paveikto Lauberes bibliotēkas darbiniecēm pateicās arī Anita Ausjuka, Ogres novada pašvaldības kultūras darba koordinatore: "Paldies par uzticību kultūrai, par radīto gaismas stariņu Lauberē un novadā."

Lai radošuma telpas atklāšanas pasākums būtu interesantāks, tajā piedalījās madlienietis Ralfs Bite, kurš dejo modernās dejas jau 6 gadus, un viņa deju partnere, ķeipeniete Aleksandra Vītiņa. Flautu spēlēja Renāte Kužalenko, bet Māras Zālītes dzejoli deklamēja Samanta Deguna.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

jaunā 
2012-03-13  09:09:39
Tas bija viens brīnišķīgs, relaksējošs pasākums! Un, kā tie jaunieši iedejoja šīs telpas, fascinējoši!

ja 
2012-03-01  17:12:42
Malači, sksisti! Neielaiziet tikai danu cuukas!!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības