Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Mārtiņš Kaiva, p/a „Mālkalne” siltumenerģijas pārvades un sadales inženieris
  Publicēts: 2012-02-24  11:43:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Reaģējot uz Ogres iedzīvotāju interesi par iespēju daudzdzīvokļu mājās ierīkot siltuma uzskaiti katram dzīvoklim atsevišķi, pašvaldības aģentūras „Mālkalne” ir sagatavojusi informāciju, kas jāņem vērā, lai to izdarītu.

Lai uzstādītu siltuma skaitītājus katrā dzīvoklī, nepieciešams nomainīt visu ēkas apkures sistēmu. Vienam dzīvoklim atsevišķu siltuma uzskaiti ierīkot nav iespējams. Pašlaik Ogres pilsētas daudzdzīvokļu ēkās pārsvarā ir viencauruļu apkures sistēmas, kur siltums pa stāvvadiem tiek padots uz augšējiem stāviem un tad, sasildot dzīvokļu radiatorus vai konvektorus, padots atpakaļ siltummezglā.

Ja ēkā ierīkotu horizontālo divcauruļu sistēmu, tad katrā kāpņu telpā būtu 2 stāvvadi un atzars uz katru dzīvokli atsevšķi. Ar šīs sistēmas palīdzību būtu iespējams katram dzīvoklim ierīkot savu siltumskaitītāju. Tāpat būtu iespējams noslēgt siltuma padevi jebkuram no dzīvokļiem.

Ja iedzīvotāji vēlas mainīt apkures sitēmu, tad vēlams nomainīt arī visus radiatorus, jo viencauruļu apkures sistēmai radiatori pirmajiem patērētājiem ir mazāki, pēdējiem – lielāki.

Lai nomainītu apkures sistēmu ēkā, nepieciešama 100% ēkas īpašnieku piekrišana. Tam ir 2 iemesli:
1) veicot rekonstrukcijas darbus, nepieciešama piekļuve visiem dzīvokļiem;
2) nav iespējams tiesas ceļā piespiest samaksāt tos īpašniekus, kuri nepiekrita rekonstrukcijas darbiem.

Horizontālā divcauruļu sistēma ir efektīvāka, ja  padomju laikā būvētās daudzdzīvokļu ēkas ir pilnībā nosiltinātas. Jāsiltina visas ārsienas, pagraba griesti un arī bēniņu grīda. Jāņem vērā, ka ārējos* dzīvokļos siltuma zudumi vienmēr būs lielāki, nekā vidējos** dzīvokļos. Tas it īpaši būs jūtams nenosiltinātās ēkās, ārējiem dzīvokļiem ievērojami pārmaksājot par siltuma patēriņu, sildot vidējos dzīvokļus. Ja ēka būs nosiltināta, tad šī proporcija samazināsies.

Tāpat kā apkures sistēmas maiņai, arī ēkas siltināšanai nepieciešama 100% dzīvokļu īpašnieku piekrišana. Pretējā gadījumā par siltināšanu maksās tikai tie, kuri piekrituši apkures sistēmas maiņai. Jāņem vērā, ka dzīvokļiem ar atsevišķu siltuma uzskaiti būs jāmaksā arī par kopējiem siltuma zudumiem. Tie rodas no siltuma caurulēm, kas siltumu pārnes no siltummezgla līdz dzīvokļu siltuma skaitītājiem, veicot arī kāpņu telpu apsildi.

PA „Mālkalne” atbalsta iedzīvotāju centienus samazināt apkures izmaksas, tāpēc aicina PA „Mālkalne” apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu ēku īpašniekus būt aktīviem un vienotiem, plānojot vērienīgus rekonstrukcijas darbus.

*Ārējie dzīvokļi – dzīvokļi, kurus ierobežo 3 ārsienas un nereti arī bēniņu grīda vai pagraba pārsegums
**Vidējie dzīvokļi – dzīvokļi, kas neatrodas pie ēkas gala sienas, parasti ir viena vai maksimums 2 ārsienas
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības