Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-02-18  10:35:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Tā kā tautas nobalsošanā vēlētāju reģistrs netiek lietots, vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Vēlēšanu iecirkņi ir atvērti jau no pl.7 un nobalsot varēs līdz pl.22. 

Šodien notiek tautas nobalsošana par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Likumprojekts paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valoda un ikvienam ir tiesības saņemt informāciju latviešu un krievu valodā.

Kāpēc notiek tautas nobalsošana?
Tautas nobalsošana šajā jautājumā jārīko, jo Saeima 2011. gada 22. decembrī noraidīja vairāk nekā vienas desmitās daļas (187378) vēlētāju parakstu vākšanā atbalstīto un izskatīšanai parlamentā iesniegto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē".

Var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī
Tiesības piedalīties tautas nobalsošanā ir balsstiesīgajiem Latvijas Republikas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos tautas nobalsošanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.

Likums paredz balsošanas iespējas ārvalstīs. Vēlētāji, kuri tautas nobalsošanas dienā uzturēsies ārvalstīs, tautas nobalsošanā var piedalīties, balsojot jebkurā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem 18. februārī no pl. 7.00 līdz 22.00 pēc vietējā laika.

Vēlēšanu iecirkņu saraksts gan Latvijā, gan ārvalstīs pieejams CVK mājas lapā www.cvk.lv.

Vēlēšanu iecirkņi Ogres novadā:

Nr. 678. Dārza 25, Ogre, Ogres ceļu rajona administrācijas ēka
Nr. 679 Skolas 13, Ogre, PII „Zelta sietiņš"
Nr. 680. Brīvības 15, Ogre, Ogres kultūras centrs
Nr. 681. Mālkalnes pr. 32, Ogre, basketbola skola
Nr. 682. Brīvības 125, Ogre, Kursu bāze
Nr. 683. Mālkalnes pr. 43, Ogre, Jaunogres vidusskola
Nr. 684. Bumbieru iela 9, Ogresgals, tautas nams
Nr. 685. Ciemupes tautas nams
Nr. 686. Brīvības 50, Ogre, mūzikas skola
Nr. 696. Krapes pagasta pārvalde
Nr. 697. Ķeipenes PII „Saulīte”
Nr. 698. Lauberes pagasta pārvalde
Nr. 700. Madlienas pagasta pārvalde
Nr. 701. Mazozolu pagasta pārvalde
Nr. 702. Meņģeles tautas nams
Nr. 703. Suntažu tautas nams
Nr. 704. Taurupes pagasta pārvalde
Novada pagastos tiek nodrošināts transports uz vēlēšanu iecirkņiem (informāciju skatīt šeit).

Balsošanas zīme
Tautas nobalsošanas zīmē ir jautājums “Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?”. Iespējamie atbilžu varianti ir “Par” vai “Pret”.
Ar “+” atzīmējiet atbildi “Pret”, ja esat pret Satversmes grozījumiem un uzskatāt:

valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda,
Saeimas deputātiem svinīgajā solījumā jāsola stiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu,
Satversmē ir jābūt nosacījumam, ka Saeimas darba valoda ir latviešu valoda,
pašvaldību darba valoda ir latviešu valoda, ikvienam ir tiesības valsts un pašvaldību iestādēs saņemt atbildi latviešu valodā.
 
Ar “+” atzīmējiet atbildi “Par”, ja esat par Satversmes grozījumiem un uzskatāt:

valsts valodām Latvijas Republikā jābūt latviešu valodai un krievu valodai,
Saeimas deputātiem svinīgajā solījumā jāsola stiprināt latviešu un krievu valodu kā vienīgās valsts valodas,
Satversmē nav jābūt nosacījumam, ka Saeimas darba valoda ir latviešu valoda,
pašvaldību darba valodām jābūt latviešu valodai un krievu valodai,
ikvienam ir tiesības valsts un pašvaldību iestādēs saņemt atbildi latviešu valodā un krievu valodā.

Zīme, kurā būs atzīmētas abas atbildes “Par” un “Pret” vai nebūs atzīmēta neviena atbilde, apkopjot balsis, tiks uzskatīta par nederīgu.

Balsošanas kārtība vēlēšanu iecirknī

Ierodoties vēlēšanu iecirknī, jāuzrāda pase.
Lai saņemtu balsošanas zīmi, vēlētājam jāparakstās balsotāju sarakstā.
Vēlētāja pasē iespiedīs spiedogu par dalību tautas nobalsošanā.
Balsošanai jāizmanto vēlēšanu kabīne vai nodalījums.
Balsošanas zīmē rombiņā pie vēlamās atbildes "PAR" vai "PRET" jāieliek atzīme «+».
Balsošanas zīme jāpārloka un jāiemet balsošanas kastē.

Balsot var vēlētāja atrašanās vietā

Iespēju balsot savā atrašanās vietā (piemēram, mājās, slimnīcā, pansionātā) drīkst izmantot vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nobalsot vēlēšanu iecirknī, kā arī šo vēlētāju aprūpētāji.

Pieteikties balsošanai atrašanās vietā 18. februāra tautas nobalsošanā iespējams līdz 18. februāra pl.12, uzrakstot iesniegumu un nogādājot to vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Iesniegumā obligāti jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods; iemesls, kāpēc nepieciešama balsošana atrašanās vietā; adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai.

Iesniegumā ieteicams norādīt arī ēkas ārdurvju kodu, ja tāds ir, un telefona numuru, pa kuru vēlēšanu komisija nepieciešamības gadījumā var sazināties ar vēlētāju.

Iesniegumam var izmantot CVK sagatavoto veidlapu, ko var izdrukāt no CVK mājas lapas vai saņemt vēlēšanu iecirknī un novada pašvaldības vēlēšanu komisijā.

Iesniegumu var rakstīt arī brīvā formā, norādot tajā nepieciešamās ziņas par vēlētāju. 

Iesniegumu vēlēšanu iecirknī drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona – rads, draugs, pastnieks, sociālās aprūpes darbinieks vai kaimiņš. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī uz vietas vēlēšanu iecirknī. 

Vēlēšanu komisijas
Tautas nobalsošanas sarīkošanā ir iesaistītas dažādu līmeņu vēlēšanu komisijas. Tautas nobalsošanu vada un sarīko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Tautas nobalsošanas norisi nodrošina deviņu republikas pilsētu un 110 novadu vēlēšanu komisijas.

Tautas nobalsošanā vēlētājus apkalpos 1035 vēlēšanu iecirkņi, no tiem 950 vēlēšanu iecirkņi darbosies Latvijā, bet 85 vēlēšanu iecirkņi - ārvalstīs. Tautas nobalsošanas sarīkošanā kopā būs iesaistīti aptuveni 10 000 vēlēšanu komisiju locekļi un darbinieki.

Tautas nobalsošanas rezultāti
Balsu skaitīšana sāksies uzreiz pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas. Balsu skaitīšanu veiks vēlēšanu iecirkņu komisijas. Balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos drīkst sekot novērotāji un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Tautas nobalsošanas rezultātu apkopošana tiks uzsākta uzreiz pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas, plkst.22.00. Pirmie provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti no mazākajiem vēlēšanu iecirkņiem gaidāmi, sākot no plkst.23.30, balsu skaitīšanu lielākajā daļā vēlēšanu iecirkņu Latvijā plānots pabeigt līdz pulksten diviem, trijiem naktī. Galīgos tautas nobalsošanas rezultātus CVK apkopos un paziņos nedēļas laikā.

67049999 – CVK diennakts informatīvais tālrunis vēlētājiem, kuri sniedz uzziņas par vēlēšanu iecirkņiem un tautas nobalsošanas kārtību.

Drošība referenduma laikā
Personām, kuru rīcībā ir informācija par pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, rezultātu viltošanu, vēlētāju informatīvās ietekmēšanas gadījumiem, kā arī mēģinājumiem traucēt mierīgu nobalsošanas norisi, lūgums vērsties tuvākajā policijas iecirknī, zvanot pa tālr. 110 vai arī Drošības policijā, zvanot pa tālr. 67208964, vai sūtot e-pastu: dpdd@dp.gov.lv.

Jāatgādina, ka Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par apzinātu personas kavēšanu brīvi realizēt piedalīties tautas nobalsošanā, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citos prettiesiskos veidos. Kā arī kriminālatbildība paredzēta par tautas nobalsošanas dokumentu viltošanu, nepareizu balsu saskaitīšanu un aizklātas balsošanas pārkāpšanu.

Policija tautas nobalsošanas dienā aicina ievērot sabiedrisko kārtību un nemēģināt provocēt uz darbībām, kas varētu izraisīt likuma pārkāpumus. Valsts un pašvaldības policijas ekipāžu norīkojumi būs maksimāli pietuvināti referenduma norises vietām, lai operatīvi reaģētu uz jebkāda veida nekārtībām vai pārkāpumiem.

Visu, kas saistīts ar tautas nobalsošanu, var noskaidrot CVK mājas lapā www.cvk.lv. 
   
CVK DIENNAKTS UZZIŅU TĀLRUNIS – 67049999.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības