Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-02-06  13:30:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Īsta sašutuma vilni daudzdzīvokļu nama Ogrē, Ausekļa prospektā 1A iemītnieku vidū izraisījusi iecere viņu nama pagalmā būvēt divstāvu veterināro aptieku.

   

Par iedzīvotāju satraukumu “Ogres faktiem” pastāstīja mājas vecākais Jānis Dilāns. Ogrē divos stāvos nav izvietota neviena cilvēku aptieka, kur nu vēl aptieka dzīvniekiem. Vēlme veterināro aptieku izvietot divstāvu ēkā raisījusi bažas, ka patiesībā te atradīsies veterinārā ambulance – līdzīga tai, kāda veterināru Mārtiņa un Ingas Bauģu paspārnē šobrīd darbojas bijušās Ogres poliklīnikas ēkas tuvumā, Brīvības ielā 39. Un tas nozīmē, ka uz mājas pagalmu, kur nereti rotaļājas bērni, tiks vesti slimi dzīvnieki. Nav noslēpums, ka tie, gaidot veterināra pieņemšanu, nereti saimnieku pavadībā pastaigājas pa ambulances apkārtni.

Turklāt ēka atradīsies tikai 10 metrus no daudzdzīvokļu nama sienas, mājas ēnas pusē, padarot tumšākus jau tā gaismas apdalītos nama pirmā stāva dzīvokļus. Faktiski iecerētās aptiekas īpašniekiem jau pieder iebrauktuve daudzdzīvokļu nama pagalmā. Kaut arī pie aptiekas plānots izbūvēt atsevišķu stāvvietu, J.Dilāns norāda, ka iebrauktuve ir šaura un aptiekas apmeklētāji savus auto, visticamāk, atstās daudzdzīvokļu nama autostāvvietā, vēl vairāk samazinot jau tā ierobežotās auto novietošanas iespējas. Visticamāk, projektu īstenojot nāksies nozāģēt arī vairākus īpašumā augošos kokus, kuru līdzšinējais mūžs mērāms daudzos gadu desmitos.

J.Dilāns stāsta, ka, izskanot ziņai par aptiekas būvniecības ieceri, viņam zvanījuši neskaitāmi, sašutuši mājas iedzīvotāji. Savu viedokli viņi noskaņoti paust kopīgi parakstītā vēstulē, ko iecerēts pievienot publiskās apspriešanas dokumentiem. Kopējais protestētāju skaits, visticamāk, būs iespaidīgs – mājā ir 70 dzīvokļi, kuros dzīvo 250-300 cilvēki. Savu viedokli, iespējams, vēlēsies paust arī citu apkārtējo namu iedzīvotāji.

“Redzot automašīnu rindas pie veterinārās aptiekas Brīvības ielā 39, jāsecina, ka iedzīvotāju bažas ir pamatotas. Ausekļa iela 1A nav īstā vieta veterinārai aptiekai, tai nevajadzētu atrasties daudzdzīvokļu nama tuvumā, kur rotaļājas bērni. Nav pieļaujama arī koku izzāģēšana,” uzskata Ogres novada domes deputāts Rolands Millers.

Īpašumu, kurā paredzēts būvēt aptieku, 2011.gada martā, bankas rīkotā izsolē iegādājusies veterinārārste Inga Bauģe. Iepriekš zemesgabals piederējis kādai Ivetai Zariņai, kas to bija ieķīlājusi. I.Bauģe informē, ka plānotajā ēkā tiks izvietota veterinārā aptieka un veterinārārsta prakse. Viņa “Ogres faktiem” norāda, ka otrajā stāvā atradīsies tikai personāla  atpūtas telpa. Plānotā ēka ir vienstāvu ēka ar 2 stāvu, kas aizņem 22 % no 1.stāva apbūves laukuma.  Būvējot ēku, plānots nozāģēt vienu koku. Atbildot uz pārmetumiem par autostāvvietu, I.Bauģe teic, ka faktiski stāvvietu pie daudzdzīvokļu nama šobrīd ir maz, bet pie aptiekas tiks veidota stāvvieta piecām automašīnām. Savukārt, atbildot uz iedzīvotāju bažām par slimo dzīvnieku atrašanos viņu nama tuvumā, I.Bauģe vaicā: “Vai tad Ogrē ir aizliegts staigāt ar dzīvniekiem? Suns var norauties, arī ar to dodoties uz veikalu. Dzīvnieki arī šobrīd ir mūsu vidū. Neskatoties uz to, ka uz zemesgabala tagad nav veterinārās aptiekas, rudenī, grābjot lapas, tāpat ir suņu izkārtnījumi. Tā ir cilvēku audzinātības problēma. Plānota teritorijas regulāra sakopšana. Tāpat klientiem, suņu īpašniekiem, būs pieejami bezmaksas izkārnījumu savākšanas maisiņi."

“Ogres fakti” jau ziņoja, ka Ogres novada dome saņēmusi I.Bauģes iesniegumu, lūdzot atbalstīt jauna detālplānojuma izstrādes uzsākšanu. Saskaņā ar ieceri, zemesgabalu Ogrē, Ausekļa prospektā 1A, plānots sadalīt, uz tā daļas izbūvējot veterināro aptieku. Detālplānojumu plāno izstrādāt SIA “AR ASIS”.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

Blondīne 
2012-02-29  18:12:15
saule it kā jau skaisti un pareizi esat uzrakstījis/uzrakstījusi. Tikai diez kurš cilvēks gribētu tajā vietā būvēt privātmāju? Privātmājām tieši ir citas, piemērotākas vietas;)

nesaule 
2012-02-22  09:01:56
Vispār brīnums, ka Ogrē, kads riske uzsākt vai paplašināt savu biznesu-dari ko darīdams, nelad nebūs labi-vienmēr atradīsies kāds, kam kaut kas nepatīk... Par konkrēto objektu runājot, neredzu neko nosodāmu, ja blakus Siltajai maizei izvietojas vēl viens neliels biznesa objekts. Ja kāds runā par ielu noslogojumu ar transportu, tad nez kāpēc nepiemin autopreču veikalu Ausekļa prospekta vidū, tur jau ar brauc ar mašinām, nevis iet ar kājām...

AT 
2012-02-19  20:42:44
ta tiesam nav ista vieta dzivnieku klinikai. Tadam iestadem jabut pilsetas nomale, taa kaa tas ir sobriid.

saule 
2012-02-08  17:26:33
Te, manprāt,nav runa par klibu vai slimu suni , te ir runa par saprātīgu dzīvojamās sektora un uznēmējdarbības vides sakārtošanu pilsētā. Ausekļa prospekts sākot no 1 a un tālāk ir veidots kā dzīvajamo māju rajons, bet šobrīd sabiedrībai tiek piedāvāts dzīvojamo māju rajonā iebūvēt uzņēmējdarbībai paredzētu objektu ar visām no tām izrietošajām sekām, visu cieņu cienījamiem vetārstiem un viņu pašaizliedzīgajam un ļoti vajadzīgam darbam, bet domājot par dzīvniekiem ne mazāk ir jādomā par cilvēkiem. ja cienījamā ģimene vēlētos iegādātajā zemes gabalā iebūvēt savu privātmāju tad, būtu normāli, bet attīstīt savu bizenesu neņemot vērā vispārējo situāciju šajā vietā ir nepiedodami egoistiski. Pilsētā ir daudz vietu kur attīstīt uznēmējdarbību un sniegt savu pakalpojumu, jo cik man zināms šo vetārstu pakalpojumus izmanto arī ļoti, ļoti daudz klientu no visa bijušā Ogres rajona , tātad no laukiem, jo tajos šos pakalpojumus saņemt vairs nevar, tad iedomājieties, ka tā jau noslogoto Mālkalnes ielu un Ausekļa prospektu noslogos papildus transports, jo ne jau Mālkalnes mikrorajona iedzīvotāji vien ar saviem lopņiem nodrošina pietiekamus ieņēmumus. Domei saprātīgi plānojot uzņēmējdarbības vides sakārtošanu pilsētā būtu palīdzt atrast citu piemērotāku vietu šim bizesam, un tādējādi nenoslogotu dzīvojamo rajonu. Cienijamie līdzpilsoņi iedomājieties paši sevi šīs mājas iedzīvotāju vietā un tā godīgi pajautājiet sev un godīgi atbildiet... Vai es gribētu lai manas mājas priekšā uzbūvē biznesa objetu? Un ja varat sev godīgi atbildēt ......

maks 
2012-02-08  16:38:26
cik mēs esam konservatīvi! nedod dies, ka tik kas jauns nerodās blakus mūsu bloku gaismas pilij. ka tik mūsu inteliģentie bērni neierauga klibu suni. pa teļuku pat neko tik briesmīgu nerāda...

eseses 
2012-02-08  15:28:06
"Kila", SIA, Veterinārā aptieka-klīnika Upes prospekts 13, Ogre, Ogres n., LV-5001 65045558 Sun - Mon 9-19 Tue 9-19 Wed 9-19 Thu 9-19 Fri 9-19 Sat 9-16

vilcenei 
2012-02-07  21:09:12
vilcene parāda savu līmeni apvainojot diskusijas dalībniekus. ja rūp dzīvnieki tad var aizvest arī ārpus centra nevajag taisīt suņu kautuvi manas mājas pagalmā

vilcene 
2012-02-07  20:44:35
var padomāt ka slimie suņi paši nāks uz klīniku ārstēties un vazāsies ap klīnikas stūri. šādas klīnikas apmeklē cilvēki kuriem rūp savu mājdzīvnieku liktenis un veselība, vispār kauns ka ogrē tādi dauņi....

ES 
2012-02-07  18:41:50
Visbriesmīgākais būs "līķu savākšanas mašīna", kas sev līdzi nes nenormālo smaku. Esmu redzējusi kā tas notiek un to varēs redzēt visi, arī blakus esošajā mājā dzīvojošie bērni. Dzīvnieku līķi ar krānu tiek pacelti un vienkārši iemesti kopējā konteinerā.

сергей 
2012-02-07  18:13:07
большое спасибо мартиньшу и инге за лечение и спасение моих собак,удачи вам во всех ваших делах,

suns 
2012-02-07  16:36:57
kāda starpība jo to pļaviņu tāpat tie suņi ir apčurājuši un piekakājuši (ja ne man tad nevienam)

madara 
2012-02-07  15:29:17
zaļās zonas problēma tiešām aktuāla, jo tās centrā tikpat kā nav palicis un pēdējās pļaviņas nudien nevajadzētu aizbūvēt

eseses 
2012-02-07  15:13:54
Vai tiešām nevar atrast piemērotāku vietu "Veterināro aptieku", kas netraucētu iedzīvotājiem un nebūtu jābojā zaļā zona.

ogréniete 
2012-02-07  11:43:21
nebútu iebildumu pret faktu ká tádu, bet pavisam noteikti ne sádá izpildíjumá. Éku varéja novietot paraléli ielai, stúrí, kur tagad plánota autostávvieta, tad arí nebútu tik tuvu nevieniem logiem. Pa vidu smuki iekártots pagalms, músdieníga éka, un visi laimígi. Síbríza arhitektúra izskatás péc kártéjá padomiská skúnísa. Briesmíga. Arhitektam, acímredzot, ípasi nerúp vides kvalitátes un estétikas uzlabosana pilsétá.

velis 
2012-02-06  22:09:49
pa pagalmu klejos iemidzināto suņu dvēseles

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības