Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Nika Frīdberga, Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra
  Publicēts: 2012-01-26  08:10:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Foto: Uldis Robļevskis

8.februārī pulksten 18.00 Ogres novada pašvaldības Lielajā zālē notiks publiskā lekcija par pilsētu tēlu veidošanu.

Tikšanās pirmajā daļā paredzēta Mag.soc.sc. Aināra Brenča lekcija „Pilsētu zīmolvedība - kļūdas, kuras nedrīkst pieļaut” un otrajā daļā visi tiks aicināti aktīvi iesaistīties šīs aktualitātes apspriešanā. Ogres novada pašvaldības Lielajā zālē gaidīti iedzīvotāji, kā arī ikviens, kurš vēlas izteikt savu viedokli šajā jautājumā, jo mums ir svarīga iedzīvotāju nostāja, vēlmes un kopējais redzējums par Ogres kā tūristiem pievilcīgu galamērķi, un mēs apzināmies, ka tikai kopā varam vidi ap mums radīt viesiem pievilcīgāku un mums pašiem interesantāku.

Septembra beigās norisinājās Ogres tēla apspriešana, kuras laikā tika aktualizēta konkrēta ideja un tās piemērotība Ogres pilsētai. Atbalstīt milža ideju vai nē – tāds bija pirmās tikšanās jautājums. Tiesa gan, konkrēts lēmums netika pieņemts, tomēr ideja noraidīta netika. Tieši šī iemesla dēļ tiek rīkotas debates un diskusijas, lai pietuvotos kādam konkrētam mērķim. Ventspilij ir govis, Siguldai spieķīši, kāpēc gan lai Ogrei nebūtu milži. Ne tikai burtiskā veidā, kā milžu statujas, bet, piemēram, trepes upes krastā ar lieliem pakāpieniem, stilizēti milža pēdu nospiedumi pilsētas ielās un parkos, milzīgas slēpes Zilo kalnu distanču slēpošanas trasē, lielas ēdienu porcijas kādā no Ogres ēdnīcām utt. Pilsētai ir īpašs nosaukums, kā zināms, „Ogre” tulkojumā no angļu valodas nozīmē milzis- cilvēkēdājs.

Pirmās apspriešanas rezultātā tika analizēta milža tēla piemērotība Ogrei, konstatētas stiprās un vājās puses, no tā izrietošās iespējas un draudi, taču kā secināja pirmās sanāksmes dalībnieki, tad pagaidām šajā jautājumā ir daudz neskaidrību un neatbildētu jautājumu, tieši tādēļ, lai strādātu pie idejas realizācijas, jāveido darba grupa un jāpiesaista cilvēki, kuri jau iepriekš ir nodarbojušies ar pilsētu tēlu veidošanu, tādā veidā liekot pašai sabiedrībai izprast pilsētas tēla būtību un tā veidošanas pamatus un tikai tad sākt ar konkrētas idejas aktualizēšanu.

Lai no teorētiskās, kā arī praktiskās puses izprastu tēla veidošanas posmus un tā nozīmīgumu, ar izglītojošu lekciju uzstāties uzaicināts Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes lektoru Aināru Brenci, kurš  pasniedz lekcijas tādos studiju kursos kā Tūrisma projektu vadība, Starptautiskā tūrisma ekonomika, Viesnīcu vadības informatīvās un vietu rezervēšanas sistēmas, Tūrisma aģentūras un informācijas sistēmas, kā arī ir grāmatas „Aktīvais tūrisma” un dažādu nozarē aktuālu tēmu publikāciju autors.

Uz publisko lekciju tiek aicināts ikviens, kurš vēlas uzzināt vairāk par pilsētu zīmolvedību, tā veidošanas pamatiem un, protams, tie, kuriem ir svarīgs tieši mūsu pilsētas, kā arī apkārtējās vides tēls.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

MILZIS 
2012-05-15  10:16:54
http://www.youtube.com/watch?v=bPjsJgaJ1VM&feature=related

spriedejiem 
2012-01-26  14:23:23
nu cik var tarsket tak beidzot izdarat kaut ko

Helmiii 
2012-01-26  13:58:28
Vienkārši mūsu šeptmanis jau pasūtījis milžus pa saviem čomiem, tgad tikai jāizdabū cauri oficiāli, lai var nākamās rebes bīdīt.

"Jā, jā" 
2012-01-26  13:31:28
1. Pilsētai, kuras koptēls, manuprāt, veidojas "smalks, filigrāns", tagad plānojas liels, robusts, briesmīgs, varens milzis-cilvēkēdājs! Tad nu mēģiniet milzi veidot asprātīgi mīļu, tikai ne ar "viduslaiku" pieskaņu! Grūti, bet lieliem profesionāļiem viss iespējams! 2. Nekur, ne reizi publiski nav izskanējis Ogres nov. mākslinieka viedoklis. Kāpēc Viņš klusē? 3. Vai tajā sanākšanā varēs dzirdēt Šī mākslinieka viedokli, ne tikai zīmolvedības speciālistu u.c. "nesaistītu ar šo jomu" viedokli? Pie zobārsta taču arī neejam kā pagadās!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības