Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-01-20  18:43:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Atzīmējot 21.gadadienu kopš 1991.gada janvāra barikāžu dienām, iedzīvotāji šovakar pulcējas pie atmiņu ugunskura Ogres pilsētas skvērā.

   

Atceroties 1991.gada barikādes, svinīgajās uzrunās vairāk gan izskanēja bažas par šābrīža draudiem Latvijas valstij un gaidāmo referendumu par krievu valodu kā otro valsts valodu. "Vai kāds to varēja iedomāties, ka vēl pēc 21 gada šajā tikšanās reizē mums būs jārunā par savu valodu. Man šķiet, ka tas ir prātam neaptverami," norādīja žurnāliste Līga Treznovska, aicinot neaizmirst savulaik uz barikādēm aizvadīto cīņu par valsts neatkarību. Savukārt Latvijas Politiski represēto apvienības Ogres nodaļas vadītājs Ivars Kaļķis pauda sašutumu par nepilsoņa Vladimira Lindermana aktivitātēm un atbildīgo amatpersonu, tostarp drošības dienestu bezdarbību.

   

L.Treznovska klātesošos iepazīstināja ar rezolūciju, kas adresēta valsts prezidentam, ministru prezidentam, Saeimai un Latvijas iedzīvotājiem.

Publicējam rezolūcijas tekstu, ko ar pārliecinošu balsu vairākumu šodien atbalstīja barikāžu atceres pasākuma dalībnieki:

"Mēs, 1991. gada Barikāžu dalībnieki un Barikāžu atceres sarīkojuma apmeklētāji, esam sašutuši, ka tiek apdraudēta latviešu valoda - viena no galvenajiem Latvijas valstiskuma pamatiem un atgādinām Latvijas Satversmes 4.pantu: Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda.

Kategoriski iebilstam pret valsts amatpersonu ieteikumiem ignorēt referendumu. Satversmes tiesa ir atzinusi, ka referendumam ir tiesisks pamats, tāpēc aicinām piedalīties tajā un paust savu gribu. Mūsu valsts varas un pilsoņu vienaldzība apdraudētu latviešu tautas pastāvēšanu un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Mūsu vienaldzību Krievija izmantotu kā piekrišanu otrai valsts valodai.

Aicinām Latvijas Valsts Prezidentu uzrunāt tautu un paust skaidru nostāju par valsts valodu, jo neitralitāte šajā gadījumā mums nav pieņemama un uzskatāma par nodevību pret latviešu tautu.

Mēs, Barikāžu dalībnieki, nosodām etniskā naida kurinātājus un pieprasām agresīvās kampaņas organizatoru, nepilsoni Vladimiru Lindermani saukt pie atbildības. Tiem Saeimas deputātiem, kuri pārkāpa zvērestu un Satversmes 4.pantu, nekavējoties jānoliek deputātu mandāti. Uzskatām, ka referendums par divām valsts valodām ir nolaidīgas un tuvredzīģas politikas rezultāts un tiem, kas to pieļāva, ir jāsaņem sods un jāatlīdzina valstij nodarītie materiālie zaudējumi.

Aicinām visus Latvijas pilsoņus apvienoties un paust savas prasības mūsu valsts varas institūcijām, neļaujot tām ieslīgt vienaldzībā un bezdarbībā laikā, kad tiek grauti valsts pastāvēšanas pamati. Atcerēsimies, ka tieši pateicoties mūšu spējai apvienoties kopējai rīcībai, mēs esam panākuši Latvijas valstiskuma atjaunošanu, tā nosargāšanu, stāvot uz barikādēm un neļāujot iznīcināt mūsu valsti.SAglabāsim un godāsim savu valsti, savu valodu, savu karogu unticību,ka mūžu mūžos uz pasaules kartes būs vārds LATVIJA un LATVIEŠI.

Dievs, svētī Latviju!"

Ar svinīgām uzrunām tika godināti arī tie neatkarības atbalstītāji, kas tālajā 1991.gadā no 13. līdz 27.janvārim bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi, aizstāvēt savu brīvību pret iespējamām militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. "Pirms 21 gada tauta bija vienota. Paldies tiem tūkstošiem ogrēniešu, kas piedalījās barikādēs vai atbalstīja barikāžu dalībniekus! Tauta to nav aizmirsusi un arī šajā reizē, kad runājam par gaidāmo referendumu, esmu pārliecināta, ka tauta būs tik pat vienota un parādīs savu spēku," klātesošos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe.

Pasākuma noslēgumā klātesošie tika cienāti ar Ogres novada domes sarūpētu karstu zupu un pīrāgiem.

Atceroties satraucošos notikumus pirms 21 gada, visā Latvijā iedegas ugunskuri, satiekas nu jau it kā tālo notikumu dalībnieki, viņu tuvinieki, draugi, domubiedri, aculiecinieki.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Vsevolods 
2012-01-23  14:58:20
Paskat, pat te pamanījies viens baigais punduris/cietējs - urļiks - "iekāpt"! Neviens normāls cilvēks ne mirkli nedzīvotu tādā zemē, kuru nicinu, kura riebjas, kurā viss slikts - valsts un cilvēki, bet ko šis un šim līdzīgie? Kā ērces piezīdušies tolaik, kad pateicoties cccp kp baudīja šeit kungu privilēģijas, nobarojušies kā daždien parazīti, nu nespēj sagremot to, ka laiki mainās un vēstures mēslaine jau sen pēc šiem brēc? Un ir jau tā, ka lielajā, "varenajā" rašā arī šitādus vairs NEVIENS negaida, atliek vien bezspēcīgā, dzīvnieciskā naidā liet žulti kirilicā, lai jel kā mierinātu sevi, nesaprotot, cik tas ir stulbi un pat smieklīgi izskatās... :D

VL2 
2012-01-22  22:18:13
nu vispirms - dziedāt ir skaisti un arī dzejoļus skaitīt. Vēsture ir jāciena, bet ja tev te netīk, laid mierīgi uz Dzimteni

VL 
2012-01-22  21:37:36
С песнями и плясками, Дайнами и сказками, С болью исторической, Вонью политической, С маршами эсэсовцев, С пенсией, хоть вешайся, С мёртвыми заводами И нефтепроводами, С лесом чисто срубленным, Полем на хрен сгубленным, С сеймами бездарными, Долгами миллиардными, С дохлой экономикой Прибалтийским гномикам По балтийскому пути Очень весело идти.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības