Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-11-16  07:52:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Vakar Ogres novada domes bijušajā ēkā norisinājās pasākums „Kafija ar politiķiem”, kurā apmēram 40 jaunieši tikās ar Ogres novada domes deputātiem un lēmumu pieņēmējiem, lai neformālā vidē pārrunātu dažādus jauniešiem aktuālus jautājumus.

Tikšanās ievadā amatpersonas dalījās atmiņās par pašu jaunības gados pieredzēto. “Teikšu kā ir – man patika. Man patika mācīties, darboties, sportot, piedalīties, dauzīties,” savus skolas gadus atcerējās domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs. Priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe atzina, ka viņas paaudze augusi un mācījusies padomju sistēmā, kurai bija “savi pozitīvie un negatīvie momenti” un kas bija daudz stingrāka. Savukārt ar tādu mūsdienu jauniešiem ierastu lietu kā datoru – toreiz divu istabu lielumā - pirmo reizi nācies iepazīties vien augstskolas gados, tādēļ viņa aicināja jauniešus novērtēt tiem šobrīd dotās iespējas. E.Helmanis atzina, ka skolas gados bijis liels palaidnis un kā piemēru minēja atgadījumu ar kādu skolotāju, kurš mēdzis cirst durvis. Par mācību viņam audzēkņi durvis izcēluši no eņģēm un tā atstājuši. “Mēs bijām diezgan dulla klase,” stāstīja E.Helmanis, paužot viedokli, ka mūsdienu jaunā paaudze tomēr ir citāda, nekā tā, kas piedzīvoja Atmodas laiku, pirmās brīvības vēsmas, lielās pārmaiņas un jaunās iespējas, kas sekoja Padomju savienības sabrukumam. E.Helmanis arī norādīja, ka jau viņa jaunības gados pašvaldības vadītājs bija E.Bartkevičs, kurš allaž atbalstījis jauniešu iniciatīvas. Pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede atzina, ka sevi joprojām pieskaita jauniešu pulkam, jo “līdz 30 vēl noteikti ir jaunietis”, bet Ogres bērnu un jauniešu centra vadītājs Ilmārs Dreija pauda viedokli, ka ne vienmēr tie skolēni, kas saņem vislabākās atzīmes, arī dzīvē sasniedz visvairāk. “Ir arī ļoti veiksmīgi stāsti, taču arī tie viduvējie ir diezgan daudz dzīvē sasnieguši,” viņš norādīja.

Dalībnieki pasākuma pirmajā daļā kopīgi Ogres pilsētas kartē atzīmēja jauniešiem drošās un nedrošās vietas, rezultātā tika secināts - drošo vietu viennozīmīgi ir vairāk, savukārt nedrošās nākotnē pašvaldībai būtu jāpadara par drošām. Otrajā daļā jaunieši diskutēja ar politiķiem un lēmumu pieņēmējiem par to, kādu jautājumu risināšanā pašvaldība var iesaistīt jauniešus, kāds būtu jauniešu ieguldījums, kas nepieciešams un ko jaunieši paši darītu, lai noturētu novadā savus skolas biedrus, draugus vai paziņas. Jaunieši diskutēja arī par infrastruktūras jautājumiem, brīvā laika pavadīšanas iespējām novadā, par jauniešu uzņēmējdarbības iespējām un attīstību novadā. Atbilstoši pasākuma nosaukumam pasākuma dalībnieki diskutēja pie kafijas vai tējas tasēm.

Linda Gulbe no Ogres Valsts ģimnāzijas atzina: „Domāju, ka šāds pasākums ir noderīgs, jo tā ir iespēja izteikt savu viedokli un ierosinājumus. Tas ir noderīgi gan deputātiem, jo viņi redz, ka jaunieši Ogrē ir gatavi līdzdarboties un sadarboties, gan arī jauniešiem, jo viņi var uzzināt, ka pašvaldība ir viņiem atvērtāka nekā viņi līdz šim ir domājuši.”

Pasākums „Kafija ar politiķiem” notika projekta “Skaties tālāk!” ietvaros, kuru īsteno biedrība “NEXT”, sadarbībā ar biedrību Ogres Jauniešu klubs “Projektu darbnīca“, biedrību Jauniešu klubs “Dēms”, Aizputes novada domi un Šveices biedrību “Pro Aizpute Society”. Tā mērķis ir paaugstināt Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionu bērnu un jauniešu līdzdalības prasmes, dodot iespēju iesaistīties lēmumu pieņemšanā un vietējās pašvaldības attīstībā. Projekta ietvaros notiek ne vien „Kafija ar politiķiem” pasākumi, bet arī „Saldējums ar lielajiem” kura laikā bērni tiekas ar politiķiem un iegūst prasmes, un pieredzi par to, kā iesaistīties savā pilsētā, pagastā un sabiedrībā notiekošajā.

Projektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

??? 
2011-11-16  16:40:07
kuras ta ir tās nedrošās vietas?

jauniec 
2011-11-16  10:01:12
toties tagadir iespējas ārzemēs

ex-jaun 
2011-11-16  09:05:04
Atmodas laiku jauniešiem iespējas tomēr bija lielākas, jo daudzas nišas bija brīvas, nekā tagad kad lielākā daļa jauno domā par ārzemēm...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības