Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-07-06  13:49:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

AS “Latvenergo” šogad gadskārtējo remontdarbu norisei no 13. jūlija līdz 27. augustam pazeminās ūdenslīmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē, lai veiktu hidroelektrostaciju dzelzsbetona konstrukciju un betona virsmu atjaunošanu ūdens līmeņa mainīgajā zonā, informē AS “Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.
 
Sākot no 13. jūlija, notiks pakāpeniska Rīgas HES ūdenskrātuves nostrāde, sasniedzot remontdarbu nepieciešamo atzīmi – 16,05 m virs jūras līmeņa. Atbilstoši Rīgas HES ūdens resursu lietošanas atļaujai šajā periodā minimālais ūdens līmenis ūdenskrātuves augšbjefā ir 17,00 – 17,25 m. Sekmīgai darbu veikšanai ir nepieciešama ūdens līmeņa pazemināšana hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē, turklāt – tai jānotiek pakāpeniski - tā sāksies 13. jūlijā no rīta, atbilstoši Valsts vides dienesta izsniegtajai Ūdens resursu lietošanas atļaujai, lai plānotajā darbu uzsākšanas datumā būtu sasniegta nepieciešamā atzīme virs jūras līmeņa.

Ūdenslīmeņa pazeminājuma laikā atjaunos un remontēs:

- Rīgas HES dambja augšas bjefa nogāžu betona stiprinājumus 1453 metru garumā;

- Ķeguma HES-1 lejas bjefa labā krasta nogāžu betona stiprinājumus 3890 m² platībā;

- Ķeguma HES-2 lejas bjefa balstu 1151m² platībā un divu sienu betona virsmas 2456m² platībā.

Hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs ūdens līmeņa mainīgajā zonā galvenie atjaunošanas darbi ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, stiegrojuma pretkorozijas apstrāde, papildus stiegrojuma montāža, betonēšanas darbi, betona virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras šuvju un deformācijas šuvju izveidošana.

Rīgas HES kopējais dambju un aizsprostu garums ir 15,4 km, taču vienā gadā maksimāli iespējamais atjaunošanas apjoms ir betona virsmas aptuveni 1 kilometra garumā. Tādēļ dambja apsekošana un remontdarbi jāveic regulāri - katru gadu vasaras periodā. Ūdens līmeņa pazemināšana ir nepieciešama arī betona virsmu apsekošanai zemūdens daļā, lai noteiktu to stāvokli un ieplānotu nepieciešamos remonta darbus nākamajiem periodiem.

AS „Latvenergo” izsūtīja informatīvas vēstules par plānoto ūdenslīmeņa pazemināšanu Rīgas HES (no 13. jūlija līdz 27. augustam) ūdenskrātuves ietekmes zonā esošajām pašvaldībām.

Vērtējot, cik liela ūdens atkāpšanās zona būs vērojama Salaspils pašvaldībā esošajā Daugavas krastā iekārtotajā pludmalē, AS „Latvenergo” speciālisti informē, ka tas atkarīgs no krastu reljefa, stāvuma vai lēzenuma pakāpes. Atkarībā no upes krastu reljefa ūdens atkāpšanās no normālā līmeņa var svārstīties robežās no 50 cm līdz vairākiem desmitiem metru; jo krasts ir stāvāks, jo īsāks attālums no krasta malas līdz ūdenim būs pēc tā pazemināšanas, jo krasts ir lēzenāks, jo tālāk no krasta līnijas būs sasniedzams ūdens. Ūdenskrātuves ietekmes zonā pašvaldībā esošajā pludmalē iedzīvotājiem jārēķinās ar ūdenslīmeņa pazemināšanos un jāņem vērā iepriekšējo gadu pieredze.

Salaspils iedzīvotājiem jāievēro visi drošības pasākumi un informējošās zīmes, kas aizliedz cilvēku uzturēšanos uz nogāzēm. Gandrīz visu šo laiku interesenti varēs pa sauszemi nokļūt līdz Sv. Meinarda baznīcai Ikšķilē.

Ūdens līmeņa pazemināšana saskaņota ar Valsts vides dienestu. Pazeminot ūdenslīmeni ūdenskrātuvēs, AS „Latvenergo” katru gadu, saskaņā ar ekspertu slēdzienu, sedz zivju resursiem nodarītos zaudējumus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības