Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-07-01  10:41:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

– Jūs ne reizi vien esat rakstījuši par nebūšanām ar stāvvietām un atļauju izsniegšanu auto novietošanai daudzdzīvokļu namu pagalmos, bet pie mums notiek vēl lielāki brīnumi, kas, šķiet, pārspēj visu, – tā, piezvanot «OVV» redakcijai, sarunu iesāk ogrēniete, Zilokalnu prospekta 20.nama iedzīvotāja.

Jautāta sīkāk, kas tad notiek Zilokalnu prospekta 20.nama stāvvietā, sieviete stāsta: «Vēsturiski izveidojies tā, ka mūsu namam ir plaša kopīpašuma teritorija, bet Zilokalnu prospekta 22.namam tādas vispār nav, nav pat piebrauktuves, ir tikai trotuārs. Pagalmā starp abām mājām viducī ir zaļā zona, kur tagad izveidots bērnu rotaļu laukums, bet ap to apļa veidā – auto stāvvietas. Līdzīgi kā daudzviet citur, arī mūsu mājas pagalmā ir ieviesta caurlaižu sistēma, proti, auto drīkst novietot tikai nama iedzīvotāji. Tas viss būtu saprotams, jo mēs maksājam zemes nodokli, kas, ņemot vērā lielo teritoriju, nav mazs, apmaksājam sētnieka darbu un ziemā arī sniega tīrīšanu. Zilokalnu prospekta 22.nama iedzīvotāji, kuriem, kā jau minēju, savas zemes nav, nemaksā neko no iepriekš minētā, bet savus auto novieto mūsu stāvvietā, turklāt, kā noprotu, dara to ar mājas vecākā svētību. Vēl jo vairāk, lai uz kopīpašuma zemes esošās stāvvietas varētu novietot savus auto, jāmaksā arī mūsu mājas iedzīvotājiem,» stāsta zvanītāja.

Katrai stāvvietai savs numurs
Sieviete piebilst, ka atļaujas izsniedz mājas vecākais un nauda jāpārskaita vai nu viņa kontā, vai jāsamaksā personīgi. «Tie, kas atsakās maksāt, var saņemt tikai viesu caurlaides un savus auto novietot vien dažās ciemiņiem atvēlētajās vietās, jo pārējās stāvvietas ir numurētas un katrs, kas saņēmis maksas atļauju, savu vietu sargā kā nu prot. Kā jau minēju, uz mūsu mājas iedzīvotājiem piederošās zemes savus auto novieto arī kaimiņmājas iedzīvotāji, kuriem arī ir iedalīti konkrētu stāvvietu numuri, no kā var secināt, ka viņi par šīm stāvvietām ir samaksājuši. Mums pat nav skaidrības, cik vispār un kam šādas caurlaides ir izsniegtas. Tie iedzīvotāji, kas mīļā miera labad vienreiz jau samaksāja par atļauju novietot auto uz pašu zemes, jau atkal savās pastkastītēs saņēmuši kārtējo aicinājumu veikt maksājumu. Tajā teikts: «Labdien, atsākam darbus pie autostāvvietas izbūves, lūdzu, iemaksājiet man personīgi vai pārskaitiet uz manu kontu būvniecības 2.kārtas maksājumu – 23 latus». Respektīvi, mājas vecākais šo naudas iekasēšanu par stāvvietām pamato ar nepieciešamību veikt autostāvvietas paplašināšanu. Šādi darbi patiesi notiek, bet, cik man zināms, tie daļēji tiek finansēti no mājas apsaimniekošanas naudas. Vēlos ar redakcijas starpniecību noskaidrot, cik likumīgas vai nelikumīgas ir mūsu mājas vecākā iepriekš minētās aktivitātes. Esam mēģinājuši runāt arī ar viņu pašu, bet ne pie kāda gala rezultāta tas nenoved. Cenšos apmeklēt visas mājas iedzīvotāju kopsapulces, bet nevaru atcerēties, ka tajās kaut reizi būtu runāts par mūsu stāvvietas šāda veida apsaimniekošanu,» savu stāstījumu beidz Zilokalnu prospekta 20.nama iedzīvotāja, kuru piezvanīt redakcijai deleģējuši vēl vairāki šajā mājā dzīvojošie.

«Mālkalnē» kopsapulces lēmums nav saņemts
Pēc šāda zvana «OVV» devās palūkot, kas tad īsti notiek Zilokalnu prospekta 20.nama stāvlaukumā. Zvanītājas sacītais par stāvvietām ar konkrētiem numuriem atbilst patiesībai. Redzams arī, ka notiek darbi pie stāvlaukuma paplašināšanas. Kāds sastaptais Zilokalnu prospekta 22.nama iedzīvotājs, kurš droši novieto savu auto kaimiņmājas pagalmā, apliecina, ka par samaksu iegādājies atļauju auto novietošanai. «Mūsu mājai taču savas stāvvietas nav, tāpēc esmu laimīgs, ka varu pie tās tikt vismaz šādā veidā,» atzīst autovadītājs.
 
Uzklausījusi iepriekš minēto, P/A «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe ir izbrīnīta un skaidro, ka daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem par auto novietošanu savu namu pagalmos nekas nav jāmaksā un arī vietu numurēšana nav paredzēta. «Var, protams, būt situācija, ka mājas iedzīvotāji kopsapulcē, vairākumam nobalsojot «par», nolemj stāvlaukumu apsaimniekot un izveido kooperatīvu, bet šajā gadījumā tā nav. Pēc tāmes materiālu iegādei, kas paredzēti stāvlaukuma paplašināšanai, no mājas apsaimniekošanas naudas šogad ieplānoti 2278 lati. Taču mūsu rīcībā nav neviena konkrētās mājas iedzīvotāju kopsapulces protokola, no kura varētu secināt, ka vairāk kā puse iedzīvotāju piekrīt kopfinansējumam, tāpēc man grūti komentēt, par ko tieši mājas vecākais iekasē naudu. Vispirms jau mājas iedzīvotājiem vajadzētu vērsties pie paša mājas vecākā un lūgt sniegt paskaidrojumus, kā arī var vērsties ar sūdzību P/A «Mālkalne»,» skaidro G.Deģe.

Stāvvietas paplašināšanai piekritusi puse iedzīvotāju
Lai šai visā ieviestu kaut nedaudz skaidrības, «OVV» vērsās pie Zilokalnu prospekta 20.nama vecākā Aivara Dāvīda, kurš savās darbībās neko nelikumīgu nesaskata, gluži pretēji – uzskata, ka viņam ir izdevies atrisināt jautājumu ar stāvvietām.
 
«Aptuveni pirms gada bija Zilokalnu prospekta 20.mājas iedzīvotāju kopsapulce, kurā piedalījās puse mājas iedzīvotāju (red. piebilde: bet ne vairākums!), respektīvi, 36 dzīvokļu saimnieki no 72 piekrita stāvlaukuma paplašināšanai un nobalsoja, ka gatavosim projektu un katrai automašīnai paredzēsim konkrētu numurētu vietu. Tiem, kas šajā sapulcē piedalījās, tad arī tika sadalītas vietas, un viņi piekrita iesaistīties ar savu līdzfinansējumu. Tagad sūdzas tie, kuriem savas vietas nav, bet arī viņi nebūt nav apdalīti, jo mūsu mājas teritorijā ir saglabātas 14 vietas bez numuriem, kuras brīvi var izmantot katrs, kas saņēmis caurlaidi. Gada laikā pie manis ar pretenzijām nav vērsies neviens iedzīvotājs. Gluži pretēji – ar jauno kārtību visi bija apmierināti, it īpaši ziemā, kad nebija problēmu ar sniega tīrīšanu, jo katrs pats kopa savu stāvvietu. Kopsapulcē nolēmām, ka katra stāvvieta būs numurēta un kāds ir atļaujas numurs, tāds numurs būs arī stāvvietā. Es šobrīd esmu salicis tos numurus uz mietiņiem, un šī sistēma darbojas perfekti. Tas ir pierādījies dzīvē, un rudenī būs gads, kā tas viss darbojas. Šajā projektā ar savu līdzfinansējumu piedalās arī Zilokalnu prospekta 22.nama iedzīvotāji. Te nekāda zeme netiek tirgota. Gluži vienkārši cilvēki piedalās projektā, pretī saņemot konkrētu stāvvietu. 22.māja praktiski 100 procentu apmērā finansē bruģa ieklāšanu, bet mūsu māja tikai daļēji, jo tā ir mūsu zeme. Tādā veidā tas notiek,» skaidro A.Dāvīds.

Nevēlas uzturēt ierēdņu armiju
Jautāts, kāpēc nauda tiek iekasēta, to ieskaitot privātpersonas kontā, vai samaksājot personīgi, mājas vecākais skaidro: «Jūs nezināt kopsapulces lēmumu. Materiālus līdzfinansē «Mālkalne», bet iedzīvotāji – darbu, jo stāvlaukums tāpat kā, piemēram, mājas jumts vai ietve ir mūsu kopīpašums. Mēs neviens neesam tik bagāts, lai noalgotu kādu lielu firmu, kur ir grāmatveži, direktori utt.. Tāpēc iedzīvotāji nolēma līdzfinansēt un, tā teikt, nelaist to caur «Mālkalni», jo tad apsaimniekotājs paņem savu daļu. Sarunājām paziņas, kas brīvprātīgā ceļā piedalās ar darbu, un iedzīvotāji ar viņiem norēķinās. Es negrasos izsaimniekot mājas naudu. Rūpīgi sekoju līdzi «Mālkalnes» tāmei un domāju, ka tā vēl samazināsies, konkursa kārtībā iegādājoties lētākus materiālus. Man neviens no «Mālkalnes» nekādu protokolu uzrādīt nav prasījis. Bet viņi labi zina, ka darbi norit pilnā sparā – mums taču piegādā granti, šķembas, smiltis. Man patīk strādāt ar tehniskiem cilvēkiem, nevis plānā galdiņa urbējiem. Man nav jāinformē, kas šos darbus veic, jo to veicēji nav pieņemti konkursa kārtībā. Iedzīvotāji arī šādus jautājumus nav uzdevuši. Galvenais, lai līdzfinansējums tiktu izlietots lietderīgi un būtu stāvvieta,» skaidro mājas vecākais.

Kam jāpierāda – jums?
Uz jautājumu, kā cilvēks var pierādīt, ka viņš ir samaksājis savu kopfinansējuma daļu, ja maksāts skaidrā un nav nekādas kvīts, kas to apliecinātu, mājas vecākais atbild ar pretjautājumu: «Un, kam jāpierāda – jums? Jūs tā interesanti tagad pagriežat to jautājumu. Tiem, kas bija tajā kopsapulcē un nolēma piedalīties ar līdzfinansējumu, es vienkārši garantēju, ka tuvāko mēnešu laikā uztaisīšu stāvvietu. Kurš samaksājis, varēs savu auto novietot uz bruģa ar apmalīti un skaisti iebraukt savā vietā. Viņam nevajag tos čekus, bet gan stāvvietu, par kuru vienojāmies. Kā es solīju, tā arī būs. Vīrs, vārds – darbs un gala rezultāts, tas ir tas svarīgākais,» skaidro A.Dāvīds.
 
Jautāts, kā samaksājušie varētu pierādīt savu līdzfinansējumu, ja, piemēram, mājas vecākais pēkšņi nolemtu mainīt dzīves vietu, vai, pasargi Dievs, ar viņu notiktu kas ļauns, A.Dāvīds skaidro: «Mājas vecākais ir cilvēks, kuram nevienu santīmu nemaksā, bet prasa milzīgu atbildību, ja viņš uzņemas kādu iniciatīvu. Ja pēkšņi notiek tā, ka mājas vecākais mainās, jaunievēlētais pārņem visus dokumentus, kuros redzams, cik un par kādu stāvvietu katrs samaksājis. Man ir šādi dokumenti, un katrs var ar tiem iepazīties. Ja kāds pārceļas uz šo māju, bet bijušajam dzīvokļa saimniekam nav savas stāvvietas, tad jaunajam iedzīvotājam jābūt tikpat aktīvam kā Aivaram Dāvīdam, jālūdz noorganizēt vēl vienu kopsapulci un jāmēģina iedzīvotājus pārliecināt, ka, piemēram, mums aiz mājas jābūvē vēl viena stāvvieta kādām 20 mašīnām, jo teritorija mums tiešām ir liela. Ja kopsapulce nolems par labu būvniecībai, tad būvēsim vēl, ja nē, tad mums nekas neiznāks. Par abām mājām kopā mums šobrīd ir 140 mašīnas. Pat pie labākās gribas tām visām nav vietas, pat ja nebūtu ieviesta tāda atļauju sistēma kā tagad. Tas ir jautājums, kuru nevar atrisināt, par kuru vajadzētu domāt ne tikai mums, bet arī pašvaldībai. Es šo problēmu sāku risināt vismaz ar šīm atļaujām, lai ieviestu kaut kādu kārtību tiem, kas to grib. Viss. Vilciens ir aizgājis, es neko atpakaļ pagriezt vairs nevaru. Tie, kas negrib kārtību, lai turpina rakstīt avīzēm,» saka mājas vecākais.
 
Mēdz teikt – ar labiem nodomiem nereti ceļš var būt bruģēts uz elli. Izlemt jautājumus, kas skar kopīpašumu nekad nav bijis viegli, jo reti ir tā, ka iedzīvotāju viedokļi it visā sakrīt. Mājas iedzīvotāju kopsapulcei, ja lēmumu pieņēmis vairākums, protams, ir liels spēks. Tomēr pat šāds lēmums nespēj atcelt īpašumtiesības uz domājamo daļu no kopīpašumā esošās zemes. Tāpēc diezin vai var saukt par taisnīgu situāciju, kad vienam uz kopīpašuma zemes būs numurēta un konkrēti iedalīta stāvvieta, bet citam paliks tikai nodokļi un apsaimniekošanas maksa...
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

to mjā 
2011-07-03  21:00:34
Laikam jau Jums nav saprašanas, ja mājas pagalmu salīdzināt gandriz vai ar ielu, kur notiek nemitīga satiksme, kas rada lielas izplūdes gāzes un būtu liels drošības drauds. Smieklīgi. Un vispār jau neviens neliek Jums nakt šajā laukumiņā. Ja noliktu citā vietā, Jūs būtu gatavs/-a pieskatīt brivprātīgi? Mums vismaz ir šis laukumiņš, uz kuru nāk arī bērni no citiem pagalmiem, kur šādu laukumiņu nav. Tā kā nav ko te kladzināt!

mjā... 
2011-07-03  19:19:45
Atraduši ar labāko vietu, kur veidot bērnu rotaļlaukumu - apļa vidū, ap kuru mašīnu stāvlaukums... Izplūdes gāzes, drošības aspekts... vai par to kāds domāja, kad deva atļauju rotaļlaukumam? Vai tad citas vietas nebija, jareiz mājai tik plaša teritorija?

nuun 
2011-07-03  18:50:52
Tam mājas vecākajam labāk bija paklusēt, par daudz muļķību sarunāja...

to Jānim no Zilokalnu prospekta 20 
2011-07-03  16:03:48
Raksts nebūt nav vienpusīgs - autore ir devusi iespēju izteikties arī mājas vecākajam un izskaidrot visus viņam adresētos pārmetumus, bet tu, Jāni no Zilokalnu prospekta 20, laikam jau būtu gribējis, lai žurnālisti to tanti (un, cik, var noprast, arī citus iedzīvotājus, kuru vārdā viņa vērsās redakcijā), redakcijā, vispār neņem galvā un dzied tik slavas dziesmas mājas vecākajam? Tad raksts būtu objektīvs? Ja jau viss ir tik ideāli, kāpēc tad par stāvvietām paraksījusies tikai puse iedzīvotāju, varbūt tai otrai pusei ir cits viedoklis, kurš tiek ignorēts, tāpēc arī cilvēkiem jāmeklē palīdzība redakcijā?

Jānis no Zilokalnu prospekta 20. 
2011-07-03  11:52:23
Piekrītu Dainim. Un vispār Gundega Deģe lai klusē, ja nav kompetenta Mālkalnes darbības jautājumos. Un, ja nepārzin jautājumu pilnībā, tad labāk vispār lai apsver iespēju par svau atbilstību amatam. Raksta autotei - nu pirms gāzt samazgas pār citu galvām, vajadzēja uzklausīt arī citus mājas iedzīvotajus, nevis vienas tantes stāstīto. Vienmēr atradīsies kāds, kam nekas nebūs labi, tikai kur ir šis cilvēks, lai palīdzētu izlemt, palīdzētu sakopt, iekārtot? Bet nē.....labāk ir klusībā sēdēt un čīkstēt par to, ka nekas nav labi. Pārējiem komentētājiem, kas nav šīs mājas iedzīvotāji, paskatieties vispirms uz saviem pagalmiem, padomājiet, cik jūs esiet sava darba ieguldījuši, cik Mālkalne, un tad tikai savas gudrās domas šeit izsakiet.

J.Lo 
2011-07-02  23:23:21
Ar nodokļiem te, protams, šmugulēšanās notiek. Gan jau ka attiecīgās iestādes ir izlasījušas un rīkosies. Bet paliek neskaidrs, uz cik ilgu laiku blakusmājas iedzīvotāji ieguvuši tiesības izmantot stāvvietas uz svešas zemes. Vai te neiznāk tāda kā kopīpašuma vieglprātīga iztirgošana?

jomajo 
2011-07-02  10:49:56
Gada laikā nevar mājas kopsapulces protokolu iesniegt "Mālkalnei"? Izdarīgs gan mājas vecākais... Un ja VID viņam pieķersies, tad spalvas tur putēs - jau no viņa paša teiktā var saprast, ka nelikumības tur biezā slānī.

cits iedzīvotājs  
2011-07-01  23:34:17
Palasīju un paliek dīvaini, ka liela daļa aizstāv mājas vecāko, kurš iekasē kaut kādu paša misitiski aprēķinātu naudu un nevienam ne par ko neatskaitās. Vai ir kāds konkrēts aprēīna, kastāvlaukuma izbūve katram izmaksās 23 latus, bet ne, piemēram, 21 latu? Tā summma ir tāda tikai tāpēc, ka mājas vecākais tā teica? Un ko par to visu saka VID? Vai tas viss ir tā normāli - naudu rokā utt. ? Es cienu cilvēkus, kuri uzņemas iniciatīvu, uz tādiem pasaule turas, bet šādus cilvēkus var cienīt vēl vairāk, ja viņi visu prot sakārtot likuma robežās. Ja tā nav, tad nav ko brīnīties, ka mūsu valsts šobrīd ir tur, kur ir.

Reinim 
2011-07-01  23:21:03
Domājamā daļa ir domājamā daļa jebkurā kopīpašuma vietā un tā nevar būt daļa ar konkrētu numuru - uzprasi un tev to izskaidros jebkurš jurists.

20.mājas iedzīvotāja 
2011-07-01  21:07:40
Interesanti, kā jau mūsu valstī - viena nezināma tante teica. Nu cik var ņemties. Un kur tad šī iedzīvotāja ir, kāpēc pa kluso zvana avīzei nevis nāk uz sapulcēm un skaļi runā? Raksta autorei nu gan ir jādomā ko raksta, jo neviens nemaksā par atļaujām, bet gan par stāvvietas labiekārtošanu. Un cik atceros, tad kopsapulcē bija vairākums nevis puse. Varbūt kļūdos? Ir pašiem beidzot jāsāk domāt kā labiekārtot, kā ierīkot apkārtējo vidi, kur dzīvojam. Neviens uz paplātes neko nepienesīs.Aivar, tā tik turpini. Mēs ar Tevi!

Reinis 
2011-07-01  21:07:00
Uzzināju, ka Zilokalnu 20 mājai piederošā zeme ir aptuveni 2000 m2, cik es saprotu, tā ir tā "domājamā" daļa. Katrs savu daļu var izmantot likuma atļautā kārtībā. Šeit cilvēki savu "domājamo" daļu iekārto automašīnu novietošanai. Vai citiem tas ir aizliegts? Manuprāt, tā nav tikai mājas vecākā priekšrocība menedžēt šādus projektus. Varbūt kāds var viest skaidrību, kā var likumīgi izmantot savu "domājamo" daļu?

Andris 
2011-07-01  21:05:20
Kuri tad to mājas iedzīvotāju ir deleģējuši šo apmelošanas rakstu tapšanā !!! Tā pati mājas iedzīvotāja, kur ir bijusi kaut reizi, kad ir lūgts iet tallkot pie mājas, kauns ka tāda vecene vispār te dzīvo !!!!

kurmis 
2011-07-01  18:40:14
Secinājums ir viens, ir ne tikai jānāk uz kopsapulcēm, bet arī jāklauzās ko tajās stāsta!!! Zvanītāja droši vien ir mele, jo zinot mājas vecāko viņš ir ļoti atsaucīgs cilvēks un vienmēr visu var sarunāt Aivars ir normāls "mājas" vecis...

vieta 
2011-07-01  14:26:00
Ja stāvvietu ir par maz, jābūt rotācijas iespējām - pa mēnesim, pusgadam... Lai visiem ir vienlīdzīgas iespējas.

? 
2011-07-01  11:58:03
Daini, vai tik tu neesi Aivars?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības