Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-02-02  09:42:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

29.janvāra pievakarē kultūras namā «Lielvārde» tika sumināti «Gada lielvārdieši 2010». Jau piekto reizi lielvārdieši bija pulcējušies kopā, lai godinātu savus novadniekus – tos, kuri aizvadītajā gadā un arī iepriekš spējuši darīt vairāk, nekā prasījis šis laiks un katra pienākums.

Pasākumam bija trīs vadītāju pāri – Maija Jaudzeme un Māris Mālmeisters, Vita Volonte un Juris Reihlers, Iluta Mistre un Miervaldis Ozoliņš. Tāpat kā iepriekšējos gados, balvu pasniegšanu, apsveikumus un ziedus papildināja arī plaša koncertprogramma (dziesmas, muzikālie un deju priekšnesumi), bet katram balvas ieguvējam bija savs, īpaši izvēlēts tās pasniedzējs.
Nominācijā «Sabiedriski aktīva personība» balva tika pasniegta Agrim Liepiņam – Uldevena pils saimniekam, māksliniekam, karikatūristam, rakstniekam un Latvijas senvēstures pētniekam. Latvijai unikāls objekts ir mākslinieka Agra Liepiņa vadībā darinātais 12. gadsimta senlatviešu koka pils atveidojums, tā sauktā Uldevena pils. Mākslinieka sirdslieta ir vēsture. Būdams pats grāmatu ilustrators, Agris Liepiņš labi pārzina mūsu latviešu vecmeistaru daiļradi. Tāpēc sadarbībā ar grāmatnīcu «Jumava» pagājušajā gadā tika izveidotas vairākas izstādes par slaveniem Latvijas grāmatu ilustratoriem. Balvu pasniedza rakstniece Eva Mārtuža.
 
Nominācijā «Izglītības darbinieks» balvu saņēma nodibinājuma «Mārīte ABC» Montesori pedagoģes Elita Kalniņa, Dace Gailīte, Laura Ražinska, logopēde Ilze Bērtulsone, mūzikas terapeite Iveta Umule un psiholoģe Ineta Blūmīte. 2007.gada maijā Lielvārdē sāka darboties nodibinājuma «Mārīte ABC» nodarbību centrs. To izveidoja trīs uzņēmīgas lielvārdietes, kuras saprata, ka daudziem mūsu novada bērniem papildus vispārējai izglītībai ir nepieciešama alternatīva apmācība un rehabilitācijas iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām. Viņas par saviem galvenajiem darba principiem pieņēmušas Montesori pedagoģijas svarīgākos principus. Lielvārdieši ir priecīgi, ka viņu novadā ir tādas darbinieces, kuras, sevi īpaši neizceļot, atbildīgi un pacietīgi dara šo svētīgo darbu. Balvu pasniedza Latvijas Universitātes Sociālās pediatrijas centra Montesori pedagoģe Ņina Opmane.
 
Nominācijā «NVO dalībnieks» balva tika pasniegta biedrības «Gaismas dārzs» dibinātājām Irēnai Arājai un Sandrai Sabīnei Jaundalderei. Jau labu laiku svētdienās biedrība «Gaismas dārzs» ikvienu aicina tikties ar Latvijas gaišākajiem un zinošākajiem cilvēkiem. Lielvārdē viesojusies bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, aktrise un astroloģe Akvelīna Līvmane, filozofijas profesore Maija Kūle un daudzi citi. Tā ir brīnišķīga iespēja kaut uz mirkli apstāties ikdienas trakajā skrējienā – nedomāt par darbu, tā ir iespēja pilnveidoties, ieskatīties savas dvēseles slēptākajos stūrīšos, sakārtot sevi, netradicionāli paraudzīties uz zināmām lietām. Balvu pasniedza Publisko un privāto partnerattiecību biedrības «Zied zeme» Administratīvā projekta vadītāja Indra Leja.
 
Nominācijā «Sporta darbinieks» balvu saņēma sportists Janeks Vabels – Rīgas 27. atklātā čempionāta vieglatlētikā cilvēkiem ar invaliditāti trīskārtējs sudraba medaļu ieguvējs (lodes grūšanā, diska mešanā un šķēpa mešanā), Rīgas maratona «Vienotības kilometrs» dalībnieks. Papildu sporta treniņiem Janeks mācās un papildina savas zināšanas. Viņš piedalījās integrācijas projektā «Atklātā Latvija», kur saņēma nepieciešamo apmācību darbam mājās, un pats par saviem līdzekļiem aprīkoja šim nolūkam nepieciešamo biroja tehniku. Balvu pasniedza 2007. gada balvas «Latvijas lepnums» un balvas «Gada Lielvārdietis 2007» ieguvēji Liena un Edgars Mucenieki.
 
Nominācijā «Medicīnas darbinieks» lielvārdieši novērtējuši ģimenes ārsti Inesi Matisoni. Novadnieku vēstulēs daktere raksturota kā labs cilvēks, zinoša speciāliste, viņai mediķa profesija ir mūža darbs un mīlestība. Daktere vienmēr rod īstos vārdus mierinājumam un uzmundrinājumam. Neviens nepaliek nepieņemts vai atraidīts!
 
Viņa ir lietišķa, spējīga saglabāt mieru, līdzsvarotību, paust iejūtību un sapratni. Daktere spēj paveikt neiespējamo. Viņas darba diena ir no agra rīta līdz vēlam vakaram, jo paralēli ģimenes ārsta darbam ir vēl darbs aviācijas bāzē. Balvu pasniedza NBS Gaisa spēku Aviācijas bāzes Štāba priekšnieks, pulkvežleitnants Jurijs Pļaviņš.
 
Nominācijā «Sabiedriskās ēdināšanas darbinieks» balva tika pasniegta veikala «Elvi» konditorijas ceha meistarēm Ilzei Liepiņai, Ivetai Ozoliņai, Kristīnei Vasilakai un Nadeždai Karašaševai. Konditorijas ceha meistares strādā radoši, jo ik pa laikam parādās kāds jauns gardums, ko atzinīgi novērtē pircēji. Daudziem lielvārdiešiem ir savi iemīļoti saldumi, kurus te pērk regulāri un ar kuriem našķojas jau ilgu laiku. Balvu pasniedza «Elvi» veikalu tīkla mārketinga direktors Kaspars Spunde.
 
Nominācijā «Apkalpojošās sfēras darbinieks» balvu saņēma Lielvārdes novada pašvaldības galvenā ekonomiste Ilze Fokina. Lielvārdes novada pašvaldībai 2010. gads bijis ļoti saspringts darba periods. Valdība pieņēmusi vairākus būtiskus likumus un noteikumus, kuri radikāli mainīja līdz šim ierasto ikdienas darba ritmu: nozīmīgi palielinājās darba apjoms, jo Lielvārdes novada sastāvā iekļāvās Jumpravas un Lēdmanes pagasti. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija finanšu resursu apvienošana un salāgošana. Ikdienas darbs Ilzei aizrit, analizējot un plānojot Lielvārdes novada pašvaldības finanšu līdzekļus un to izlietojumu, sadarbojoties ar visu Lielvārdes novada pašvaldības iestāžu vadītājiem un atbildīgajiem darbiniekiem, piedaloties sanāksmēs un komisijās gan par plānotajiem, gan realizējamajiem projektiem, daloties zināšanās un pieredzē par finanšu sfēras jautājumiem. Ilze Fokina ir zinoša un atsaucīga darbiniece, ar savu darbību un iniciatīvu viņa gadu no gada ir pilnveidojusi un uzlabojusi Lielvārdes novada budžeta plānošanu. Kolektīvā Ilze ir pozitīva, atraktīva, saprotoša, izpalīdzīga un nodaļas darbā ieinteresēta kolēģe. Balvu pasniedza Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Imants Balodis.
 
Nominācijā «Kultūras darbinieks» balvu saņēma Lielvārdes jauktā kora «Lāčplēsis» diriģente Antra Purviņa. Kora dalībnieku vēstulē pa viņu teikts: «Kopš Antra sākusi darbu ar mūsu kori, tas ir ieguvis jaunu, skanīgāku elpu. Strādājot augstā mākslinieciskā līmenī, ar lielu atbildību un stingrām prasībām, diriģente ir pierādījusi dziedātāju varēšanu jaunā pakāpē. To apliecina sasniegumi koru skatēs Vidzemes novada līmenī. Antra mums ir atklājusi, ka ar neatlaidīgu darbu varam apgūt un izdziedāt arī sarežģītas kompozīcijas darbus. Šogad, par godu kora 145. dzimšanas dienai, iestudējām fragmentus no rokoperas «Lāčplēsis». Šis darbs krietni pārsniedza diriģentes ierasto rūpju loku. Dziesmas izskanēja ne tikai Lielvārdē, bet arī Rīgā – Melngalvju namā, pateicoties kam esam saņēmuši jaunus piedāvājumus turpmākai sadarbībai. Patriotisma piesātināts koncerts sadarbībā ar viesu koriem izskanēja Lāčplēša dienā. Antra bija pēdējo Vispārējo Dziesmu svētku koru koncerta veidotāja, viena no Dziesmu svētku biedrības dibinātājiem un ir tās vadītāja. Laikā, kad reģionālās reformas un ekonomiskās krīzes apstākļos ir apdraudēta koru tradīcija, Antra ir tā, kas ar savu tiešo ikdienas darbu un sabiedrisko aktivitāti rūpējas, lai šī tradīcija tiktu saglabāta un dzīvotu. Viņa ir kļuvusi par spilgtu un stipru personību, kura godam pārstāv Lielvārdi gan Latvijā, gan aiz tās robežām». Balvu pasniedza Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma valsts centra Koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss.
 
Nominācijā «Uzņēmēji» balva tika pasniegta Gunai un OļģertamSietiņiem. Par viņiem novadnieki rakstījuši: ««Radīt skaistu, sakoptu vidi, kurā cilvēks jūtās harmoniski» – tāds ir Gunas darba moto! Liekas, ka viņa spēj visu: gan veidot skaistus dārzus privātmāju iedzīvotājiem, gan izveidot krāšņus apstādījumus pie iestādēm un uzņēmumiem, gan uzsākt jaunu biznesu. Viņas veidotās puķu un košumkrūmu dobes zied no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Katru jaunu objektu viņa pamatīgi izpēta, iepazīst un tad saka: «Man tas ir jāizsapņo!» Vispirms kāda lieta jāiecer, un tikai tad tā var realizēties: sapņi rada īstenību. Un tad sākas darbs – čaklās un nenogurstošās rokas apmīļo katru puķīti, katru stādu, katru kociņu – ar katru aprunājas, pirms ieliek to zemē. 2010.gada pavasarī ar sava vīra Oļģerta gādīgo atbalstu viņa atvēra stādu placi. Un tā nu Lielvārdē ir SIA «Sietiņš GO». Balvu pasniedza Lielvārdes novada kultūras darba organizatore Dace Jansone.
 
«Gada īpašajā nominācijā» šoreiz bija pat divi balvas ieguvēji. Viens no tiem – Aivars Vilks. Pirms neilga laika Lielvārdi pāršalca briesmīga vēsts – ugunsgrēks kādā no mājām ar traģiskām sekām. Turpmākajās dienās no mutes mutē ceļoja šī notikuma pārstāsts detaļās. Latvijas televīzija filmēja sižetus, intervēja aculieciniekus. Un tikai kāds cilvēks stāvēja nomaļus, vai vispār nevēlējās stāties kameras priekšā, vārdos bija paskops. Kluss, mierīgs un tik cilvēciski vienkāršs, bez bravūras un uzspēlētas drosmes – ugunsgrēkā cietušās ģimenes kaimiņš, kurš viens no pirmajiem laimīgas sakritības dēļ pamanīja briesmīgo ugunsgrēku. Aivars Vilks, ne mirkli nešaubīdamies, metās glābt cilvēkus. Pateicoties viņam, tika izglābtas trīs bērnu un sievietes dzīvība. Balvu pasniedza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas komandieris Imants Dudarevs.
 
Otri balvas ieguvēji «Gada īpašajā nominācijā» bija Zaļkalniņu ģimene: tētis Jānis, mamma Dace un meitas – mazā Zanīte, Mārīte, Līga un Ieva – Latvijas dziedošākā saime. Emocionāli piesātināts vairāku mēnešu garumā bija televīzijas šovs «Dziedošās ģimenes», kurā piedalījās lielvārdiešu Zaļkalniņu ģimene. Jau no pirmās konkursa dienas ģimene iemantoja neviltotas simpātijas gan no Lielvārdes novada ļaudīm, gan simtiem citu Latvijas iedzīvotāju. Bija nepieciešams liels spēks un izturība, lai to paveiktu. Tomēr daudzu cilvēku atbalsts, ģimenes savstarpējā mīlestība un rūpes vienam par otru deva rezultātu. Mīlestība ir pamats katrai labai lietai pasaulē, it sevišķi ģimenē. Balvu pasniedza Lielvārdes Mūzikas skolas kora klases pedagoģe, kora «Lielvārde» diriģente Baiba Klepere.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

kļūda 
2011-02-04  10:48:39
Nu jau labāk, prieks, ka izlabojāt!

kļūda 
2011-02-02  16:16:31
Otrais attēls nav "Gada lielvārdieši 2010", gadījies no iepriekšējiem gadiem:)

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības