Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Vita Brakovska, „Nākotnes pilsētas spēles“ vadītāja Biedrība „Zināšanu un inovācijas sabiedrība”
  Publicēts: 2010-08-02  10:04:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

2010.gada 28. un 29.jūlijā, balstoties uz Britu padomes metodoloģiju pilsētvides jautājumu risināšanai, notika situācijas analīzes un ideju radīšanas aktivitāte “Nākotnes pilsētas spēle” (“Future City Game”), kuru rīkoja Britu padome projekta “Radošās pilsētas” ietvaros, Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļa un biedrība „Zināšanu un inovācijas sabiedrība”. Iespēju rīkot „Nākotnes pilsētas spēli” Ogres novada pašvaldība ieguva, piedaloties Britu padomes konkursā 2010.gada pavasarī.

Divu dienu garumā divdesmit spēles dalībnieki – Ogres novada iedzīvotāji, kas pārstāvēja uzņēmējus, nevalstiskās organizācijas, radošās industrijas, publiskās pārvaldes institūcijas, jauniešus, pensionārus un izglītības sektoru, meklēja radošus priekšlikumus Ogres novada attīstības prioritātēm un tika aicināti sniegt savu redzējumu Ogres novada „sejai”, kas ļautu to atšķirt no citiem novadiem Latvijā.
 
Komandu izstrādāto četru ideju sacensībā uzvarēja priekšlikums par zīmola „Ekonovads” izveidi Ogres novadam, balstoties uz Ogres vēsturisko attīstību, idejas atbilstību novada Vides koncepcijas mērķiem, resursu un infrastruktūras pieejamību (dabas parki, mikroliegumi, bioloģiskās lauksaimniecības, Ekoskolas statuss Ogresgala pamatskolai u.c.), „zaļās” ekonomikas potenciālu un lomu novada sociāli ekonomiskajā attīstībā, kā arī novada iedzīvotāju vēlmi dzīvot ekoloģiskā, harmoniskā dzīves telpā (spēles ietvaros 95% no aptaujātajiem pilsētas iedzīvotājiem atbalstīja šādu Ogres novada attīstības virzienu). Lai nodrošinātu augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu piedāvājumu un novada vietējo uzņēmēju konkurētspējas uzlabošanu arī starptautiskā līmenī, idejas ietvaros tika piedāvāts veidot Ogrē Latvijas Eko kompetences centru.
 
Jaunu skatījumu uz Ogres novada iedzīvotāju aktivitātes rosināšanu deva ideja „Cilvēka un dabas harmonija”, kas ar noteiktu pasākumu kopumu paredz radīt un stiprināt vietējo iedzīvotāju piederības sajūtu novadam un veicināt iedzīvotāju radošās izpausmes, lai uzsvērtu to identitāti (dzīvo skulptūru festivāls, ceļojošo instalāciju izstāde, tematiski mākslinieku plenēri, iekļūšana Ginesa pasaules rekordu grāmatā). Savukārt iedzīvotāju radošā potenciāla pielietojumam tika piedāvāta ideja veidot Ogres novadu kā dizaina un mākslas ligzdu (radošo inkubatoru), kas ne tikai popularizētu novada iedzīvotāju radošuma izpausmes, bet arī palīdzētu rosināt radošumu uzņēmējdarbībā, tādējādi veicinātu nodarbinātību un arī veidotu Ogres novadu kā saistošu tūrisma galamērķi. Minētās idejas ietvaros tika piedāvāts oriģināls risinājums novada simbolam, kas palīdzētu rosināt arī ārvalstu tūristu interesi apmeklēt Ogres novadu.
 
Balstoties uz kartupeļu plašo izplatību pasaulē un Latvijā (tos audzē 130 valstīs un lieto 75 % no planētas iedzīvotājiem, kartupelis ir piektais nozīmīgākais kaloriju avots mūsdienu cilvēkam, savukārt Latvijā gadā viens iedzīvotājs patērē vidēji 100 kg kartupeļus un šis rādītājs ir divas reizes lielāks nekā citās Rietumu valstīs) un ņemot vērā īru tautas parunu („šajā pasaulē ir tikai divas lietas, kuras ir pārāk nopietnas, lai par tām pasmietos, proti, kartupeļi un laulība”), īpašu atzinību spēles dalībnieku vidū guva arī ideja par Kartupeļu festivāla rīkošanu, kas paredz veidot jaunu ilgtermiņa tradīciju Ogres novada atpazīstamības veicināšanai Latvijā un pasaulē, vietējo uzņēmēju un lauksaimnieku atbalstīšanai, kā arī lietderīgu un saistošu brīvā laika pavadīšanas iespēju piedāvāšanai visu paaudžu pārstāvjiem.
 
Kā atzina spēles eksperti un uzaicinātie viesi, to vidū arī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, piedāvātās idejas ir ne tikai radošas un novadam piemērotas, bet arī praktiski īstenojamas, pie tam – salīdzinoši neliela finansējuma ietvaros un izmantojot jau esošās iestrādnes Ogres novadā.
 
Spēles rezultāti tiks izmantoti, izstrādājot Ogres novada Attīstības programmu un nosakot novada attīstības prioritātes, mērķus un virzienus, kā arī tie palīdzēs labāk izprast prioritārās problēmas, ar kurām saskarās iedzīvotāji un pieaicinātie eksperti un kuri ir nozīmīgi šķēršļi novada turpmākai attīstībai. Spēles rezultātā izstrādāto ideju apraksti būs pieejami Britu padomes un Ogres novada interneta vietnēs pēc 9.augusta.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Vita 
2010-08-03  23:58:16
Domāju, ka noorganizēsim, lai pārējās idejas tiktu publiskotas, sadarbībā ar Attīstības nodaļu.

zinātāja 
2010-08-02  22:51:47
Gribēt7os,lai publicē arī citas,pirmajā dienā apkopotās idejas,kas mūsu novadam būtu ļoti lietderīgas.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības