Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-07-17  11:13:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Šīs vasaras karstums sasniedzis rekordu. Pašvaldības policijas pārskats par laika posmu no 9. līdz 15. jūlijam liecina, ka karstajā laikā pārkāpumu skaits palielinājies.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, informējot par policijas darbu kārtējā atskaites periodā, uzsver, ka statistiskajā atskaitē nebūt neparādās visa informācija, jo ne jau visos gadījumos tiek sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, bet gan veiktas pārrunas un izskaidrojošais darbs, sevišķi tas attiecas uz zāles pļaušanu nekustamo īpašumu teritorijā. Protams, ir gadījumi, kad protokols tiek sastādīts uzreiz, kad individuālajam profilakses darbam vienkārši nav nozīmes.

Arī šajā atskaites posmā raksturīga alkoholisko dzērienu lietošana sabiedriskās vietās. Kopumā visa kā ir bijis vairāk – gan izsaukumu, gan aizturēto personu, gan novērsto likumpārkāpumu, gan administratīvo protokolu.. Vienīgi atskurbtuvē ievietoto personu skaits bijis mazāks – 5 iepriekšējo 10 vietā.

Laika posmā no 9. līdz 15 jūlijam pašvaldības policija saņēmusi 63izsaukumus, konstatējusi 88 pārkāpumus, aizturējusi un uz Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Ogres iecirkni nogādājusi 23 personas, atskurbtuvē ievietotas 5 personas.

Šajā laika posmā policijas darbinieki novērsuši 59 likumpārkāpumus.

Pašvaldības policijas darbinieki sastādījuši 32 administratīvā pārkāpuma protokolus un 4 administratīvā pārkāpuma paziņojumus par CSN pantu neievērošanu, iekasējuši soda naudu Ls 45 apmērā.

Par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā minētajiem pārkāpumiem pašvaldības policijas darbinieki  sastādījuši 25 administratīvā pārkāpuma protokolu, t.sk. 2 par dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošanu, 1 par sīko huligānismu, 13 paar alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos  sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, 8 par iepriekš minēto pārkāpumu, bet izdarītu atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, 1 par dzīvošanu bez pases vai bez deklarētas dzīvesvietas.

Par Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” neievērošanu šajā laika periodā sastādīti 6 protokoli: 1 – par trokšņošanu un naktsmiera traucēšanu laikā no pl. 23 līdz 06, 4 – par alus lietošanu sabiedriskās vietās, 1 – par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu sabiedriskās iestādēs.

Par trokšņošanu un naktsmiera traucēšanu laikā no pl. 23 līdz 06 2 personām aizrādīts.

Par Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 12 „Saistošie noteikumi par ēku un būvju uzturēšanu Ogres novadā” pašvaldība policijas sastādījusi 1 administratīvā pārkāpuma protokolu.

Pašvaldības policijas priekšnieks, analizējot policijas darbu, ir gandarīts, ka pašvaldības policijas darbinieku neatlaidīgās prasības tomēr ir pārliecinājušas daudzu nekustamo īpašumu saimniekus, situācija ar zāles pļaušanu ir uzlabojusies. U.Ulmanis pateicās tiem cilvēkiem, kuri vienmēr savus īpašumus tur pienācīgā kārtībā, kā arī tiem, kuri arī no kaimiņiem prasa kārtību un sakoptību.

U.Ulmanis vērš iedzīvotāju uzmanību uz sabiedriskās kārtības ievērošanu vietās, kur karstajās vasaras dienās pulcējas daudz cilvēku –  pie ūdenstilpnēm. Lai gan Ogrē nav oficiāli noteiktu peldētavu, ir peldvietas, kuras gadu gadiem ir ierasts izmantot, un ir nepatīkami, ja šīs vietas ir piedrazotas ar dažnedažādiem atkritumiem - pudelēm, skārdenēm, papīru, plastmasas maisiņiem un daudz ko citu. „To visu taču atstāj tie, kuri šīs vietas izmanto atpūtai, un atkritumu atstāšana, kur pagadās, diez ko labu tomēr par cilvēku neliecina,” uzskata U.Ulmanis un aicina savus atkritumus aiz sevis savākt.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības