Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-07-15  07:34:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Jaunogres vidusskolā noris būvdarbi. Skolas infrastruktūra tiek pielāgota tam, lai tajā ērti varētu mācīties un pārvietoties skolēni ar funkcionāliem traucējumiem.

Projekta “Jaunogres vidusskolas infrastruktūras pielāgošana izglītojamajiem ar funkcionāliem traucējumiem” ietvaros līdz jaunajam mācību gadam (ekspluatācijā jānodod 15. augustā) skolā plānoti nopietni rekonstrukcijas darbi - klašu telpu un sabiedrisko telpu durvju nomaiņa, griestu, sienu, grīdu apdares darbi, sanitārā mezgla ierīkošana personām ar funkcionāliem traucējumiem un elektromontāžas darbi.

Projekta rezultātā uzlabosies skolas infrastruktūra. Blakus esošai kāpņu telpai tiks izbūvēta fasādē bloķēta lifta šahta, lai cilvēks ratiņkrēslos varētu nokļūt 2., 3. un 4. stāva mācību telpās. 1. stāvā iekļūšana nodrošināta pa esošo pandusu pie galvenās ieejas. 3. stāva tualete tiks pārbūvēta ratiņkrēslu lietotāju vajadzībām.

Paredzēti informatīvie pasākumi personām ar funkcionāliem traucējumiem - trafarēti pakāpieni, lielizmēra piktogrammu norādes, spilgtas krāsas kontrastains krāsojums bīstamākās vietās, iezīmētas līmeņu maiņas, vizuālie signāli liftā, gaiteņos, vizuālā informācija.

Ogres novada pašvaldības būvinženiere Olga Žunda informē, ka darbus Jaunogres vidusskolā veic SIA “Būvprojektu vadība”, līgums stājās spēkā 22. jūnijā. Pašlaik noris lifta šahtas izbūve, pabeigta šahtas mūrēšana. Uzsākti iekštelpu demontāžas darbi, telpas tiek sagatavotas remontam.

Jaunogres vidusskolas direktore Ludmila Sokolova atzīst, ka projekts ir vērtīgs un skolēniem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošinās iespēju droši un ērti apmeklēt skolu, turklāt šī ir vienīgā skola novadā, kas būs pielāgota skolēnu ar funkcionāliem traucējumiem vajadzībām. “Līdz šim skolā ir mācījušies divi skolēni, kuriem bija kustību traucējumi,” skaidro L. Sokolova, “šogad abi skolu pabeidza. Piedāvājam skolēniem ar kustību traucējumiem turpmāk mācīties Jaunogres vidusskolā, turklāt mēs varam nodrošināt iespēju šādiem bērniem palikt internātā.”
Projekta plānotās izmaksas Ls 75 325.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

niike 
2010-07-20  17:29:00
Kāds sakars ar plūsmu? Projekta pieteikums jāraksta, acīmredzot neviena no latviešu skolām nebija ieinteresētas realizēt šādu projektu. Vienkāršāk taču ir piedalīties erasmus u.c. programmās/projektos, kur ir iespēja aizbraukt uz ārzemēm...

mans viedoklis 
2010-07-15  09:54:17
Ja šī ir vienīgā skola novadā, kur varēs mācīties skolēni ar funkcionāliem traucējuemiem, tad tai bija jābūt latviešu skolai. Nekā personīga pret krievu plūsmu, bet palūkojiet skolēnu nacionālo īpatsvaru novadā un tad izdariet secinājumus -vairāk tačuir latviešu bērnu, tātad propocionāli vairāk tieši latviešu bērnu būtu tie, kuriem šāda skola nepieciešama. Vai ir veikta datu apkopošana? Drīzāk būtu lietderīgi, ja krieviski runājošs bērniņš ar funkcionāliem traucējumiem rastu vietu atbilstoši aprīkotā latviešu skolā nevis otrādi.... Neesmu nacionāli ekstrēmi noskaņots cilvēks, bet, gribot, negribot, jāsecina, ka valsts un novada nacionālo pamatiedzīvotāju intereses šeit atstātas pēdējā vietā. Bet varbūt vairs neesam pamatiedzīvotāji?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības