Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-07-09  10:59:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  
 
SIA “KP Tehnoloģijas” piekritušas pārdot pilsētai attīrīšanas iekārtas par SIA “Eiroeksperts Rīga” noteiktajiem 1 924 000 latiem, taču mēģina palielināt darījuma vērtību ar papildus nosacījumiem.

Jau ziņots, ka iepriekš uzņēmums piedāvājis īpašumu iegādāties par apmēram 4 miljoniem latu, taču novada domes pasūtītais vērtējums paredz vairāk kā divas reizes zemāku summu. Tai formāli piekrītot, SIA “KP tehnoloģijas” tomēr cenšas gūt bonusus, kas, kā norāda domes juridiskais dienests, darījuma vērtību palielina apmēram par 600 tūkstošiem latu. Faktiski tie gulsies uz iedzīvotāju pleciem, taču vakar, uzrunājot deputātus, SIA “KP Tehnoloģijas” valdes loceklis B.Kaijams pauda viedokli, ka 600 tūkstoši esot ne tikai provizoriski, bet pat “izsūkti no pirksta”.

Apšauba domes vērtējumu

Piekrītot pārdot iekārtas par 1 924 000 latiem, vēstulē domei SIA “KP Tehnoloģijas” tomēr norāda, ka SIA “Eiroeksperts Rīga” veiktais notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tirgus vērtības aprēķins, “mūsuprāt, ir apstrīdams un nav pilnībā korekts”. Arī vakar, uzrunājot deputātus, “KP Tehnoloģijas” valdes loceklis Benjamins Kaijams atzina, ka novērtējums uzņēmumu neapmierina. “KP Tehnoloģijas” esot pasūtījušas savu vērtējumu kādā ārzemju auditoru firmā, kas īpašumu novērtējuši par 450 000 latiem vairāk. Auditoru firmas nosaukumu B.Kaijams gan neatklāj, bet skaidro, ka vērtējumu varot veikt, piemērojot augstākus vai zemākus koeficientus, bet domes vērtējumā piemēroti zemākie.

Negrib maksāt par ūdeni un zemi

Piekrītot pārdot iekārtas, “KP Tehnoloģijas” vēlas, lai pašvaldības aģentūras “Mālkalne” turpmāko septiņu gadu laikā bez maksas nodrošina “KP Tehnoloģijas” vai tā holdinga uzņēmums ar dzeramo un tehnisko ūdeni, kā arī kanalizācijas ūdeņu attīrīšanas pakalpojumiem un saglabā darba vietas visiem SIA “KP Tehnoloģijas” attīrīšanas iekārtu kompleksa speciālistiem pēc pirkuma darījuma noslēgšanas. Tāpat “KP Tehnoloģijas” kā nosacījumu izvirza lietus ūdeņu sūknētavas iekļaušanu attīrīšanas iekārtu kompleksa pārdošanas darījumā un SIA “KP Tehnoloģijas” un holdinga uzņēmumu atbrīvošanu no nekustamā īpašuma nodokļa par zemi un nekustamo īpašumu.

“KP Tehnoloģiju” pārstāvis citē “Krusttēvu”

B.Kaijams norāda, ka kombinātā strādā apmēram 1000 darbinieku, tajā skaitā apmēram 600 no Ogres, līdz ar to uzņēmums faktiski rūpējas par Ogres iedzīvotājiem un viņu ģimenēm, kā arī nodokļu ieņēmumiem pilsētas budžetā. Norādot, ka Kombināts ir “pilsētas noteicošais uzņēmums”, B.Kaijams piebilst, ka Ogre ir vienīgā pilsēta, kur netiek sniegtas nekādas atlaides, “neviens centimetrs pretimnākšanas”.

“Es neesmu gatavs jums no firmas puses pasniegt dāvanu par diviem miljoniem. Es uzskatu, ka mēs cīnamies par Ogres iedzīvotājiem vairāk, nekā jūs,” norāda B.Kaijams. Prasītās atlaides B.Kaijams skaidro ar nākotnes riskiem. “Ja palielināsies tarifi, tad mēs būsim slēgt rūpnīcu vai kombinātu un ciest zaudējumus,” viņš norāda.
 
Iespējams, apzinoties, ka pilsēta attīrīšansa iekārtu jautājumā nonākusi ķīlnieka lomā, B.Kaijama atļāvās citēt “Krusttēvu”: “Ne tāpēc ka es jūs šantažēju, nekādā gadījumā, bet bizness ir bizness!”

Pārsteigti par “KP Tehnoloģiju” piedāvājumu

“Mālkalnes” direktors Aigars Roze vakar pauda pārsteigumu par “KP Tehnoloģiju” piedāvājumu. “No vienas puses pozitīvā nozīmē, jo nebiju domājis, ka viņi piekritīs uz šādu summu,” atzīst A.Roze. A.Roze arī atzīst, ka būvējot jaunas iekārtas jaunā vietā varētu ietaupīt, taču tam būtu nepieciešams ilgāks laiks.
 
Pēc domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča domām ūdeni “KP Tehnoloģijām” varētu piedāvāt nevis par velti, bet gan par ražošanas izmaksām, kas, kā norāda “Mālkalnes” tehniskais dirketors Alberts Vilcāns ir 37 santīmi par kubikmetru.

Finanšu nodaļa: piekrist nav pamata

Savukārt domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Silvija Velberga pauž viedokli, ka nav nekāda pamatojuma, lai saistošajos noteikumos iekļautu punktu par nekustamā īpašuma nodokļa atlaides piešķiršanu SIA “KP Tehnoloģijas”. “Tad jau mums jādod nekustamā īpašuma nodokļu atlaides visiem veikaliem, no kuriem mēs kaut ko pērkam,” norāda S.Velberga. Viņa norāda, ka jābūt vienādai attieksmei pret visiem uzņēmējiem, pretējā gadījumā lēmums tiks apstrīdēts, jo visi lēmumi par nodokļu atlaidēm nonāk Valsts ieņēmumu dienestā un Finanšu ministrijā. Faktiski tiek piedāvāts visus holdinga uzņēmumus uz visiem laikiem atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa. “Es nezinu kā finanšu ministrija uz to skatīsies,” atzīst S.Velberga.

E.Bartkevičs aicina līdz nākamai ceturtdienai rast kompromisu, kas nebūtu pretrunā ar pastāvošo likumdošanu, pretējā gadījumā kotrolējošās institūcijas to “atsviedīs atpakaļ”. Gan dome, gan “KP Tehnoloģijas” jau deleģējušas savus pārstāvjus sarunām, bet galīgais lēmums attīrīšanas iekārtu iegādes jautājumā, iespējams, tiks pieņemts jau nākamajā ceturtdienā.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

gudriniekam 
2010-07-10  15:05:23
un ja nu kāds privātais vēl ēdelīgāks par KP pārsola domi un pārpērk tās iekārtas?

Haris 
2010-07-10  10:06:25
Pats labākais eksperts ,lai novērtētu kaut ko -ir brīva izsole,un punkts.Ja to Dome nedara ,tad kāds tomēr ir ieinteresēts to nedarīt!!!

labais 
2010-07-09  13:22:13
“Ne tāpēc ka es jūs šantažēju, bet bizness ir bizness!”

Jautājiens 
2010-07-09  12:51:15
KĀ TAD TIE GUDRIE BALSOJA, VAI FAKTI VAR PATURPINĀT. LAI TAD BĪUTU VISS CAURSPĪDĪGS!!!!!!!!!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības