Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, “Ogres Vēstis Visiem”
  Publicēts: 2010-07-02  13:06:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Šonedēļ vārdadienu svinēja svinēja skaistā, stiprā un latviskā vārda – Pēteris – īpašnieki. «Sev varu novēlēt būt par labāko tēti pasaulē, bet citiem Pēteriem – veselību,» saka Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis.

Savu vārdu Pēteris ieguvis par godu vectēvam. Tiesa gan, skolas gados tik jauks kā šobrīd tas Pēterim vis nelicies, jo bērni mēdz būt nežēlīgi. «Klasē biju vienīgais Pēteris un vārda dēļ tiku ne vienreiz vien apcelts. Tolaik arī man pašam šķita, ka Pēteris ir tāds nedaudz vecmodīgs un lauciniecisks vārds, bet tagad man tas ļoti patīk, es ar to labi sadzīvoju, un ir prieks, ka tas kļūst aizvien populārāks. Domē esam vairāki Pēteri – Pļavnieks, Zilberts, arī Ogres Mākslas skolas direktors Aulmanis ir Pēteris. Domāju, ka 29.jūnijā mums būs liela svinēšana,» smaida P.Špakovskis.

Vislielākās rūpes un uzmanību velta dēlam

Par lielo svinēšanu gan tikai tāds joks, jo Pēteris atzīst, ka nebūt nav skaļu izklaižu cienītājs un vislabāk vārda dienu pavada ģimenes un tuvāko draugu lokā. Turklāt nu jau gadu un vienu mēnesi Pētera dzīves ritms tiek pakārtots viņa dēlam Ričardam. «Dēls ir manas dzīves prioritāte, un cenšos viņam veltīt maksimāli daudz uzmanības, pavadot kopā ik brīvu mirkli. Ar prieku veltu Ričardam visu savu laiku un enerģiju. Šis ir ļoti interesants vecums, taču dēlam vēl jāievēro zināms režīms, tāpēc lielas svinības izpaliek, bet es pēc tām nebūt arī nealkstu. Turklāt mana darba diena paiet saspringti, kontaktējoties ar cilvēkiem, un jautājumi, kurus nākas risināt, ne vienmēr ir pozitīvi. Bērni aug ļoti ātri, tāpēc ir svarīgi izbaudīt ik mirkli,» saka Pēteris.

Mūsdienās pietrūkst cilvēciskas saskarsmes

Izpilddirektors atzīst, ka mūslaikos ļoti pietrūkst labā. Negācijas kultivē plašsaziņas līdzekļi, arī cilvēki bieži vien redz tikai slikto. Iespējams, tāda nu ir dzīve, bet savas dzīves veidotāji paši vien esam. Negatīvais nenoliedzami ietekmē arī jauniešus. «Mainoties valsts iekārtai, viss, kas bija padomju laikos, tika uztverts kā nepieņemams, lai gan arī tolaik bija daudz laba, piemēram, jau skolas laikos jauniešos tika ieaudzināts darba tikums, organizējot dažādas darba nometnes. Tagad tā visa faktiski vairs nav. Skumji arī, ka daudzos zudusi nevis valsts, bet tieši Dzimtenes mīlestība. Vārdu «Dzimtene» mēs vairs tikpat kā nelietojam, bet, manuprāt, patriotisms ir ļoti svarīgs. Tikai tad, ja tas ir, varam cerēt uz pozitīvām izmaiņām. Uz dzīvi vajadzētu raudzīties daudz vienkāršāk. Mēs visu cenšamies sarežģīt, esam kļuvuši par mantu vergiem, savu artavu atnesis arī tehnikas laikmets – pietrūkst pavisam parastas cilvēciskas kontaktēšanās. Diemžēl mums vairs nepietiek laika saviem draugiem un pat tuviniekiem. Saziņā aizvien biežāk izmantojam datoru, un tas ir ļoti skumji. Ja pazūd elektrība vai mājās aizmirstas mobilais telefons, tā jau ir teju vai traģēdija, bet savulaik mēs bez tā visa ļoti labi iztikām un visu paguvām,» atzīst Pēteris, un ir priecīgs, ka vismaz vārdabrāļi, kurus viņš pazīst, ir pozitīvi noskaņoti pret dzīvi, labsirdīgi un atvērti.

Vārdam cilvēka dzīvē ir liela nozīme

«Domāju, ka vārdam ir liela nozīme cilvēka dzīvē, tāpēc tas rūpīgi jāizvēlas. Lasīju, ka Amerikā veikts pētījums – koledžā sliktākās atzīmes saņem bērni ar sarežģītiem vārdiem. Nezinu, kāpēc tas tā ir, bet laikam jau tam ir kāds psiholoģisks skaidrojums. Arī savam dēlam vārdu izvēlējos rūpīgi – lai tas nebūtu grūts un ir mūsdienīgs. Ceru, ka arī viņam savs vārds patīk,» saka Pēteris.

Kamēr sarunājamies, pie P.Špakovska kabineta durvīm izveidojusies garum gara rinda. Tāda ir izpilddirektora darba ikdiena – ik mirkli nākas risināt vairāk vai mazāk sarežģītus darba jautājumus. «Ja tiek realizēts kāds vērienīgs projekts, darba augļus var tūdaļ novērtēt, bet visvairāk laika un enerģijas prasa tieši šķietami sīki jautājumi, kas ne vienmēr no malas ir redzami un novērtējami,» atzīst Pēteris Špakovskis, kurš šo amatu pilda kopš 2007. gada 18.jūnija.

Prioritātes paliek nemainīgas

Stājoties darbā, izpilddirektors par pirmām kārtām risināmiem jautājumiem izvirzīja uzlabot ceļu un ielu stāvokli, aktivizēt pašvaldības policijas darbu, kā arī vērsties pret apkārtējās vides piesārņošanu. Minētās prioritātes ir saglabājušās arī šobrīd. Triju gadu laikā padarīts ļoti daudz, tiesa gan «apcirptais» pašvaldības finansējums ne visas ieceres ļāvis realizēt pilnā mērā. «Arī nākamais gads nebūs vieglāks, jo finansējums turpinās samazināties un, sastādot budžetu, pašvaldību gaida nopietns darbs,» atzīst P.Špakovskis.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

cilveks Ogree 
2011-09-14  16:05:35
paldies, Peteri! Ogre tiesham uzlabojas!

vērotājs 
2010-08-29  18:32:50
Es arī neredzu, ka ielas būtu sakārtotas, visur rakumi , bedres.Centrs pie upes vispār drausmīgs.

Janka 
2010-08-29  03:42:39
Preteklis Nr.1. Cerams, ka puika neizaugs tik riebīgs cilvēks kā viņa tēvs.

Jānis 
2010-07-07  19:52:28
Nesaprotu kādēļ vispār te ir ielikti šā zemiskā cilvēka komentāri.

Ieva 
2010-07-03  07:43:52
Kur tad ir tas salabotas ielas? Kaut kaa tik bedres manu!

miniven 
2010-07-02  16:13:25
gaiš cilveks

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības