Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-06-30  15:45:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šogad Ogres pilsētā naski rosās firmas, realizējot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansēto projektu.

Ogresgala pagastā rit būvdarbi, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta „Notekūdeņu attīrīšanas ietaišu būvniecība Ogresgalā” , savukārt pārējos novada pagastos tiek gatavota nepieciešamā dokumentācija, lai varētu piedalīties investīciju konkursos ūdenssaimniecības attīstībai.

Ogres novada domes sēdē jūnijā deputāti nolēma, ka pašvaldība piedalīsies LR Vides ministrijas izsludinātajā konkursa ERAF darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” aktivitātes “Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” 3. kārtā, lai iegūtu finansējumu ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūras sakārtošanai Lauberes, Krapes, Meņģeles un Taurupes pagastā.

Pieteikumu dalībai šajā projektu konkursā gatavo katra pagasta pārvalde, savukārt novada pašvaldība šo projektu finansēšanā 2010.-2011. gadā nodrošinās pašvaldības ieguldījuma daļu, kas pēc projektu programmas nosacījumiem ir 15 % no projekta attiecināmajām izmaksām, savukārt ERAF finansēs 85 % no projekta attiecināmajām izmaksām.

Lai nodrošinātu nepieciešamo priekšfinansējumu, novada pašvaldība nepieciešamības gadījumā ņems aizņēmumu.

Lai sagatavotos dalībai projektu konkursā, katrā pagastā ir izstrādāts tehniski ekonomiskais pamatojums un investīciju projekta finanšu plāns.

Lauberes pagasta Lauberes ciema ūdenssaimniecības attīstības tehniski ekonomisko pamatojumu ir izstrādājusi SIA “Vides Konsultantu Aģentūra”. Plānotais finansējums ir Ls 179 613.

Ir paredzēts veikt ūdens ieguves urbuma rekonstrukciju, hidrofora uzstādīšanu, 745 m ūdensvada rekonstrukciju un 569 m ūdensvada izbūvi.

Lai samazinātu ar komunālajiem notekūdeņiem vidē novadītā piesārņojuma apjomu, jāveic šādi darbi: 15 ēku pieslēgšana centralizētai notekūdeņu savākšanas sistēmai, 650 m kanalizācijas kolektora izbūve, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija, 2 kanalizācijas sūkņu staciju izbūve, 150 m kanalizācijas spiedvada izbūve, kanalizācijas sūkņu stacijas rekonstrukcija.

Lauberes ciemā pašlaik ir spēkā tarifi, kas ir apstiprināti ar 2006. gada 12. septembra Lauberes pagasta padomes lēmumu. Ūdens piegādes tarifs ir Ls 1,68 vienam iedzīvotājiem mēnesī, savukārt iestādes norēķinās pēc telpu platības: Lauberes pamatskolai un bērnunamam tarifs Ls 0,09 par kvadrātmetru, bet pārējām iestādēm – Ls 0,058 par kvadrātmetru.

Par kanalizāciju no viena iedzīvotāja tiek iekasēti Ls 2,05 mēnesī, Lauberes pamatskola un bērnunams maksā Ls 0,0945 par kvadrātmetru, pārējās iestādes – 0,0745 par kvadrātmetru.

Krapes pagasta pārvalde nodrošina ūdenssaimniecības sabiedriskos pakalpojumus. Sākot ar 2010. gada 1. jūliju, maksa par pašvaldības ūdensvada un kanalizācijas lietošanu ir šāda: aukstais ūdens - 0,23 Ls par vienu kubikmetru; kanalizācijas izmantošana - 0,57 Ls par vienu kubikmetru.

Tehniski ekonomisko pamatojumu ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības projektam abos pagasta ciemos ir sagatavojusi SIA „Firma L4”. Projekta realizēšanai nepieciešams finansējums Ls 156 477 apmērā.

Krapes ciemā ūdens ieguves uzlabošanai ir jāveic jauna artēziskā urbuma izbūve un aprīkošana, kā arī esošā artēziskā urbuma tamponāža, savukārt ūdens attīrīšanas nodrošināšanai jāizbūvē ūdens attīrīšanas sistēma, ūdensapgādes tīklu paplašināšanai jāizbūvē trīs posmi ar kopējo garumu 65 m. Kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanas uzlabošanas nolūkā jāizbūvē jaunas notekūdeņu attīrīšanas ietaises ar jaudu 25 kubikmetri diennaktī, kā arī manuālās redeles pirms bioloģiskās attīrīšanas. Rekonstruējot kanalizācijas tīklu, jāveic trīs pašteces posmu rekonstrukcija – kopā 240 m.

Savukārt Lobes ciemā, kur projekta realizācijai plānotais finanšu apjoms ir Ls 160 742, paredzēts izbūvēt jaunu artēzisko urbumu un atdzelžošanas staciju, jaunu ūdensvada tīklu 330 m garumā. Kanalizācijas infrastruktūras sakārtošanai nepieciešams izbūvēt jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un pašteces kanalizāciju - 80 m, kā arī rekonstruēt esošo pašteces kanalizācijas tīklu 2 posmus, kopējais garums 260 m.

Meņģeles pagasta Meņģeles ciemā ūdenssaimniecības sabiedriskos pakalpojumus nodrošina Meņģeles pagasta pārvalde.

Tarifi Meņģeles ciemā ir apstiprināti ar 2007. gada 30. janvāra Meņģeles pagasta padomes sēdes lēmumu. Par pašvaldības ūdensvada un kanalizācija lietošanu vienam iedzīvotājam maksa noteika Ls 1, pēc ūdens skaitītājiem – Ls 0,50 par kubikmetru, bet par viena liellopa patērēto ūdeni jāmaksā Ls 0,57 mēnesī.

Tehniski ekonomisko pamatojumu ūdenssaimniecības infrastruktūras projektam ir izstrādājusi SIA “Firma L4”. Projekta realizēšanai plānotais finanējums ir Ls 323 189.

Ir jāveic ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija – 7 posmi ar kopējo garumu 920 m. Kanalizācijas sistēmas sakārtošanai jāizbūvē jaunas notekūdeņu attīrīšanas ietaises ar jaudu 35 kubikmetri diennaktī, jāizbūvē manuālās redeles pirms bioloģiskās attīrīšanas, kanalizācijas tīklos jārekonstruē 11 pašteces posmi ar kopējo garumu 1985 m, kā arī jāizbūvē jauns pašteces posms – 50 m. 

Taurupes pagasta pārvalde ir ūdenssaimniecības sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs Taurupes pagasta Taurupes ciemā. Saskaņā ar Taurupes pagasta padomes 2006. gada 29. decembra sēdes lēmumu no 2007. gada 1. janvāra taurupieši par auksto ūdeni maksā Ls 0,50 par kubikmetru, norēķinoties pēc skaitītāja. Ja nav skaitītāja, tad maksa ir Ls 1,20 no viena cilvēka mēnesī, bet, ja tur liellopus, tad Ls 0,75 par liellopu mēnesī. Savukārt par kanalizāciju iedzīvotāji norēķinās pēc šādas sistēmas: ja ir ūdens skaitītājs, tad maksa ir 0,80% apmērā no patērētā ūdens daudzuma, pārējie maksā Ls 0,75 mēnesī par vienu cilvēku.

SIA “Firma L4” ir izstrādājusi tehniski ekonomisko pamatojumu ūdenssaimniecības infrastruktūras projektam arī Taurupes ciemā. Investīciju projekta finanšu plānā kopējā summa paredzēta Ls 394 374 apmērā.

Ūdensapgādes jomā paredzēts sakārtot ūdens ņemšanas vietas, izveidojot jaunu artēzisko urbumu blakus esošajam. Lai sakārtotu un paplašinātu ūdensapgādes sistēmu, ir jāveic 8 esošā ūdensvada posmu rekonstrukcija – kopā 1955 m.

Pilnveidojot kanalizācijas infrastruktūru, plānots izbūvēt jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ar jaudu 55 kubikmetri diennaktī, izbūvēt jaunu, 50 m garu pašteces posmu no attīrīšanas iekārtām līdz grāvim. Esošo pašteces kanalizāciju rekonstrukcija jāveic 6 posmos ar kopējo garumu 1195 m.

Madlienas pagasta pārvaldes dalību projektu konkursā, lai piesaistītu investīcijas ūdenssaimniecības attīstībai, Ogres novada dome apstiprināja šā gada 18. marta sēdē, savukārt domes sēdē 17. jūnijā tika izdarīti grozījumi iepriekš pieņemtajā lēmumā.

Tehniski ekonomisko pamatojumu projektam “Ūdenssaimniecības attīstība Ogres novada Madlienas pagasta Madlienas ciemā” izstrādājusi SIA “Investīciju Risinājumu Birojs”. Projekta realizācijai nepieciešamais finansējums ir Ls 436 319,90. Ūdenssaimniecības infrastruktūras uzlabošanai plānots izbūvēt jaunu artēzisko urbumu, rekonstruēt ūdenstorni un ūdensapgādes tīklus – kopējais garums 5333 m, izbūvēt jaunu ūdensvadu – 667 m, ir jāveic arī divu artēzisko aku tamponēšana. Savukārt notekūdeņu kanalizācijas sakārtošanai jāveic esošo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija, samazinot jaudu no 400 kubikmetriem diennaktī un 180 kubikmetriem diennaktī.

Madlienieši par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem norēķinās saskaņā ar Madlienas pagasta padomes 2008. gada 19. novembra lēmumu - maksa par dzeramo ūdeni ir Ls 1,79 no cilvēka mēnesī jeb Ls 0,35 par kubikmetru, bet par kanalizāciju   Ls 2,10 no cilvēka mēnesī jeb Ls 0,41 par vienu kubikmetru.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības