Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-06-30  10:59:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada dome ir apstiprinājusi virkni saistošo noteikumu, kas pēc saskaņojuma ar ministriju būs saistoši visā paplašinātā novada teritorijā.

Dome ir apstiprinājusi saistošos noteikumus Nr.21/2010 “Zemes darbu izpildes kārtība Ogres novada teritorijā”. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ogres novada apdzīvoto vietu administratīvajā teritorijā veicami darbi, kas saistīti ar ielu seguma, gājēju celiņu uzlaušanu (remontu), darbu veikšanu zaļajā zonā, rakšanas un citu darbu veikšanu, un reglamentē zemes darbu izpildi ielu un ceļu sarkano līniju robežās; uz ielu un ceļu brauktuvēm, nomalēm un grāvjiem, ietvēm, trotuāriem un velosipēdistu celiņiem, kuriem nav noteiktas sarkanās līnijas; jebkurā teritorijā inženierkomunikāciju un citās ekspluatācijas aizsargjoslās; jebkurā teritorijā, kas saistīta ar inženierkomunikāciju un citu būvdarbu veikšanu un avāriju likvidāciju.
 
Ir apstiprināti arī saistošie noteikumi Nr.23/2010 “Par nekustamo īpašumu uzturēšanu Ogres novadā”, kas nosaka kārtību, kas jāievēro visiem, kuru īpašumā, lietošanā, valdījumā vai apsaimniekošanā Ogres novadā ir nekustamais īpašums (namīpašumi, ēkas, ēku daļas, būves un zemes gabali), lai nodrošinātu īpašuma uzturēšanu un sakopšanu.
 
Domes apstiprinātie saistošie noteikumi Nr.22/2010 “Par reklāmas, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību publiskās vietās Ogres novadā” attiecas uz reklāmu, izkārtņu, sludinājumu, citu informatīvo materiālu izvietošanu visā Ogres novada teritorijā - neatkarīgi no zemes, ēkas vai objekta piederības.
 
Savukārt saistošie noteikumi Nr. 25/2010 “Vienreizēja dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs” nosaka vienreizēja dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta piešķiršanas kārtību Ogres novadā, pabalsta apmēru un personas, kurām šo pabalstu piešķir. Atbrīvošanas pabalstu piešķir likuma „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” 26.1 pantā minētajām personām.

Minētie saistošie noteikumi, ko dome apstiprināja 17. jūnijā, ir nosūtīti Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai atzinuma sniegšanai. Pēc pozitīva ministrijas atzinuma saņemšanas tie tiks pubicēti pašvaldības laikrakstā “Ogrēnietis” un stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas.

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu no pagājušā gada 1. jūlija ir izveidotas jaunas pašvaldības, t.sk. Ogres novads, ko kopā ar Ogres pilsētu veido 9 pagasti – Krape, Laubere, Ķeipene, Madliena, Mazozoli, Meņģele, Ogresgals, Suntaži un Taurupe.  Līdz šā gada 1. jūlijam pagājušajā gadā izveidotajām pašvaldībām ir jāpieņem saistošie noteikumi.

Ogres novada dome vairākus saistošos noteikumus ir jau pieņēmusi un tie ir spēkā visā novada teritorijā. Arī domes sēdē 17. jūnijā tika apstiprināti vairāki saistošie noteikumi.
 
Jaunā redakcijā dome apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 14/2010 „Ogres novada apstādījumu apsaimniekošanas noteikumi”, šie noteikumi ir publicēti pašvaldības laikrakstā „Ogrēnietis” 22. jūnijā un stājušies spēkā 23. jūnijā. Šos noteikumus dome pirmoreiz apstiprināja šā gada 18. martā, taču Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas atzinumā tika norādīts, ka atsevišķos noteikumu punktos izvirzītās prasības jau ir atspoguļotas likumos un Ministru kabineta noteikumos, tāpēc nav nepieciešams tos vēlreiz atkārtot pašvaldības saistošajos noteikumos. Pēc ministrijas atzinuma saņemšanas saistošie noteikumi tika izlaboti atbilstoši norādēm un iesniegti domei apstiprināšanai jaunā redakcijā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības