Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Toms Zariņš, “Ogres Vēstis Visiem”
  Publicēts: 2010-06-29  14:36:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

Ejot parasti daudz vēroju. Cilvēkus, ielas, automašīnas. Šoreiz, steidzīgi dodoties uz veikalu, ar acīm mirkli pasekoju divu vecāka gadagājuma sieviešu, acīmredzami vecmāmiņu (vai, nedod Dievs, auklīšu) gaitai.

Katra stūma ratus un vēl pie rokas veda pa bērnelim. Un te pēkšņi – sitiens pa trīsgadnieka rociņām, tad vēl viens un vēl viens. Raustījiens aiz jakas, vēl viens. Bērns tiek svaidīts un purināts, uz zemes nokrīt cepurīte. Skaļa, pāri visai ielai brēcoša balss, kura pie trīsgadnieka auss rēc kaut ko «audzinošu». Tāpēc, ka bērns, šķiet, pievērsa uzmanību kaut kam uz zemes un mēģināja to satvert. Sajūtas, šo ainu redzot, atbaidošas. Ļaunuma kultivēšana, es nodomāju.

Pārņēma absolūts pretīgums. Apstājos un vēroju «vecmāmiņas» no mugurpuses. Ieslēdzās tā sauktais «ko darīt?» režīms, un no visām pilsoniskajām iespējām izvēlējos šo – runāt.

Pierastā formāta vardarbība. Nekad neesmu bijis to pusē, kuri akcentē izlaisto pusaudžu pseidotiesības un tamlīdzīgi, taču roku pacelšana pret tik maziem bērniem izsauc riebumu. Un veltīgi šeit piesaukt audzināšanu. Tā nav normāla trīs gadus vecu bērnu audzināšana, bet gan visparastākais ļaunums. Taču ļaunums izsauc ļaunumu. Nereti internetā, lasot komentārus par vardarbīgiem nodarījumiem, sastopam frāzes – «izdarīt viņiem tāpat, lai saprot».

Jā, arī mana pirmā reakcija bija: aiziet un, kā tautā saka, iekraut tai kundzei. Taču nekas nav viennozīmīgs, un labāk vienkārši neprovocēt ļaunumu, jo tas ir visaptverošs. Tas pārmetas no cilvēka uz cilvēku, no nama uz namu, no ielas uz ielu. Jā, mazulis vēl tikai izzina šo pasauli, viņš priecājas par parastu lapu uz zemes, bet vai tāpēc šķietami «audzinošos nolūkos» viņš jāsoda ar ļaunuma sērgu?

Sargiet savus un arī svešus bērnus! Ļaunums ir tepat līdzās.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

rudīte ...kādam bez vārda 
2010-07-13  14:59:40
...varētu jau uztvert kā personīgu apvainojumu no bezpersonniskas būtnes pievienoto komentāru ar adresātu Rudītei,taču ...ne Tu mani pazīst,ne zini...piedalos diskusijā,kuras situāciju arī pati esu redzējusi savām acīm un ne vienu reizi vien...neviena darīšanās neesu iejaukusies ,tikai nokomentējusi rakstu...un ne jau katru reizi tas mazais ķipars dara ko nosodāmu...viņš tikai eksperimentē un izzina pasauli.Starpcitu...ja kādam ir kas adresēts ar tik konkrētiem rīkojumiem,tad varbūt arī derētu uzlikt savu parakstu,lai tak var zināt kurš tad ir tas pareizais. un svētais ar tīru pakaļu(es atvainojos).

Rudītei 
2010-07-12  23:52:22
Labāk nomazgā traukus, iztīri māju un nelūri kaimiņu guļamistabā - vārdu sakot, risini savas problēmas, nevis bāz netīru degunu citu tīrā pakaļā. Pretīgi, ja morāli pagrimuši cilvēki sevi iedomājas tiesīgus jaukties citu darīšanās.

Bobis 
2010-07-07  20:34:44
Rakstiņš nav slikts, bet laikam arī Tev pašam nekļuva īsti skaidrs, ko tas mazais bija nogrēkojies. Es pieļauju, ka varēja tāds mazulis kaut ko ļoti netīru pacelt un pat mēģināt bāzt mutē. Bet par to vecmāmiņu audzināšanu - Varbūt labāk ķeries klāt pie tiem vienaudžiem un stipri jaunākiem, kuri slāj pa Ogres centru pievakarēs dzerdami un pīpēdami. Arī ap Tavu mīļo Ģimnāziju tādi skati ir ikdiena. Varbūt viņiem savulaik nebija īstā brīdī blakus vecmāmiņa vai kāds cits, kurš sapurina?

sirmgalve-kukai 
2010-07-05  21:40:22
" Domrakstam" ne kāda vaina,tiek pausts viedoklis,kas izraisa diskusijas un neatstāj vienaldzīgu.

kuka>vērotāja,darītāja 
2010-07-04  21:40:55
Ne jau par bērnu sišanu es savā komentārā ko paudu (esmu pie ļaunuma cilts tagad pieplusota), bet gan izteicu viedokli par domrakstu. Un viss.

vērotāja,darītāja 
2010-07-03  13:24:02
Paldies,Tom.Iepriecināji,ka uzrakstīji,ko izjuti ,kad redzēji ļaunumu.gribēji arī pats viņu iekaustīt(to tanti),bet secināji,ka ļaunums rada ļaunumu.Pareizi.Bet, iejaukties vajadzēja,divu iemeslu dēļ.Lai mazais izjustu,ka pāridarījums no " aukles" nav pats par sevi saprotams,ka to citi nosoda, bet "auklei"saprast,ka apkārt nebūs vienaldzīgo pret viņas ļaunumu. Savukārt,daži komentētāji(Maija,prieka vēsts,kuka)paši no ļaunuma cilts nākuši, bet arī viņi vēl var mainīties uz pozitīvo attieksmi.

kuka 
2010-06-30  21:26:27
Nu tāds bērnu domraksts par bērniem sanācis....

manuprāt 
2010-06-30  11:38:23
labi, ka par to runā, ar domām sākas pārmaiņas...

Vija 
2010-06-30  11:16:01
Gadu dzīvoju Ogrē, un šeit esmu novērojusi šo attieksmi - it kā kas nelāgs, nepareizs notiek, bet reti kurš iejaucas! Ko nu es, es jau neko, tāpat nekas nemainīsies, labāk sadzīvot ar to, izliekties neko neredzam... Tāds laikam tas funktieris. Bet, mīļie, tā jau nekas šai pilsētas vidē uz labo pusi nemainīsies! Ja redzi ko aplamu, tad rīkojies - ne jau barbariski vai rupji, jo varbūt tie cilvēki nesaprot, ko dara, bet mierīgi, pieklājīgi uzrunājot, aizrādot, ar smaidu, pajokojot aizrādot, iesakot, kā būs labāk. Tad arī otra puse nejutīsies apvainota, bet būs spiesta par kaut ko padomāt. Galējais līdzeklis ir atbildīgie dienesti, šajā gadījumā laikam varēja pabrīdināt, ka dos ziņu bērnu tiesību sargiem vai policijai, ja tā vēlreiz izdarīsies ar sīci. Tomēr pieļauju, ka omes nesaprata, ko dara nepareizi. Vajadzēja ar humoru iejaukties. Noteikti iejaukties!

rudīte 
2010-06-30  08:24:11
...klāt vēl pie iepriekš minētā...ziniet Maija , tas,ka jauniešiem redzot šādas lietas metās nelabi un ir riebuma sajūta,nozīmē tikai to,ka ir cerība nakotnē redzēt vēl normālus cilvēkus ,nevis jau no mazotnes audzinātus varvarus.Es pat domāju,ka puisim vajadzēja gan iet klāt un vismaz uzjautāt tantiņām ,ko viņas dara un vai tā drīks.štrunts par tantuku teikto pieaugušo virzienā - aizstāvēsim mazos ...nu vismaz uz brīdi pāridarītājs nebūs situācijas noteicējs ! Starp citu Maija...Ogresfakti ir portāls tiem,kam nav vienalga kas notiek...tie ir reāli fakti !

rudīte 
2010-06-30  08:10:14
...nu nezinu gan kā tika audzināti citi,taču pati esu padomju laika bērns un mani audzināja ar runāšanu nevis raustīšanu un iekaustīšanu.Arī savus bērnus cik vien iespējams audzinu ar viņiem runājot.Es jau protams atvainojos,taču nekad neesu redzējusi,ka pieauguši cilvēki skaidrā prāta būdami sarunājās un mazāko domu atšķirību gadījumā uzreiz šauj pa rokām,pa muti vai sāk purināt aiz drēbēm.Ziniet...ja nav nervu un savaldības,tad,mīļās omītes un aukles -neesat derīgas bērnu pieskatīšanai.Neviens nav devis tiesības pazemot .Un mīļās māmiņas...padomājiet,kam atstājat pieskatīt savus mazuļus...bērniņš jau nav vainīgs ,ka pieskatītājai gadījusies smaga diena vai serālā saspringti notikumi utt.

> enijai un citiem labi audzinātajiem 
2010-06-30  07:15:12
bija paklausīgi, jo nepaklausīgos spīdzināja, nošāva, iespundēja psihenē vai izsūtīja uz Sibīriju. Visi baidijās. Turpinat tādā garā un būs jums paklausīga jaunatne...

enija 
2010-06-29  23:08:03
Pārmest padomju laikiem par audzināšanu nu neder, jā bija kaut kas nepareizi, bet tagad 10000 reizx nepareizāk. Vai tiešām stulbās galvas neredz , kas darās. Esmu taisnīga cilvēks, mani vērojumi šokējošie. Jaunatne degradējās, jā ir arī normāli, bet bet mēs visur redzam vairāk mēslaini. Koki tiek lauzti, viens otru neciena, skatās ar jēlu skatu, ko tev vajag?

Dūdiņa 
2010-06-29  22:55:10
Pilnīgi piekrītu Prieka vēstij.

Prieka vēsts 
2010-06-29  21:38:33
Padomju laikā audzinātiem bērniem vismaz bija elementāra cieņa pret citiem cilvēkiem, jo īpaši gados vecākiem. Kaut kā neatceros, ka es vai kāds no maniem vienaudžiem atļāvās brūķēt muti pret pieaugušajiem, skolotājiem - bija vienīgi ļoti reti izņēmumi, un parasti vairs neatkārtojās. Tagad biezie iznireļi vai trekno gadu uzdzīvotāji savus bērneļus (jo cik tad citi var atļauties dibināt ģimeni?) audzina, lai tik tiem būtu augsta pašapziņa, bet ne apziņa, ka ir arī citi cilvēki uz pasaules. UN nav brīnums, ka ar tādiem kverpļiem vēlāk grūti gan kaimiņiem, gan skolotājiem, gan pašiem "vecākiem".

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības