Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-06-29  08:56:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Aizvadītajā Ogres novada domes sēdē deputāti apstiprinājuši jaunos saistošos noteikumus, kas regulēs sabiedrisko kārtību.

Jaunos noteikumus “Par administratīvo atbildību par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem Ogres novadā” gan vēl vērtē Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija un tie stāsies spēkā tikai pēc tās akcepta saņemšanas. Plānots, ka jaunie noteikumi daudz detalizētāk regulēs sabiedrisko kārtību, skaidro pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis. Izmaiņas ierosinātas, galvenokārt analizējot praktiskās situācijas un tajās atklājušās saistošo noteikumu nepilnības. Noteikumi arī pielāgoti situācijai pēc teritoriālās reformas un būs spēkā visā paplašinātā novada teritorijā. Turpinājumā – galvenās izmaiņas, salīdzinot ar līdz šim spēkā esošajiem noteikumiem Nr.5.

Precizē trokšņošanas aizliegumus

Ja šobrīd vēl spēkā esošie vecie noteikumi aizliedz trokšņot vien tad, ja tas traucē iedzīvotāju mieru, tad jaunajos noteikumos aizliegts trokšņot arī tad, ja tas traucē iestāžu, organizāciju normālu darbību, bet nav saistīts ar satiksmi vai pasākumiem, kas saskaņoti ar Ogres novada pašvaldību, un troksnim nav pastāvīgs raksturs. Būs  jāsaņem pašvaldības atļauja pirotehnikas izmantošanai laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00, izņemot valsts noteiktās svētku dienas. Trokšņošana gan atļauta, ja tā saistīta ar dzīvojamo telpu remontu, kas tiek veikts darbdienās laikā no plkst.8.00 līdz 21.00 un sestdienās, svētdienās un svētku dienās no plkst.10.00 līdz 17.00.

Aizliedz dzīvot kāpņutelpā un parkos būvēt teltis

Jaunajos noteikumos aizliegts mitināties (nakšņot, gulēt u.tml.) daudzdzīvokļu dzīvojamo māju bēniņos, pagrabos, kāpņu telpās. Nedrīkstēs arī izvietot teltis uz ielām, parkos, skvēros bez saskaņojuma ar pašvaldību. “Šobrīd nekas neaizliedz Ogres pilsētas centrā uzsliet telšu pilsētiņu kā Rīgā pie ministru kabineta,” izmaiņu nepieciešamību skaidro U.Ulmanis.

Ar atkritumiem jārīkojas prātīgi

Jaunajos noteikumos aizliegt dedzināt plastmasas, gumijas izstrādājumus un cita veida ķīmiskos izstrādājumus, kā arī dedzināt sadzīves atkritumus (tajā skaitā zāli). Tāpat plānots aizliegt piegružot publisko vietu vai dzīvojamo ēku koplietošanas telpu ar sīkiem sadzīves atkritumiem (izsmēķiem, sērkociņiem, saulespuķu sēklām, papīriem u.tml.). Jaunajos noteikumos aizliegts spļaut, izmest atkritumus, nokārtot dabiskās vajadzības tam neparedzētās vietās.

Arī skrituļotājiem būs jālieto atstarotāji

Jaunajos noteikumos aizliegts pārvietoties ar skrituļslidām vai skrituļdēļiem laikā no saulrieta līdz saullēktam (atbilstoši kalendāra laikam), ja pie virsdrēbēm saskatāmā vietā nav piestiprināts gaismas atstarotājs.

Jaunie noteikumi ierobežos arī citas jauniešu aktivitātes. Tajos aizliegts ar uzrakstiem, zīmējumiem vai citādā veidā bojāt dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, saimnieciskās celtnes, žogus, citas būves un to elementus, bojāt vai pārvietot atkritumu tvertnes, valsts un pašvaldības informatīvās zīmes (aizlieguma, brīdinājuma, ierobežojuma u.c. Zīmes).

Jaunajos noteikumos aizliegts arī sēdēt un stāvēt uz atpūtas soliņu atzveltnēm, kā arī stāvēt un gulēt uz soliņiem.

Aizliegts ienest publisko pasākumu norises vietās jebkādus dzērienus stikla vai citā plīstošā iepakojumā.

Ierobežojumi transportam

Aizliegts profilaktiski apkopt mehānisko transportlīdzekli (eļļas vai citu dzinēja šķidrumu maiņa, motora mazgāšana u.tml.) un mazgāt to ārpus speciāli šim nolūkam paredzētām vietām.

Aizliegts ar transporta līdzekli iebraukt novada mežu, parku teritorijā, izņemot tās vietas, kur to atļauj satiksmes noteikumi, kā arī izbraukāt apstādījumus vai zālienu.

Aizliegts piesārņot publisko vietu ar izbirām no transporta līdzekļu kravām, dubļiem vai grunti no riepām, eļļām, kūtsmēsliem, un citiem atkritumiem.

Mazāk redzēsim suņus?

Aizliegts vest suni pastaigā bērniem paredzētās rotaļu un izklaides vietās un sporta laukumos.

Aizliegts kurināt ugunskuru apstādījumos, izņemot tam speciāli paredzētās vietas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

credit 
2010-06-29  17:05:50
nevar dzīvot kāpņutelpās. Un ja vairs ņav KUR??

black 
2010-06-29  16:25:28
Nu tad jau būs cītīgi jāseko līdzi lai pašvaldība pilda savas saistības...

:):) 
2010-06-29  14:38:14
jā, tagad tik sāksim beidzot kārtīgi dzīvot. dome ir vareni pastrādājusi - tādi svarīgi noteikumi izstrādāti. Viss pārējais jau pilsētā sakārtots, atlika tikai novērst iespēju gulēt kāpņu telpā un dedzināt veco zāli. Šitos noteikumus vēl vajadzēja papildināt ar soda naudu kodeksu, tad gan plūdīs naudiņa pašvaldības policistu kasē (vai kabatā).

soliņš 
2010-06-29  12:31:09
Cerēsim ka ievēros

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības