Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-06-23  09:15:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres teritorijā ir vairākas ēkas, kas bojā pilsētas vizuālo tēlu un apdraud cilvēku drošību. Par to, lai tiktu sakārtota šādu ēku teritorija un tās tiktu nojauktas, rūpējas Ogres novada avārijas stāvoklī un pamestu būvju apzināšanas komisija.

Komisija izveidota, lai pašvaldība varētu realizēt ar LR 1995. gada 10. augusta Būvniecības likuma 31. un 32. pantu uzliktos pienākumus Ogres novada teritorijā savest kārtībā vai nojaukt būves, tajā skaitā kultūras pieminekļu sarakstā esošās būves, kas ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, nonākušas tādā stāvoklī, ka apdraud garāmgājējus, būvju lietotājus, īrniekus vai kaimiņus, vai arī ja būve bojā ainavu.

Ogres novada avārijas stāvoklī un pamestu būvju apzināšanas komisija nosaka kārtību, kādā sakārtojamas vai nojaucamas fizisko un juridisko personu īpašumā esošās būves Ogres novadā - apzina avārijas stāvoklī esošas un pamestas būves, noskaidro nekustamā īpašuma piederību, pārbauda būves un dod atzinumu par būves stāvokli, veic saraksti ar namīpašnieku un sagatavo Ogres novada domes lēmuma projektu par būves sakārtošanu vai nojaukšanu.

“Komisija tiekas mēnesī reizi un strādā pie tā, lai tiktu sakārtota pilsēta. Mums diemžēl ir vairāki īpašumi, kuri bojā pilsētas vizuālo tēlu, kā arī apdraud iedzīvotāju drošību,” komisijas darbu raksturo domes priekšsēdētājā vietnieks tautsaimniecības jautājumos Egils Helmanis, kurš ir aktīvi iesaistījies komisijas darbā.
 
Tautas nama atjaunošana
Viens no lielākajiem komisijas “rūpju bērniem” bijis Ogres tautas nams Rīgas ielā 15, kurš laika gaitā pamatīgi cietis – tecējis jumts, sadrupusi fasāde, turklāt šī ir vēsturiskas nozīmes ēka. Šajā vietā 18. gadsimtā atradies Ogres krogs, ēka karā laikā nopostīta, uz drupām 1927. gadā sākts būvēt Apvienoto biedrību names. Tajā notikušas teātra izrādes, ierīkota tējnīca, kinoteātris, bibliotēka, darbojās dažādi pulciņi, rīkotas sanāksmes. Pirvātīpašumā ēka nonāca 2002. gadā. “Šai ēkai ir zināma vēsture, tā uzcelta par tautas saziedotiem līdzekļiem, tāpēc negribētu, ka ēka aiziet bojā. Komisija uzsāka nopietnas sarunas ar ēkas īpašnieku par tās sakopšanu, jau noris darbs pie jumta nomaiņas un fasādes atjaunošanas,” ar gandarījumu skaidro E. Helmanis.
Tāpat komisija ir strādājusi, lai tiktu nojaukta bīstamā ēka Brīvības ielā 49. Īpašums sākotnēji norobežots un nesen arī nojaukts, īpašnieks tuvākajā laikā novāks arī būvgružus.
 
Nojauks ēku Meža prospektā 2
“Bedīgā stāvoklī ir ēka Meža prospektā 2, tajā var iekļūt bērni,” atzīst priekšsēdētāja vietnieks. “Ir noskaidrots, ka ēkas īpašnieks ir banka, iepriekšējam īpašniekam ēka ir atsavināta. Ar bankas pārstāvi panākta vienošanās, ka tuvākajā laikā ēka tiks norobežota un līdz augusta beigām - nojaukta.”
 
Vēsturiskās ēkas jāsaglabā
Komisijas rūpju lokā ir ēka Upes prospektā 10, Zinību ielā 1, Druvas ielā 6, Pārogrē, kā arī bijusī pirkts ēka Mālkalnes prospektā. Komisija vēlas panākt vienošanos ar vēsturiskā ugunsdzēsēju torņa ēkas Upes pr.10 īpašnieku par ēkas atjaunošanu un saglabāšanu. “Šogad, 14. augustā, atzīmēsim 100 gadus, kopš Ogrē sāka darboties Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kas pagājušā gadsimta 30. gadu sākumā šo ēku uzcēla, tāpēc to būtu svarīgi saglabāt, lai pilsēta nezaudētu savas vēsturiski nozīmīgās ēkas,” uzsver E. Helmanis. Ar ēkas īpašnieku panākta vienošanās, ka torni nenojauks, bet gan tiks domāts par tā restaurāciju un saglabāšanu.
 
Graustā mājo cilvēki
Savukārt ar vecās pirts ēkas Mālkalnes prospektā īpašnieku panākta vienošanās, ka pirts teritorijas nožogojums tiks atjaunots, jo caur to ēkā iekļūst un pat dzīvo cilvēki, kā arī pašas ēkas logi un durvis tiks aizstaisītas, teritorija – sakopta. “Īpašnieks ēku nevar nojaukt, jo tā ir ieķīlāta bankā, kas, savukārt, neļauj ēku nojaukt. Šī problēma ir ar vairākiem īpašumiem, tāpēc arī darbs pie graustu sakārtošanas ir tik laikietilpīgs un sarežģīts,” piebilst E. Helmanis. Līdzīga situācija ir ar ēku Zinību ielā 1 – ir zināms, ka tā tikusi atsavināta un nu ir bankas īpašums. “Šīs ēkas bīstamība ir īpaši augsta, jo blakus atrodas skola. Pārrunu rezultātā ar banku esam vienojušies, ka tā par saviem līdzekļiem ēku norobežos, lai tajā neviens nevar iekļūt,” skaidro priekšsēdētāja vietnieks. Arī ar ēkas Druvas ielā 6, kas atrodas Pārogrē, netālu no lielveikala “Pārogre”, īpašnieku panākta vienošanās, ka ēkas – angāra logi tiks aiztaisīti un arī fasāde – sakārtota, turklāt šī ir pirmā ēka, kas paveras cilvēkiem, kuri no Daugavpils puses iebrauc Ogrē.
 
Grauj pilsētas vizuālo tēlu
Brīvības ielā, kur stiepjas patīkams un vizuāli baudāms gājēju ceļš, atrodas ēka, kuru ik gadu aizvien vairāk grauž laika zobs – tā ir ēka Brīvības ielā 36. Komisija ir strādājusi, lai tiktu panākta arī šīs ēkas sakopšana. “Komisijā esam runājuši ar ēkas īpašnieku – Pareks bankas pārstāvi, ir panākta vienošanās, ka līdz augusta beigām ēkas fasāde iegūs pieklājīgu izskatu,” skaidro E. Helmanis.
 
Pēdējā gada laikā komisijas darba rezultāts ir bijis auglīgs – nojaukts grausts Brīvības ielā 49, šogad plānota grausta Meža prospektā 2 nojaukšana, tiks atjaunota tautas nama ēkas fasāde un jumts, sakārtotas ēkas Brīvības ielā 36, Upes prospektā 10, Druvas ielā 6, Zinību ielā 1 un vecās pirts ēkas teritorija Mālkalnes prospektā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

grausts 
2010-06-25  11:05:24
Grausti, kas tagad pieder bankai, ļoti spodrina tās tēlu.

Andris Stefans 
2010-06-24  01:46:31
Malači.. beidzot kautko dara ar vizuālo skatu. Egil Tā turpini!!!

zane 
2010-06-23  15:39:32
Nu skumjā paskatā ir arī Brīvības ielas ēka, kur kādreiz bija "Zelta Liepa", bet tagad bērnu preču veikals. Tur arī vajadzētu paspiest uz īpašnieku. Tāda noplukusi, nožēlojama.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības