Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-03-01  15:37:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Saite uz fotogaleriju 27. februāra vakarā Ogres kultūras centrā tika pasniegta “Ogres jauniešu Gada balva 2009” desmit dažādās nominācijās.

Dailes teātra jaunie aktieri Ērika Eglija un Gints Andžāns svinīgo pasākumu atklāja ar Ogres pamatskolas 5. klases skolnieces Megijas Marijas Liesmas sacerētā dzejoļa vārdiem, kas literāro darbu konkursā ieguvis augsto 2. vietu. “Cik tu skaista, mūsu mīļā pilsēta!/ Zilie kalni, Ogres upe – te ir mūsu Ogrīte./ Šeit un tagad pilsētā manā, Zilo kalnu ieloku skavā./ Šeit es varu laimīga būt, savai sirdij mieru un prieku gūt./ Šeit es dzimu, skolā eju. Vēl jau maza pilsētā savā./ Šeit es gribu liela tapt, pilsētai savai lepnumu rast.”

Laikā no 2009. gada 21. septembra līdz 2010. gada 10. februārim Ogrē notikuši trīs dažādi konkursi Ogres jauniešiem – jauno mūziķu konkurss “Zaļais knābis”, Ogres pilsētas izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkurss un literārais konkurss. Pirms tika apbalvoti 10 dažādās nominācijās izvirzītie uzvarētāji, klātesošie sveica skatuves runas un literārā konkursa uzvarētājus, savukārt konkursa “Zaļais knābis” uzvarētāji sniedza muzikālus sveicienus nomināciju ieguvējiem pasākuma laikā. 

Skatuves runas konkursā uzvarējusi Ogres pamatskolas 3. klases skolniece Ance Bužere, kura norunāja I. Ziedoņa “Balto pasaku”. Ar I. Ziedoņa dzejoli “Galds” uzstājās Ogres pamatskolas 6. klases skolnieks Jurģis Siliņš, kā arī Ogres ģimnāzijas 12. klases skolniece Inese Marcinkiana ar dzejoli “Dziesma dzimtenei”, kuri konkursā ierindojušies labāko vidū.

Ogres literāri radošās apvienības “Sirdsdoma” vadītāja Ilga Rēdmane godināja literāri radošā konkursa uzvarētājus, kuri savus dzejoļus un īsprozas darbus bija veltījuši savai pilsētai. Ceturto vietu šajā konkursā ieguvuši Elvis Zvaigzne, Jēkabs Belēvičs, Andrejs Razumovs. 3. vieta Rinaldam Onskulim un Lienei Graudiņai, kuras sacerētā dzejoļa rindas “Savu prieku dāvinu tev, mana pilsēta” izvēlētas par pasākuma “Ogres jauniešu Gada balva” titulnosaukumu. 2. vietu ieguvusi Megija Marija Liesma, savukārt 1. vietu – Ogres pamatskolas 3. a klases skolniece Margarita Sēkliņa ar eseju “Šeit un tagad”.

Pasākuma vadītāji atklāja, ka “Ogres jauniešu Gada balva” ir pašu Ogres jauniešu sarūpēti svētki pilsētas iedzīvotājiem, viņu iniciatīvas un darba rezultāts. Pasākuma ideja – izcelt pozitīvus piemērus, iepazīt pilsētu, tās iedzīvotājus, veicināt patriotiskas jūtas pret savu pilsētu, veicināt iedzīvotāju, dažādu organizāciju un iestāžu vienotību, kā arī lai pievērstu uzmanību notikumiem, iestādēm un cilvēkiem, kas 2009. gadā visvairāk skāruši jauniešus un skolēnus. Jaunieši savā starpā veikuši plašu aptauju, kā rezultātā katrā nominācijā izvēlēti trīs populārākie ogrēnieši vai uzņēmumi, bet svinīgajā pasākumā godināts pats populārākais.

Pirmās nominācijas “Cilvēks jaunietim” izvirzītie pretendenti: Ogres 1.vidusskolas sociālā pedagoģe Alda Daugule, Ogres ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Ilze Voiciša un Ogres novada Jaunatnes veselības centra jauniešu konsultante, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas pārstāve Līga Jagmane. Nominācijas ieguvēja tika raksturota šādiem vārdiem: saprotošs un izpalīdzīgs cilvēks, kurš pamana ne tikai jauniešu skumjas un grūtības, bet arī prieku, kurš ar savu smaidu un humoru spēj iepriecināt daudzus citus katru dienu, sniedz derīgus padomus, spēj aizraut un ieinteresēt. Balvu nominācijā “Cilvēks jaunietim” ieguva I. Voiciša, kura atzina, ka darbs ir viņas dzīves aicinājums un viņas īstā vieta.

Nominācija “Aktīvākais jaunietis” izvirzīti trīs jaunieši, ar kuriem patīkami kontaktēties ne tikai skolā, bet arī ārpus tās, kuri vienmēr gatavi iesaistīties dažādu procesu risināšanā, kuriem ir pozitīva attieksme pret līdzcilvēkiem, kā arī sportisks un veselīgs dzīvesveids. Šai nominācijai tika izvirzīts Ogres Amatniecības vidusskolās Reklāmas dizaina 3. kursa audzēknis Daniels Leškevičs, Ogres Profesionālās vidusskolas audzēkne Laura Misa, Ogres 1.vidusskolas 11. c. klases skolnieks, skolēnu pašpārvaldes prezidenta vietnieks Raimonds Ritums, kurš arī ieguva šo balvu.

Nominācijai “Talantīgākais mūziķis” tika izvirzīta Ogres Profesionālās vidusskolas grāmatvedības 3. kursa audzēkne Antra Stafecka ar skatuves vārdu Džūda, Ogres ģimnāzijas vokālais pedagogs, vokālās studijas vadītājs Artūrs Mangulis un grupa “Ogres Blūza brāļi”. Balvu ieguva dziedātāja A. Stafecka.
Nominācijai “Spožākais mākslinieks” arī izvirzīti trīs mākslinieki – Ogres Profesionālās vidusskolas direktores vietniece ārpusklases darbā Niluta Bahmane, Ogres ģimnāzijas 12. klases audzēknis, foto entuziasts Toms Zariņš un māksliniece, Ogres 1.vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Vita Beikerte. Balvu saņēma V. Beikerte, kura atzina, ka viņa allaž prātā turot Igo teiktos vārdus: “Dzirdi, jūti, domā tā, kā citi vēl nerunā”.

Nominācijai “Radošākais skolotājs” jaunieši izvēlējuši trīs – Ogres ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotāju Aigars Kuzminu, Ogres 1.vidusskolas ģeogrāfijas skolotāju Laiju Bartkeviču un Ogres 1. vidusskolas vizuālās mākslas skolotāju Vitu Beikerti. “Radošums – tā ir spēja no sīkumiem izveidot kaut ko vērtīgu, īpašu un vēl nebijušu, radošums skolā – tas ir talants mācību stundā aizvest skolēnus aizraujošā ceļojumā,” radoša skolotāja uzdevumu raksturoja šīs balvas pasniedzēja L. Jagmane. Balvu saņēma L. Bartkeviča. Skolotāja daudzu audzēkņu atmiņās ierakstīta ar lielo S. L. Bartkeviča savu priekšmetu raksturoja: “Ģeogrāfija ir viss un viss ir ģeogrāfija.”

Savukārt balvu nominācijā “Labākais sportists” ieguva Ogres stiprākais vīrs, Ginesa rekorda 20 metru distancē ar 300 kg svara stieni uz muguras īpašnieks, spēkavīrs Agris Kazeļņiks, kurš Ogres vārdu nesis ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Nominācijai izvirzīti arī Ogres basketbola skolas izlases spēlētāji Mārtiņš Zarāns un Gunārs Magone.

Balvu un atzinību par mājīgām telpām, gardu maltīti un patīkamu emociju nodrošināšanu saņēma kafejnīca “Ilze”, ko jaunieši izvirzīja kā uzvarētāju nominācijā “Populārākā ēstuve”. Līdzās šai kafejnīcai par populārām atzīta “Čilli pica” un kafejnīca “Niko”.

Savukārt par populārāko izklaides vietu atzīts naktsklubs “Bermuds”. Uz šo nomināciju pretendēja arī “Ogres Ledus halle” un Ogres estrāde.

Pasākuma laikā tika apbalvots arī uzņēmums, kas visvairāk atbalsta jauniešu iniciatīvu. Šajā nominācijā balvu saņēma SIA “Fazer maiznīcas” – uzņēmums, kura produkcija atrodas katrās mājās, kas atbalsta jauniešus pēc labākās sirdsapziņas un nebaidās no novatoriskām idejām. Uzņēmuma pārstāve atzina, ka šī jauniešu atzinība ir dzinulis šādā pat virzienā darboties arī tālāk. Jauniešu iniciatīvu Ogrē atbalsta arī “Hipotēku banka” un Ogres 1.vidusskola.

Nominācijai “Populārākais politiķis jauniešu vidū” izvirzīti trīs pretendenti: Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs un priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis. Šai nominācijai izvirzītā politiķa darbu atzinīgi novērtējuši ne tikai jaunieši, bet arī daudzi citi Ogres novada iedzīvotāji, jo tieši viņam jau trešo sasaukumu pēc kārtas uzticētas rūpes par Ogres novada labklājības celšanu un veicināšanu. Jaunieši atzinīgi vērtē šī politiķa optimismu, kā arī atsaucību un spēju vienkāršiem vārdiem paskaidrot sarežģītus jautājumus. Balvu saņēma E. Bartkevičs. Saņemot balvu, priekšsēdētājs atzina: “Es jūtos bagāts par to, ka Ogrē ir tik daudz aktīvu, radošu, gudru, spējīgu jauniešu, pedagogu, mākslinieku, uzņēmēju - iedzīvotāju. Es jūtos lepns, ka dzīvoju Ogrē.”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības