Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-15  09:15:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Aizvadītajā tautsaimniecības komitejas sēdē "Parex Asset Management" pārstāvji mēģināja glābt apmēram 5 miljonus eiro vērto darījumu centra būvniecības ieceri, stāstot deputātiem gan par projekta jaukumiem, gan tā īstenošanas perspektīvām.

Sagatavotais lēmumprojekts paredz lauzt ar "Parex Asset Management" noslēgto nomas līgumu par pašvaldībai piederošo zemes gabalu Ogrē, Brīvības ielā 1b un 3a. Pamatojums - nomnieks nav izpildījis līgumā noteiktās saistības - "ne vēlāk kā līdz 2008.gada 30.jūnijam nodot ekspluatācijā visas uz Nekustamā īpašuma, t.i. iznomātā zemes gabala, ieplānotās ēkas un būves”.

PAREX labā daļa?

Lai glābtu situāciju, "Parex Asset Management" pārstāvji deputātiem skaidroja gan "Parex Asset Management" darbību, gan iecerēto vērienīgo projektu. Uzņēmuma nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs Jānis Vizbulis norādīja, ka "Parex Asset Management" ir vadošā investīciju kompānija Latvijā, kas esot pieskaitāma pie "Parex" grupas "labās daļas”, ir pastāvīga un pelnoša. Uzņēmumam ir apmēram 200 000 klientu, strādā apmēram 50 darbinieki. Tiek apkalpoti gan Lattelecom un Latvenergo slēgtie pensiju fondi, gan ārvalstu pensiju fondi un citi nozīmīgi fondi un ieguldījumi. Zemesgabals darījumu centra vajadzībām iegādāts par Baltijas investīciju fonda līdzekļiem un investori esot ieinteresēti šo projektu īstenot. Baltijas investīciju fondam ieguldītāji kopumā uzticējuši 32 miljonus eiro, un Ogrē iecerētais darījumu centrs ir tikai viens no fonda pārvaldītajiem 11 nekustamajiem īpašumiem, ieskaitot īpašumus Rīgā un Lietuvā (Kauņā).

Ieguldīti jau 700 000

Zemes nomas līgums ar "Parex Asset Management" noslēgts līdz 2030.gada 1.jūlijam. Zemes nomas maksa - LVL 887,12 gadā. Šobrīd projekta īstenošanā, ieskaitot zemes daļas iegādi, ieguldīti jau 700 tūkstoši eiro un uzņēmums ir ieinteresēts ieceri realizēt. Jau darījumu centra projekta izstrādes stadijā noslēgti nodoma nomas līgumi ar SIA "MEGO", SIA "Baltfels", SIA "Enhars", "Nord LB Latvija", "Plus punkts", aizrunāto nominieku sarakstā bijusi arī tiesu administrācija, Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Ogres nodaļa, VSAA Ogres nodaļa. Taču mainoties ekonomiskajai situācijai, nomnieki viens pēc otra atteikušies, līdz ar to daļa ēkas pārplānota dzīvokļiem.

Vai tikai nesanāks “čiks”

Pēc Ogres novada domes būvvaldes vadītājas Maijas Rinkas domām nebūtu pieļaujama situācija, kad darījumu centra būvniecība tiek uzsākta, taču netiek pabeigta un pilsētai nozīmīgajā vietā paliek nepabeigta būve. Šādu iespēju nepieļaut aicināja arī domes jurists Valdis Mūrnieks, atzīstot, ka nomnieks “pilnīgi izmisīgi cenšas glābt projektu”. Bažas par to, ka no projekta varētu iznākt "čiks" pauda Ogres novada domes deputāts Raimonds Javoišs, norādot, ka, mainoties “Parex bankas” īpašniekiem var mainīties arī tās plāni būvniecības jomā. J.Vizbulis šādu iespēju gan noliedza, skaidrojot, ka Parex bankas īpašnieku maiņa nemainīšot fonda saistības pret līdzšinējiem ieguldītājiem.

Savukārt deputāts Dainis Širovs apšaubīja grūtībās nonākušās Parex bankas meitas uzņēmuma spēju vispār īstenot tik vērienīgu projektu, bet tautsaimniecības komitejas vadītājs Andrejs Ceplītis ierosināja atgriezties pie jautājuma izskatīšanas tad, kad projekta realizācija būs reāli iespējama. Deputāte Vita Pūķe atzina, ka “Parex Asset Management” plāni “izklausās jau ļoti skaisti”, taču šis pats uzņēmums iepriekš tiesājies ar domi par bijušās Ogres komercbankas ēku, kas šobrīd ir gandrīz grausta stāvoklī. "Deputātiem ir neticība un bažas, ka ir iespējams atpelnīt tik lielas investīcijas," sacīja V.Pūķe.

Negrib kļūt par ķīlniekiem

V.Pūķe atzina, ka dome ir dilemmas priekšā un ierosināja pagarināt ēkas nodošanas ekspluatācijā termiņu par diviem gadiem. “Parex Asset Management” Baltijas nekustamā īpašuma fonda konsultants Voldemārs Sprūžs lūdza termiņu pagarināt līdz 3 gadiem pēc būvatļaujas saņemšanas. Viņš norādīja, ka esošie termiņi mantoti no iepriekšējā nomnieka, kas līgumu ar domi slēdzis 2005.gadā, un nav pagarināti vien kļūmes pēc. V.Sprūžs pauda viedokli, ka iepriekšējie domes lēmumi “loģiski veduši uz projekta īstenošanu”, projekts paredzēts arī detālplānojumā, kas nebūtu realizējams, laužot zemes nomas līgumu. Laužot nomas līgumu, dome nonāktu pretrunā ar līdz šim pieņemtajiem lēmumiem, uzskata V.Sprūžs.

M.Rinka iebilda, ka būvatļauju var izsniegt tikai pēc būvnieka pieprasījuma un, nosakot būvdarbu pabeigšanas termiņu no būvatļaujas izsniegšanas brīža, dome var kļūt par ķīlnieku. Pēc M.Rinkas domām iesniegt projektu ar nepieciešamajiem labojumiem un saņemt būvatļauju iespējams ļoti īsā laikā. Savukārt būvvaldes vadītājas vietnieks Pēteris Zilberts ierosināja noteikt ievērojami lielāku zemes nodokli gadījumā, ja ēka līdz nākamajam termiņam netiks pabeigta un nodota ekspluatācijā. "Katrs projekts nes līdzi attīstību," uzskata P.Zilberts.

Darījumu centra likteni plānots izlemt šonedēļ, domes sēdē.

Iepriekšējā publikācija par šo tēmu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

zinu 
2010-02-16  07:39:35
Ja nevarēja uzbūvēt labajos gados tad tagad ne tik neuzbūvēs

 
2010-02-16  07:09:15
Kas tev ir pret domi? taču lēmumprojekts ir lauzt līgumu ar Parex Asset Management. Izskatās ka arī deputātu mērs ir pilns un neviens neko tur nebūvēs

 
2010-02-16  06:04:13
Ogres sagandēšanai! Vai tiešām Ogrē trūkst nepabeigtu būvju?! Tur jābūt skvēram, nevis apbūvei. Ļaudis attopieties! Dome jūs neaizsargā.

Ogrenietis 
2010-02-15  21:56:45
Būvvalde atkal gudrojās-vai Zilbertam ir ekonomiskā izglītība,kad spriež par nodokļiem? Galīgs sviests!

nodokļu maksātājs - Parex glābējs 
2010-02-15  09:46:29
par mūsu naudiņu būvēs?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības