Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-05  14:03:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

       

“Ogres fakti” saņēmuši kādas lasītājas vēstuli, kurā pausta neapmierinātība par pilsētas ielu un trotuāru stāvokli. Publicējam to, pievienojot arī lasītājas atsūtītās fotogrāfijas un domes komentāru.

   

“Man kā Ogres iedzīvotājai gribētos, lai es arī ziemā varētu brīvi pārvietoties pa ielām no vienas vietas uz citu, neizjūtot diskomfortu, kura rezultātā pagalam nervi, veselība. Ejot uz tikšanos iepriekš norunātā laikā, pat pie pietiekamas laika rezerves nākas kavēt, jo gājēju celiņi Ogrē nav notīrīti, bet tikai iestaigāti. Man kā māmiņai ar mazu bērniņu ar ratiem izbraukt vienkarši nav nekādu cerību. Tos jāvek sev nopakaļus, jo normāli standarta rati ir divas reizes platāki par iestaigātu taciņu. Ja ir iztīrīta ietve normālā platumā (apm.60-80 cm), tad lai pārietu pāri ceļam pie neskaidriem luksaforu signāliem (sagriezts luksafors pie Ogres upes tilta) nezini vai griezties atpakaļ vai mocīties uz priekšu. Celiņi trijstūrī pie Ogres upes tilta vispār nav tīrīti. Pāri tiltam otrā pusē man tomēr bija jānokļūst, turklāt rati iesprūda un sagāzās 45 grādu leņķī, apdraudot manu mazuli, kurš ratu apgāšanās gadījumā būtu izkritis sniegā. Muguras traumas dēļ nedrīkstu veikt sarežģītus pasākumus un smagumu pārvietošanu, taču šāda, sķiet, parasta un nevainīga pastaiga var sagandēt to, kas ilgu laiku ir ārstēts un saudzēts. Labi vien, ka tas nebija brauciens pie ārsta, kur pieraksts jāpiesaka jau nedēļas iepriekš un uz strikti noteiktu laiku. Situācija uz ceļiem ir vairāk kā absurda... Vai tiešām māmiņas ar ratiņiem nav gājāji, kuriem ir paredzētas ietves? Vai tad mums un mūsu mazuļiem ziemā ir jātup mājās un uz svaigu gaisu jāskatās caur logu? Kapēc? Latvijā sniegs nav nebijis gadījums vai dabas stihija. Vai tad tiešām nav iespēju ziemā parūpēties par ceļiem? Vasarā ar ratiem daudz kur netiek, jo ir ceļu remonti, neuzbraucamas apmales no ceļa uz ietvi, pavasarī un rudenī peļķes gar ietvēm un uz ceļa ir tādas, ka, pabraucot garām automašīnām, tiec noliets ar ūdeni tā, ka par maz neliekas, bet ziemā... nu paši redzat. Un pasakiet man lūdzu, vai Latvija nebija pelnījusi krīzi? Treknajos gados tā izlaidušies - saņemot algu par puspadarītu vai uz papīra idarītu darbu...varbūt vienkārši jāsāk darbiņus padarīt līdz galam?

Rudīte”

Turpinājumā - Ogres novada domes preses dienesta vadītāja Nikolaja Sapožņikova komentārs:

“Runājot par ielām un pārvietošanos – protams, apstākļi šobrīd nav spīdoši, taču Ogrē kopumā ielu stāvoklis ir apmierinošs, ielas tiek tīrītas, arī C un D kategorijas ielas. Normāls stāvoklis būtu, ja tiktu izvests sniegs, taču tam nepieciešams liels fianansējums, tāpēc sniegu izved tikai izlases veidā - no satiksmei probemātiskām vietām.

Par konkrēto gājēju pāreju pie tilta, par kuru savā vēstulē raksta kundze, - šai vietā ir gājēju pāreja tiešām nav nodrošināta, uz braucamās daļas redzamas "zebras", bet tālāk gājējam nav, kur palikt. Esmu par to informējis domes komunālo nodaļu, šī vieta ir jāsakārto.

Pēdējo gadu laikā Ogres ielas tiek rekonstruētas, arī gājēju ietves. Piekrītu, daudzviet, agrāk izbūvētajās ielās, trotuāri nav piemēroti, lai varētu normāli pārvietoties ar bērnu ratiņiem, taču uzlabojums ir jūtams, to tomēr nevar noliegt. Nav īsti vietā pārmetums par to, ka vasarā ielu remonta dēļ ir apgrūtināta pārvietošanās, jo jebkura remonta vai rekonstrukcijas laikā kaut kādā mērā rodas sarežģījumi un apgrūtinājumi, taču nevar uzlabot ielu stāvokli, ja neveiks rekonstrukciju.

Pašvaldības vārdā atvainojos kundzei par neērtībām, ko viņai nācies piedzīvot. Un, lai gan ziemu un sniegu nevar uzskatīt par stihiju, šogad sniega ir tik daudz, ka tas rada problēmas gan ielu īpašniekiem un apsaimniekotyājiem, gan visiem satikmes dalībniekiem, tai skaitā gājējiem.”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Rudīte 
2010-02-07  10:11:59
Vajadzētu tikai pārskatīt jau esošo sētnieku darba ražīgumu , paņemto gabalu skaitu un to ,kā viņi ar to tiek galā un pastāv iespēja,ka atbrīvotos kāda vieta jaunam sētniekam !Te nu nekā nelikumīga es nesaskatu.

no malas 
2010-02-06  16:41:15
piekrītu ka bezdarbniekus vajadzētu iesaistīt. Bet nevar jau jo tas redz esot nelikumīgi

Rudīte 
2010-02-06  15:38:30
Nodoklīšus mūsu ģimene maksā visus ,arī tos,kas saistīti ar auto !!!,taču runa nav par to kurš maksā vai nē,bet gan par to ,ka Ogrē ir tik daudz bezdarbnieku ,kuri izmisīgi meklē darbu un no sirds darītu katru piedāvāto darbiņu,taču tie kam ir jāstrādā savā darba vietā - dažiem "labiem" sētniekiem-to nedara.Galu galā ir taču cilvēki,kuriem nav sava auto un ceļa nodokli viņi nemaksā ,taču nevienu lidojam neesu manījkusi.

fl. 
2010-02-05  20:51:47
Jā, mūsu ģimene arī visus nodokļus maksā. Kaut arī sāku apsvērt domu nemaksāt...

Andris 
2010-02-05  20:25:53
To interesanti - ceļa nodokli esmu nomaksājis un katru dienu pērkot bendzīnu vairāk nekā 50 procentus no tā vērtības nomaksāju nodokļos - arī pārējos maksāju godīgi - ja 70 procenti no manas nopelnītās naudas aiziet dažādos nodokļos (ienākuma, soc, akcīzes un pvn) - pa to naudu ko ceļu un akcīzes nodoklī ir samaksājuši cilvēki , kas dzīvo uz manas ielas - tai ielai vajadzēja būt no zelta un vēl apsildāmai, bet tagad pat lampiņas spīd tikai caur trijām.

heh! 
2010-02-05  20:23:17
Man arī šis jautājums par nodokļiem ienāca prātā ;)

interesanti 
2010-02-05  19:57:04
vai sūdzambībeles pašas nodoklīšus ir nomaksājušas, lai varētu prasīt pretim?

Rudīte 
2010-02-05  19:37:14
...Ogres centrā ,ja māmiņa pastaigājās pa kādu gajēju celiņu viena pati,tad jau ir jauki,taču tiklīdz garas taciņa galā parādās otra māmiņa ar saviem ratiem ,tad ir jāgaida kamēr pretimnācēja atnāk līdz taciņas galam un tad var turpināt savu ceļu.Ticiet man ,citi gājēji nebūt nav apmierināti par to,ka viņiem ir jāgaida vēl aiz manis un pat ja paskrien man garām,samainoties ir jākāpj sniegā līdz ceļiem.(piem.Lapu iela ,Turkalnes iela uz kapiem uc.).Nedomāju,ka gājējiem ir jāpiecieš šīs neērtības ar nenotīrītajam taciņām tikai tapēc,ka daži sētnieki ir uzņēmušies sakopt vairāk "gabalus"nekā reāli var paveikt,vai arī nav savā vietā(neuztver to kā darbu,kurš jāveic atbildīgi )..

Andris 
2010-02-05  19:16:51
Uz netīrītas ietves vaina ir netīrītajā ietvē nevis ratu riteņos - pilsētas centrs ir iztīrīts - tiešām taču prom notā - visos virzienos problēmas ir vienkārsam kājāmgājējam -nemaz nerunājot par ratiņiem - fotogrāfijās ļoti labi redzams - nepalīdzēs ne lieli riteņi , ne ragavas. Vēl viena lieta kas tracina privātmāju īpašniekus - privatmāju rajonos sniegs tiek tīrīts 18 stundas pēc snigšanas - ti pie māju piebraucamajiem ceļiem kas parasti tiek notīrīti laicīgi tik uzšķūrēta ledus/piebraukta sniega massa kuru notīrīt ir ļoti grūti - risinājums šķūrētājam braucut gar mājas iebrauktuvi jāpamaina šķūra lāpstas sagāzuma leņķis lai sis valnis pie mājas iebrauktuves ir ļoti mazs. Tas ka situācija ir labāka salīdzinājumā ar kaut ko, nenozīmē ka situācija ir laba principā - man vienalga kāda situācija ir Rīgā- es dzīvoju šeit un uzskatu ka darbs ir padarīts ļoti slikti.

dāvis 
2010-02-05  19:12:19
kija, izskatās ka tev ir nevis rati, bet personīgā lidmašīna

kija 
2010-02-05  14:46:43
Par gaajeeju paareju pie tilta tieshaam nezinu, bet kopumaa es kaa jaunaa maaminja varu teikt, ka ietvju staavoklis Ogree pat paarsteidz pozetiivaa noziimee. Protams, vienmeer var gribeet labaak, bet... Pat, kad uzsniga lielais sniegs un Riiga praktiski bija paralizeeta, es ar savu bebi staigaaju pa Ogri un priecaajos! Protams, jaabuut normaaliem ziemas ratiem (ar lieliem ritenjiem) vai ragavaam.

fl. 
2010-02-05  14:40:39
Muļķības!!! Sniegs daudz viet nav tīrīts, cilvēki paši ņem lāpstas un tīra, par ko mēs maksājam nodokļus vispār??? Arī par peļķēm pavasarī un remontdarbiem vasarā jaunajai māmiņai ir pilnīga taisnība. Lai kaut kur brauktu ar ratiem, iepriekš maršuts bez maz vai ir jāizpēta, vai tur vispār būs iespējams izbraukt...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības