Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2009-12-29  13:50:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Šovakar pirmsskolas izglītības iestādes “Zelta sietiņš” kolektīvs atzīmēs sava bērnudārza 30. dzimšanas dienu.

Latviešu dzejnieks, dramaturgs, tulkotājs, teātra darbinieks un politiķis Jānis Pliekšāns dzejolī par "Zelta sietiņu" rakstījis:
“Zelta sietiņš,
Sudraba stīgas,
Dimanta sēkliņas
Sijājamas.
Vasaras rītu
Laimiņa staigā,
Pār lauku sijā
Dimanta rasu.
Kurš cauri skatās
Sietiņa acīm,
Redz visu pasauli
Dimantos mirdzam.”

Iespējams, tieši šie Raiņa vārdi 1979.gada 27.decembrī, dibinot bērnudārzu, vadītāju Zentu Hincu pamudināja tam izvēlēties “Zelta sietiņa” vārdu. 
 
Sijā savus dimantiņus
Bērnudārza vadību 1986.gada vasarā pārņēma Inese Ādmine, kura pirms tam strādāja par audzinātāju pirmsskolas izglītības iestādē “Bitīte”. Vadītāja skaidro, ka Zelta sietiņš ir 7 zvaigžņu zvaigznājs, arī bērnudārza emblēmā attēlotas 7 zvaigznes uz tumšzila fona. “Mūsu uzdevums nav spīdēt kā zvaigznēm, bet gan spīdēt cilvēcīgi – ar labestību, sirsnību, mīlestību, un caur šādu sietiņu mēs sijājam savus dimantiņus – bērnus,” salīdzina I.Ādmine. 
 
Kolektīvs – zelta fonds

Bērnudārzā šobrīd ir 11 grupas (2 grupas – logopēdiskās), ko apmeklē 230 bērni vecumā no 2 līdz 7 gadiem. “Zelta sietiņā” strādā 58 pedagoģiskie un tehniskie darbinieki. I.Ādmine ir pārliecināta – tieši bērnudārza kolektīvs ir “Zelta sietiņa” zelta fonds un tā lielākā vērtība, kas kopīgiem spēkiem strādā vairākiem mērķiem - lai mazie šeit justos kā mājās, lai bērni iegūtu ne tikai praktiskas zināšanas, bet prastu ieraudzīt un atšķirt dažādus procesus dabā, gadalaiku maiņas, bieži vien audzinātājas aicina bērnus vērot dabu, strādā, lai starp bērniem un apkārtējo pasauli veidotos draudzīgas un harmoniskas attiecības.
 
Attīstās un pilnveidojas
Audzinātājas un auklītes cenšas sekot līdzi jaunākajiem pedagoģiskajiem pētījumiem, no katras apmācības metodikas izmanto labāko un bērniem piemērotāko, daudzas savas zināšanas papildina augstākajās mācību iestādēs. Četras audzinātājas ieguvušas starptautiski atzītu sertifikātu, kas apliecina, ka viņas ir apguvušas “Soli pa solim” apmācības metodiku un praksē ar to strādā. Šo apmācības metodiku apguvušas arī pārējās audzinātājas. Lieti noder pieredzes apmaiņas braucieni, iesaistīšanās dažādos Eiropas Savienības finansētos un Izglītības iniciatīvu centra realizētos projektos, saņemot stipendijas, jaunas zināšanas un papildinot mācību materiāli tehnisko bāzi. 
 
Svētkus atzīmē kopā
I.Ādmine atklāj, ka kolektīvs kopā atzīmē nozīmīgas dzīves jubilejas, dodas ekskursijās, atzīmē svētkus. Arī šodien, 29.decembrī, kad Ogres kultūras centrā pulcēsies “Zelta sietiņa” zelta fonds – bijušie un esošie darbinieki, plānots atskatīties uz aizvadītajiem trim gadu desmitiem bērnudārzā, godināt darbiniekus, kopā baudīt dažādus muzikālus priekšnesumus un atpūsties. No bērnudārza atvēršanas brīža bērnudārzā aizvien strādā mūzikas skolotāja Brigita Zīmele un audzinātāja Sarmīte Boževniece, vairākas audzinātājas un auklītes – 20 un vairāk gadus.
 
Iesaista vecākus un vecvecākus
Vadītāja īpaši atzīmē vecāku atbalstu un atsaucību, piedaloties bērnu mācību procesā un izglītības iestādes sabiedriskajā dzīvē. Tajā aktīvi iesaistās arī vecvecāki, kuriem nereti ir vairāk laika, nekā bērnu vecākiem, līdz ar to svētkos un ikdienā arī vecāki un vecvecāki tiek iesaistīti dažādos pasākumos, kas notiek bērnudārzā.
 
Savas tradīcijas un svētki
“Zelta sietiņā” gadu gaitā nostiprinājušās dažādas tradīcijas. Īpaša diena ir diena vecvecākiem, kad janvāra beigās vecmāmiņas un vectētiņi uz bērnudārzu dodas kopā ar mazbērniem un kopā pavada visu dienu - skatās koncertu, pirms tam iespējams aplūkot tematisku izstādi, kas katru gadu mainās – bērni var aplūkot vecvecāku skolas grāmatas, iepazīties ar vecvecāku hobijiem, fotogrāfijām, kurās iemūžināta viņu kāzu diena, atpūtas brīži utt. Pēc koncerta visi dodas uz grupiņām, kur kopīgi veic dažādus uzdevumus. Kopā ar vecākiem bērni “Zelta sietiņā” svin Māmiņu dienu, piedalās Sporta dienā, atzīmē visus gadskārtu svētkus, rudenī bērni dodas kopīgā pārgājienā uz dažādām vietām Ogrē. Nozīmīga diena ir izlaidums, aprīļa beigās – atskaites koncerts Ogres kultūras centrā. Bērnudārzā notiek konkurss “Zelta sietiņa zvaigznītes”, kurā piedalās visi tie, kuriem patīk dziedāt. Kopā ar vecākiem bērni veido dažādas kompozīcijas, piedalās dažādos projektos. Divas reizes gadā bērnudārza audzinātājas sagatavo teātra izrādi bērniem.
 
Nezaudēt optimismu un radošo garu
Vadītāja I.Ādmine savam kolektīvam nozīmīgajos bērnudārza svētkos vēl veselību, aizvien saglabāt to pašu optimismu un koleģialitāti, kā līdz šim. “Nezaudēt radošo garu un dzirkstelīti. Cilvēkiem, kuri strādā ar bērniem, šis darbs ir sirdslieta, tas ir aicinājums, tāpēc es vēlētu, lai kolektīvs nezaudētu radošo garu un dzirkstelīti, kas aizvien mudina attīstīties, aizvien meklēt jaunas, labākas mācību metodes, radoši strādāt,” vēl I.Ādmine.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības