Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti/Ogres TV
  Publicēts: 2009-10-15  19:23:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šovakar Ogres kultūras centra mazo zāli piepildīja māju vecākie, kuri, šoreiz sevišķi kuplā skaitā, pulcējās ikgadējā māju vecāku sapulcē. Viņiem tika skaidrota jaunā apsaimniekošanas kārtība, kas skars gan PA "Mālkalne" bilansē esošās 154 jaunā fonda daudzdzīvokļu mājas, gan 34 vecā fonda mājas.

Uzrunājot sanākušos, PA "Mālkalne" direktors Aigars Roze norādīja, ka katrā mājā apsaimniekošanas maksa tiek rēķināta individuāli, ņemot vērā uzkrājumus, veicamos darbus un citus faktorus. Jaunā apsaimniekošanas kārtība, pēc kuras aģentūra vadīsies 2010.gadā, paredz daudz lielāku caurspīdīgumu un iedzīvotāju atbildību, pašiem lemjot par to, cik lielā mērā viņi vēlas izmantot PA "Mālkalne" pakalpojumus.

Plānojot nākamā gada budžetu PA "Mālkalne" katrai atsevišķai mājai sagatavojusi atskaites par šogad paveikto un nākamgad veicamo darbu sarakstus, kas šovakar nonāca māju vecāko rokās. Viņiem tiek dots viens mēnesis - līdz 15.novembrim, kuru laikā būtu jaizskata PA "Mālkalne" piedāvājums, uzklausot arī māju iedzīvotājus. Ja māju vecākie līdz 15.novembrim nekādus iebildumus vai ierosinājumus neiesniegs, tad "Mālkalne" pieņems ka tās piedāvājums ir akceptēts.

PA "Mālkalne" sabiedrisko attiecību vadītāja Gundega Deģe norāda, ka šogad "Mālkalnei" sākusies pilnīgi jauna dzīve - daudz laika veltīts atskaišu sagatavošanai iedzīvotājiem par aģentūras paveikto iepriekšējā periodā un tāmju jeb "Mālkalnes" piedāvājumu gatavošana katrai atsevišķai mājai. "Tā ir pilnīgi jauna kārtība," atzīst G.Deģe. Viņa skaidro, ka apsaimniekošanas maksa nākamajā gadā sastāvēs no obligātās un neobligātās daļas.

Obligātajā tiek iekļauta mājas sanitārā apkope (sētnieka darbs) un citi pakalpojumi, kas iedzīvotājiem jāpērk no "Mālkalnes", pretējā gadījumā parakstot protokolu, ka attiecīgās funkcijas ir gatavi nodrošināt paši iedzīvotāji. Neobligātajā daļā "Mālkalne" piedāvā veikt dažādus plānotos darbus, piemēram, māju siltināšanu, no kuriem iedzīvotāji var arī atteikties vai izvēlēties citus, piemēram, piemājas autostāvvietas paplašināšanu vai citus.

Katras mājas tāmi un nākamā gada piedāvājumu var apskatīt  aģentūras mājas lapā www.malkalne.lv. Piedāvājumi sagatavoti, vadoties no katras mājas tehniskās apsaimniekošanas rezultātiem un ņemot vērā tās uzkrājumus. Turpmāk gan no šiem uzkrājumiem tiks veidotas arī obligātās rezerves steidzamiem darbiem, piemēram, avāriju novēršanai.

Ar uzrunu pie māju vecākajiem vērsās arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs. Atzīstot, ka daudzi iedzīvotāji ir bez darba un nonākuši trūkumā, viņš aicināja ikvienu mudināt savas mājas maznodrošinātos vērsties pēc palīdzības sociālajā dienestā. Tajā pat laikā E.Bartkevičs atzina, ka citi iedzīvotāji izmanto esošo ekonomisko situāciju kā ieganstu nemaksāt rēķinus.

Norādot uz iedzīvotāju parādiem "Mālkalnei" E.Bartkevičs uzsvēra, ka ir būtiski, lai aģentūra katru mēnesi varētu norēķināties ar "Latvijas Gāzi" par saņemtajiem pakalpojumiem. Pretējā gadījumā pašvaldībai būtu jāņem kredīts, kas, savukārt, nozīmētu tarifu kāpumu.

Attiecībā uz māju siltināšanu E.Bartkevičs atzina, ka šobrīd nav zināms vai dome nākamgad varēs piedalīties ar savu līdzfinansējumu. Par to jālemj deputātiem, gatavojot nākamā gada budžetu. E.Bartkevičs aicināja iedzīvotājus rūpīgi pārdomāt "Mālkalnes" piedāvājumu un savas iespējas, piemēram, varbūt mājā ir kāds bezdarbnieks, kurš varētu uzņemties sētnieka funkcijas, tādējādi samazinot kopējo mājas apsaimniekošanas maksu.

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

gundega 
2009-10-16  11:07:32
Ja negrib plaanotos darbus, tad apsaimniekoshanas maksa buss mazaaka...

jautājums 
2009-10-16  09:46:56
bet ja vispār negrib plānotos darbus, vai tad apsaimniekošanas maksa būs mazāka?

kika 
2009-10-16  09:38:24
Manuprāt, ļoti labu sistēmu "Mālkalne" ievieš! Paldies! Cerams, ka arī darbosies kā plānots!

> taisnīgais 
2009-10-16  07:42:47
tātad tomēr nezini... :-)

Tas Nezinu 
2009-10-16  06:27:03
Ja nezini ,tad nebāz degunu,kur nevajag.

nezinu 
2009-10-15  20:05:33
un cik tad ir tās lielās algas? tu zini? Manliekas neviens nezina

???Taisnīgais 
2009-10-15  20:03:18
Nevienam neko neprasa ,bet nodiktē,cik Mālkalnei vajag samaksāt lielās algas saviem izpūstajiem funkcionāriem.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības