Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Jevgenijs Ivanovs, Ogres bērnu kluba “KARATE SEN-E” treneris
  Publicēts: 2009-09-30  13:28:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

   

   

Ogres bērnu klubs «KARATE SEN-E» svin apaļu savu pastāvēšanas jubileju. 1989. gada septembrī tika nokomplektēta pirmā Ogres audzēkņu karatē un tuvcīņas grupa, kuras organizētājs bija toreizējais tuvcīņas federācijas instruktors Igors Bušins. Patreiz I.Bušins veiksmīgi vada tuvcīņas grupas Krievijā.

Ogres sporta klubs «KARATE SEN-E» tika izveidots ņemot vērā tuvcīņas skolas „SEN-E” stilu, kas savukārt bija pamatā ziemeļkorejas stilam „KVONT-HU”.

„SEN-E” stils – tā ir cīņas aizsardzības sistēma, kurā ir iekļautas labākās japāņu, ķīniešu un korejiešu cīņas metodes (elementi):
- karatē sitienu sistēma;
- cīņas veida „DŽUDO” metienu elementi;
- cīņas veidu „SAMBO” un „DZIU-DZITSU” kaujas paņēmieni.

Ievērības cienīgs ir fakts, ka Ogres tuvcīņas grupas organizētāju I. Bušinu uzaicināja Krievijas federācijas tuvcīņas skolas  «SEN-E»  prezidents  - Tadeušs Kasjanovs, lai Krievijā attīstītu  „SEN-E” tuvcīņas stilu. Tadeuša Kasjanova vārds ir pazīstams visiem, kurš kaut reizi savā dzīvē ir saskāries ar cīņas mākslu. Tadeušs ir cilvēks leģenda, mūsdienu tuvcīņas stila radītājs, viens no karatē pamatlicējiem bijušajās PSRS valstīs, tai skaitā arī Latvijā!

Tulkojumā no ziemeļkorejiešu valodas nosaukums «SEN-E» nozīmē – „dzīves ceļš, visas dzīves darbs” (filoz.) («путь жизни, дело всей жизни») (филос.).

Patreiz Ogres bērnu klubu «KARATE SEN-E» vada Latvijas Karatē Federācijas treneris Jevgenijs Ivanovs. Kluba pamatdarbība tiek virzīta uz bērnu sporta karatē attīstīšanu Ogres novadā.

Bērni klubā jau vairāk kā gadu trenējas uz mīksta paklāja „TATAMI”. Pirms gada klubs iegādājās šo paklāju (kura vērtība sasniedza 2500 Ls) treniņiem, lai samazinātu iespējamo risku gūt traumas treniņa laikā. Jāatzīmē, ka sporta klubam šādas investīcijas ir ļoti milzīgas. Pat kluba audzēkņu vecāki piedalījās ar saviem ziedojumiem mīkstā paklāja „TATAMI” iegādē.

Ar nožēlu jāatzīst, ka Ogres Novada Dome nav spējusi atrast pat visniecīgāko finansējumu, lai mūsu pašu ogrēniešu bērni varētu droši attīstīt savas iemaņas sportā.

Pagājušās sezonas laikā tika novērots, ka bērniem trenējoties zālē, t.i., veicot dažādus kritiena paņēmienus uz mīkstā paklāja, traumas samazinājās. Pateicoties mīkstā paklāja iegādei, sporta kluba treneris nodarbībās lielāku uzmanību var veltīt tādam sporta novirzienam kā sporta akrobātikai. Sporta akrobātikai ir ļoti liela nozīme, lai attīstītu audzēknī veiklību un koordināciju, savukārt šīs īpašības veicina audzēkņa kopējo sportisko sagatavotību.

Pagājušās sezonas laikā (2008-2009.gadā) Ogres bērnu kluba «KARATE SEN-E» audzēkņi sasniedza ievērojamus rezultātus, izcīnot vairāk kā 50 medaļu gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās. Pagājušā sezona bija ievērojama arī 6 sportistiem un viņu trenerim J. Ivanovam ar to, ka tika atzīti par Ogres novada laureātiem: pats Ogres mērs E. Bartkevičš kluba audzēkņiem pasniedza diplomus un dāvanas par sasniegtiem rezultātiem sporta veidā „karatē” un kluba trenerim par sporta attīstīšanu pilsētā.

Šā gada augusta mēnesī Ogres karatē kluba audzēkņi apmeklēja 11 dienu nometni Jūrmalā. Kā parasti nometnes programma bija ļoti piesātināta: par to arī liecina nometnes laikā veidotās fotogrāfijas.

Sākot jaunu sezonu klubs «KARATE SEN-E» ar Ogres novada sporta centru sarīkoja Ogres pilsētas sporta svētkus, kuros paši aktīvi piedalījās. Pilsētas centrā, Brīvības ielā klubs organizēja bezmaksas sacensības „SUMO” cīņā, kurā varēja piedalīties jebkurš iedzīvotājs.

Jau ar septembri klubs «KARATE SEN-E» aktīvi gatavojas pirmajām sezonas sacensībām. Tradicionāli Latvijas „karateki” (karatē sportisti), jauno sezonu atklāj Jūrmalas čempionātā „JŪRMALAS KAUSS”. Turpmākais Ogres „karateku” sacensību grafiks:
10. oktobris - „JŪRMALAS KAUSS 2009”.
24. oktobris - „TAIFU CUP 2008” (Igaunija).
25. oktobris – 2-я līga „Rīgas Karatē Klubs” (Rīga).
7. novembris - „TUKUMS OPEN - XII” (Tukums).
Decembra sākumā – Latvijas Karatē Čempionāts 2009 (Rīga).
Decembra beigās – atestācijas eksāmens (Ogre).

Katru gadu rudenī klubs «KARATE SEN-E» komplektē jaunus audzēkņus – karatekus bērnu sporta karatē nodarbībām. Galvenā mūsu kluba atšķirība ir tā, ka klubs piedāvā audzēkņiem ne tikai vienkārši pavadīt brīvo laiku pēc mācībām, bet vietu, kur audzēknis pilnveidos sevi un gūs rezultātus atbilstoši ieguldītajam darbam; bērniem tiek mācīts izvirzīt mērķi un principus. Bērni – gan zēni, gan meitenes, var pieteikties nodarbībām jau no piecu gadu vecuma.

Lai sasniegtu rezultātus cīņas mākslā – tas ir ilgstošs process, kura laikā audzēknī attīstās pašcieņa, paškontrole un pārliecība. Pateicoties ilgstošām treniņa nodarbībām audzēkņi iemācās kļūt miermīlīgāki un atsaucīgāki.

Karatē – tas ir pašizzināšanas un pilnveidošanās ceļš. Karatē prakses mērķis ir asināt prātu, nostiprināt ķermeni, attīstīt uzmanību un gara enerģiju.

„Gala mērķis karatē mākslai ir nevis uzvara vai zaudējums, bet rakstura pilnveidošana.”

Mēs vienmēr ar prieku uzņemam jaunus audzēkņus mūsu klubā. Mūsu durvis ir atvērtas visiem, kuriem ir vēlme nodarboties ar sporta karatē.

Nodarbībās Jūs apgūsiet nepieciešamos aizsardzības paņēmienus, uzlabosiet veselību un pašsajūtu, norūdīsiet ķermeni, sajutīsiet jaunas, pozitīvas pārmaiņas sevī, kā arī izmainīsies uzskati par dzīvi.

Apskatīt fotogrāfijas Jūs varat interneta www.ogresfakti.lv
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

ogrks 
2009-10-03  14:18:42
sene - uzpriekšu !

lasītājs 
2009-10-01  14:36:55
Super, tā tik turpināt!

Smaidīgā 
2009-10-01  14:21:21
Izlasot rakstu, kļuva skaidrs, ka vismaz viens ogrēnietis ir sava darba fanāts: kuram ir vēlme nodarboties ar bērniem, pie tam jāsaka, ka izdodas. Ir daudz lasīts par šī kluba bērnu panākumiem. Gribas vien pasmaidīt par Ogres novada domes ieinteresētību sportā un Ogres vārda izslavināšanu. Apbalvot var, bet finansiāli palīdzēt nevar. Laikam jau naudiņas trūkt.... Jautājums, vai OND vispār ogrēniešu bērnus atbalsta? Varbūt gudrajām galvām vajadzētu pieredzes apmaiņā aizbraukt uz citiem novadiem.... Ieteikums trenerim: mēģiniet iedabūt savā klubā kāda deputāta atvasīti, vai pat pašu deputātu.... redzēsiet tūlīt finansējums atradīsies, pat nebūs svarīgi rezultāti.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības