Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2009-09-11  16:58:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Vakar Ogres novada domes deputāti komiteju sēdē izskatīja un akceptēja sagatavoto lēmumprojektu par noteikumu “Par kārtību, kādā Ogres novada pašvaldība sadala mērķdotācijas vispārējās un interešu izglītības, pirmskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai 2009./2010.mācību gadā” apstiprināšanu.

Domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe informēja deputātus, ka nolikumu izstrādājusi darba grupa viņas vadībā. Darba grupā strādāja arī rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Ruta Krūkle, novada skolu direktoru konsultatīvās komisijas vadītāja Aina Bērce, novada pašvaldības finanšu-ekonomikas nodaļas vadītāja Silvija Velberga. Nolikuma izstrāde notikusi ciešā sadarbībā ar izglītības iestāžu vadītājiem.

V.Pūķe uzsvēra, ka novadā starp skolām audzēkņu skaita ziņā ir ļoti liela atšķirība – no 50 mazākajā līdz 1030 lielākajā skolā, ka mazās skolas faktiski izdevies saglabāt tikai uz lielāko skolu finansējuma rēķina.

Deputāts Māris Siliņš, kurš pašlaik pilda Ķeipenes pamatskolas direktora pienākumus, atzīnīgi vērtē domes attieksmi pret izglītības darba organizēšanu novadā, viņš atzina, ka V.Pūķes vadītā darba grupa ir ļoti pamatīgi iedziļinājusies izglītības iestāžu finansēšanas un pedagogu darba samaksas jautājumos.

Noteikumi izstrādāti saskaņā ar Izglītības likuma un Ministru kabineta noteikumu prasībām, lai novada izglītības iestādēs noteiktu vienotu kārtību un principus valsts budžeta mērķdotāciju sadalei, pedagogu darba apmaksai un pedagogu darba slodzes noteikšanai.

Par pamatu mērķdotāciju sadalījuma aprēķiniem tiek ņemts reālais izglītojamo skaits Ogres novada vidusskolās un pamatskolās uz 2009.gada 1.septembri, rēķinot izglītojamo skaita attiecību pret vienu pedagoga mēneša darba algas likmi 8:1. Aprēķinot finansējumu Ogres ģimnāzijai un Ogres vakara vidusskolai, nolikums paredz piemērot normētā skolēna aprēķināšanas koeficientus: Ogres ģimnāzijai - 1,25 (vidusskolas posmam), Ogres vakara vidusskolai - 0,82.

Lai sadalītu mērķdotācijas licencēto izglītības programmu nodrošināšanai, visas izglītības iestādes tiek iedalītas grupās pēc izglītojamo skaita:

mācību iestādes līdz 102 izglītojamiem;no 103 līdz 300 izglītojamiem;virs 300 izglītojamiem.
Skolās ar izglītojamo skaitu līdz 102 skolas darba vadību pilnā apjomā nodrošina skolas direktors, direktora vietniekus un atbalsta personālu netarificēt, izņemot bibliotekārus līdz 0,1 slodzei.

Mācību iestādei tiek nodrošināts pedagoģiskais finansējums 1.– 4. klašu izglītojamiem pagarinātās dienas grupas apmaksai ar nosacījumu, ka tiek plānotas 0,7 pedagoģiskās likmes (21 mācību stunda), ja grupā ir vismaz 20 izglītojamie.

Nolikums paredz no kopējā novada finansējuma iedalīt: divas likmes psihologa un logopēda darba apmaksai; divas likmes skolotāju - metodisko apvienību vadītāju darba apmaksai. Kvalitātes piemaksas pedagoģiskajiem darbiniekiem netiek noteiktas.

No kopējā novada mērķdotācijas finansējuma skolām papildus paredzēts nodrošināt finansējumu ilgstoši slimojošo bērnu apmācībai - pēc atsevišķas tarifikācijas apstiprināšanas.

Pedagogam tarificējamo stundu skaits nedēļā, atbilstoši skolu sadalījumam grupās:

skolas ar izglītojamo skaitu līdz 102
skolas ar izglītojamo skaitu no 103 - 300
skolas ar izglītojamo skaitu virs 300
 

rakstu darbu labošanai nav līdz 4 st. līdz 6 st.
klases audzināšanai 1 st. līdz 4 st. līdz 6 st.
individuālajam darbam nav līdz 1 st. līdz 2 st.
mācību stundu sagatavošanai nav līdz 1 st. līdz 2 st.

Skolās, kur izglītojamo skaits klasē ir mazāks par 8, tiek veidotas apvienotās klases visos mācību priekšmetos.

Skolās var veidot paralēlklases pēc sekojošiem principiem:

ja izglītojamo skaits atbilstošajā izglītības programmā ir lielāks par 30 – divas paralēlklases,ir lielāks par 60 – trīs paralēlklases,ir lielāks par 90 – četras paralēlklases,ir lielāks par 120 – piecas paralēlklases.

Noteikumi paredz, ka novadam iedalīto mērķdotāciju interešu izglītības programmu pedagogu daļējai darba samaksai var sadalīt starp izglītības iestādēm, finansējumu aprēķinot atbilstoši izglītojamo skaitam, nodalot likmes sporta skolu pedagogu daļējai darba samaksai un Bērnu un jauniešu centra darbības nodrošināšanai.

Bērnu un jauniešu centram paredzētas 3 likmes, lai nodrošinātu interešu izglītības programmu kvalitatīvas realizācijas metodisko vadību un novada līdzdalību Skolēnu dziesmu un deju svētkos, Sporta centram un Basketbola skolai – 5,34 likmes, lai nodrošinātu to komandu treneru darba apmaksu, kurās ir iesaistījušies visvairāk audzēkņu un ir nozīmīgi sasniegumi.

Skolām interešu izglītībai darba organizēšanai paredzētas 13,33 likmes t.i. Ls 1,027 uz izglītojamo vienā mēnesī. Piešķirot finansējumu pulciņiem, vispirms jānodrošina to pulciņu darba apmaksa, kuros ir iesaistījušies skaitliski vairāk izglītojamo, par prioritāti izvirzot gatavošanos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Pašvaldības pirmskolas izglītības iestāžu pedagogiem nolikuma noteiktas šādas darba algas likmes:

pedagoģiskā darba stāžs līdz 5 gadiem – Ls 245 par likmi;pedagoģiskā darba stāžs no 5 līdz 10 gadiem – Ls 250 par likmi;pedagoģiskā darba stāžs virs 10 gadiem – Ls 255 par likmi.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības