Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Jānis Putniņš
  Publicēts: 2009-09-10  11:19:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien Ogres novada domes deputāti izskatīja lēmumprojektu par Lauberē plānotās cūku fermas detālplānojuma atkārtotu apstiprināšanu - jau Ogres novada domes jurisdikcijā.

Jau ziņots, ka iepriekš detālplānojumu apstiprinājusi Lauberes pagasta padome, kas vairs nepastāv, bet, saskaņā ar "Administratīvi teritoriālās reformas likumu", padomes saistības 3 mēnešu laikā jāpārņem pašvaldībai, kurai attiecīgā teritorija pievienota, šajā gadījumā Ogres novada domei.

Domes juridiskā dienesta pārstāvis Ēriks Ancāns un novada teritorijas plānotājs Uldis Apinis uzsvēra, ka šis lēmums ir formāls un iepriekš pieņemtie padomju lēmumus Ogres novada dome nevar mainīt. Ogres novada teritorijas plānojumam bez izmaiņām tiek pievienoti arī pievienoto pagastu teritorijas plānojumi. Tomēr Lauberes cūku fermas būvniecība no jauna raisīja diskusijas.

Lauberieši turpina cīņu

Lauberes iedzīvotāji, kuru vairākums iepriekš iebildis pret fermas būvniecību, nav samierinājušies ar bijušās padomes lēmumu. Viņi vērsušies Ogres rajona tiesā ar virkni prasību. Prasība atcelt detālplānojumu noraidīta, iesakot vērsties Satversmes tiesā, jo vienīgi tā apstiprināto detālplānojumu var atcelt. Izskatīšanai tiesā pieņemta sūdzība attiecībā uz ietekmes uz vidi novērtējumu.

Iedzīvotāju pārstāve Maiga Livčāne norāda, ka administratīvā apgabaltiesa Lauberes cūku fermas lietu plāno skatīt decembrī, bet iedzīvotāji fermas būvniecībā saskata nopietnus draudus videi. "Mēs esam lauberieši un tur strādājam, attīstam savu biznesu, saimniecības, mums rūp pagasta ilgtspējīga attīstība pašā novada centrā," norāda M.Livčāne, arīdzan aicinot deputātus nesteigties ar lēmuma pieņemšanu.

Ilona Klēviņa piebilst, ka ietekmes uz vidi novērtējumu iedzīvotāji vērtē kā pretlikumīgu, turklāt to izstrādājusi projekta realizācijā ieinteresēta firma - SIA "Lauberes bekons". Zīmīgi, ka par spīti ievērojamai smakai un izmešiem, ko, ņemot vērā līdzīgu pieredzi, radīs jaunā cūku ferma, ietekmes uz vidi novērtējumā teikts, ka tā veicinās tūrisma attīstību pagastā. Nav arī izvērtēts, kā vidi ietekmēs plānotā dabasgāzes dedzināšana. Cūku fermā plānots izmitināt 38 tūkstošus cūku. "Ja jūs tagad lemsiet, tad iejauksieties nozarē, kuru nepārvaldat," Ogres novada domes deputātus brīdina Ilona Klēviņa.

Var vērsties tiesā pret Ogres domi

Ē.Ancāns gan norāda, ka tiesvedības uzsākšana vēl nav pietiekams juridisks pamats, šobrīd atkārtoti neapstiprināt detālplānojumu. U.Apinis norāda, ka administratīvās tiesas lēmums, pat ja tas būs negatīvs, vēl nebūs pamats detālplānojuma atcelšanai. Savukārt, ja pašvaldība pieņems detālplānojuma inicatoriem nelabvēlīgu lēmumu, tad to, visticamāk, gaida tiesvedība, kas būs saistīta ar finansiāla rakstura prasībām. Savukārt domes deputāts Jānis Petrovičs piebilst, ka šobrīd domē tiek skatīts tikai jautājums par detālplānojumu, nevis jautājums par ietekmi uz vidi, kuru šobrīd skata tiesa.

Kā ierasts, lauberiešiem oponēja Lauberes pagastvecis Plūģis, norādot, ka ir saņemts ietekmes uz vidi novērtējums, kas tālāk tiek nodots pašvaldībai izvērtēšanai. Papildus reizē ar fermu like būvēt arī biogāzes ražotni, kur izraudzētie mēsli varētu kļūt pilnīgi nekaitīgi.

Virza uz apstiprināšanu

Tikmēr arī domes deputāti Egils Helmanis un Ilga Vecziediņa savus kolēģus aicina nesteigties ar lēmuma pieņemšanu, iekams nav gūta pietiekama skaidrība par saistītajiem problēmjautājumiem, tajā skaitā fermai piegulošo privātīpašnieku zemes vērtības samazināšanos.

Lauberiešu aicinājumi gan palika nesadzirdēti. Deputātiem, acīmredzot, loģiskāks šķita U.Apiņa skaidrojums, ka lēmums par detālplānojuma apstiprināšanu būs tikai formāls, jaunajam novadam pārņemot bijušā pagasta lietas. "Tiesvedība var turpināties ilgi un tas nav pamats nepildīt likumu par pašvaldību reformu," norāda amatpersona. Deputātu vairākums tomēr nolēma virzīt lēmumu apstiprināšanai nākamās nedēļas domes sēdē. Pret bija tikai E.Helmanis un deputāts Ludvigs Tribockis.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3.  4. 

Nubby 
2010-11-08  19:38:32
Labs lasīt. Paldies par norīkošanu http://libertytravel.com http://www.libertytravel.com/all-inclusive-vacations http://libertytravel.com/honeymoons http://discountcruises.com http://flightcenter.com

delfi 
2009-12-04  13:34:15
Skat pat krievi aizliedz intensīvo cūkgaļu ievest no Latvijas, tak domā vairāk par cilvēkiem kā latvijas džondžiki:)-;

aktiviste 
2009-11-27  14:00:54
Delfu rakstā "Cūkgaļā atklāj aizliegtas veterinārās zāles" vainīgais ir Allažu cūkinieks, kurš slepeni plāno iemitināties Lauberē un pēc tam brīvi paplašināties Suntažos. Iedzīvotāju viedoklim pievienojas arvien vairāk godīgu cilvēku un arī praktiski sāk kaut ko darīt, lai šo murgu nepieļautu. Paldies!

to Zigis 
2009-11-27  13:52:04
tad jau skaidrs kāpēc pašmāju bāleliņi gatavi cūku fekālijās peldēties un peldināt pavalstniekus

laucinieks 
2009-11-27  11:34:54
Pateicība neuzpērkam inspektoram! Vai viņu neatlaidīs no darba? Kas sakāms būtu cienījam vides ministram - Vējonim? Vai viņš izšķirsies par šī darbinieka paausgstināšanu darbā?

tā nu viš i 
2009-11-27  10:26:03
sazāļot cūk+ ģenētisk modificēt barīb+milzīg bar stress= cūku grip

sekotājs 
2009-11-27  10:22:51
Austrālijas zinātnieki paziņo:"Salīdzinot cūku gripas ģenētisko karti, kas glabājas publiski pieejamā datubāzē "GenBank", pētnieki atklājuši, ka vīrusa tuvākie priekšteči cirkulē cūku vidū."

Zigis 
2009-11-27  10:13:16
Nesen lasīju,ka Dānijas valdība dāņiem par vienu pārceltu cūku samaksā tik ka par to naudu var iekārtot četras cūku vietas ,piemēram Latvijā.

it kā to jautājums 
2009-11-26  13:02:40
lai kaut kā kompensētu riskanto korumpētā lēmuma pārapstiprināšanu par cūku monstru Lauberē, Plūģis Allažu sazāļoto gaļu vedīšot uz Ogres novada domi Ziemassvētku galdam. Baudot to deputāti dzēsīšot šubas par tās kaitīgumu... un pierādīšot savu varēšanu un konsolidāciju... Allažu šefs savukārt teikšot svētku uzrunu, kurā centīsies pārliecināt, vēl pie samaņas esošos, ka Latvijas lauku vienīgā iespējamā, produktīvā ražotne un vienīgais ceļš uz fiskālā deficīta mazināšanu ir intensīvā cūkkopība... Runai beidzoties, nebūs, kam aplaudēt, jo sveiki, veseli palikuši vien tie daži deputāti, kas balsoja pret šo "brīnišķīgo" ieceri.

jautājums 
2009-11-26  10:34:11
kur nu Allaži grūdīs to indīgo gaļu, ja pārtikā izmantot nedrīkst?

Nekas 
2009-11-26  09:13:42
Allaži jau Plūģa zinātniskais melu konsultants. Ko nu zinātnisko tehnoloģiju izmelotāji? Vai pašiem negribas atvemt ieēsto? Vai varbūt paši ēdat ar kartupeļiem barotu zemniekcūciņ? Tik mantkārībā sagribējies jau tā cietušo tautu vēl paindēt ko?!!!

ā re če nu 
2009-11-26  09:04:24
tie jau Plūģa, Līča un Jaunzara "biznesa" draugi, kas dod padomus kā "tīri apčakarēt" Ogres novada domi, lai šādus pat "labumus" ražotu Lauberē - Baltic Pork, SIA, Krastmalas, Allažu p., Siguldas n., LV-2154, , Cūkkopība, lopkopība, sivēnu audzēšana,, nobarotu cūku audzēšana un pārdošana

te nu tas ir... 
2009-11-26  08:56:39
Atmaskojoša kā "āža kāja no maisa" ziņa delfos: "Cūkgaļā atklāj aizliegtas veterinārās zāles. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) SIA "Servilat" kautuves cūkas kautķermeņa paraugā konstatējis hloramfenikolu jeb levomicetīnu - veterinārās zāles, kuras nedrīkst izmantot produktīvo dzīvnieku ārstēšanā. Pirmie pārbaužu rezultāti liecina, ka cūkas SIA "Servilat" kautuvei piegādājusi "Baltic pork" dzīvnieku novietne, portālu "Delfi" informēja PVD. Bieži un lielos daudzumos uzņemts, hloramfenikols, uzkrājoties cilvēka organismā, var radīt rezistenci jeb pretestību pret antibiotikām, kā arī izraisīt aplastisko anēmiju (traucēta jaunu asins šūnu veidošanās), tādēļ, ievērojot pārtikas drošuma kritērijus, gaļu, kas piesārņota ar veterināro zāļu atliekām, neatkarīgi no atlieku daudzuma, pārtikas ražošanā izmantot nedrīkst."

Tavs bērns 
2009-11-26  07:32:51
Dievs,mēs Tavi bērni, uzklausi mūsu lūgšanas. Dodi mums gudru domāšanu, saprašanu, kas uzlabotu mūsu dzīvi un nāktu par labu visiem apkārtējiem.

Nekas to Qi 
2009-11-09  13:28:13
priecāties par "kaut ko, kas notiek" un nes tādus gaidāmos riskus un postu, kur plusu nav, ir tikai mīnusi: antibiotikām piešpigota, modificēta produkcija un vides piesārņojums, būtu vienkārši ārprāc ar c... Piesārņots - indīgs gaiss, ūdens, nedzīva augsne un pāragrs vēzis lūk daļa ieguvumu no "kaut kā, kas notiek". Izlasi, iepazīsties, kāpēc Dāņi, Norvēģi u.c. Latviju izmanto par netīro ražotņu poligonu un kāpēc ierēdņi tam dod zaļo gaismu, tad arī redzēsi iemeslu "kāpēc cepties" un ja vien būsi saglabājis kaut mazdruciņ sirdsapziņas - atbildības par mazo zemes pleķīti, ko vēl dēvē par Latviju "cepsies" mums līdzi

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības