Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-09-09  16:10:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Samazinoties maksātspējai, vecāki arvien biežāk pārdomā iespējas samazināt tēriņus, tajā skaitā ietaupot uz ēdināšanas pakalpojumu izmantošanu bērnudārzos.

Jau iepriekš izskanējusi vecāku neizpratne par to, ka, par spīti izmaksu samazinājumam pārtikas preču un pakalpojumu tirgū, ēdināšanas maksa Ogres novada bērnudārzos nesarūk. Šobrīd par bērna ēdināšanu jāmaksā 1.95 par vienu dienu. Tātad mēneša laikā vairāk nekā 40 lati par vienu bērnu. Turklāt vecāku iespējas izvēlēties vai izmantot ēdināšanas pakalpojumus un kādā apmērā to darīt līdz šim bijušas ierobežotas.

"Vēlējāmies atteikties no ēdināšanas dārziņā, jo bērns to apmeklē tikai rītos, laika posmā no pulksten 9 līdz 12. Brokastis un pusdienas paēd mājās. Taču audzinātāja mums paskaidroja, ka no ēdināšanas atteikties nedrīkst," sašutumu pauž kāda bērna tēvs Jānis, "Mūsu uzaicināja uz tikšanos ar bērnudārza vadītāju, kura paskaidroja, ka iespēja atteikties no pusdienām ir tikai tiem bērniem, kuru vecumā nav rindas uz dārziņiem. Jo ja bērnudārzu neizmantojam visu dienu, tad mums esot jādod vieta kādam, kuram tas vajadzīgs vairāk."

Jānis gan lūdz neminēt konkrētu bērnudārzu un audzinātāju vārdus, vien norāda, ka, spriežot pēc vecāku sarunām, problēma pilsētā ir visai izplatīta. Bērnudārza vadītāja gan nav varējusi paskaidrot, tieši uz kādu rīkojumu vai normatīvo dokumentu bāzes bērna vecākiem tiek izvirzītas šādas prasības, bet tālākas sarunas gaitā noskaidrojies, ka ēdināšanas pakalpojumu neizmantošana nav pamats bērna atskaitīšanai no bērnudārza. Rīkojums, kas nosakot, ka ēdināšanas pakalpojumi obligāti jāizmanto, esot nācis no augstākstāvošām amatpersonām.

To noliedzot, Ogres novada domes pirmsskolas izglītības iestāžu koordinatore Inese Ādmine "Ogres faktiem" norāda, ka bērna vecākiem ir izvēles iespējas - izmantot vai neizmantot ēdināšanas pakalpojumus un to izmantošana vai neizmantošana nevar būt par pamatu bērna atskaitīšanai no dārziņa. Līdzīgu nostāju pauž arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe. Viņa gan norāda, ka nākamajā nedēļā plānota domes vadības tikšanās ar ēdināšana pakalpojumu sniedzēju "Fazer Amica", lai apspriestu vecāku izvēles iespējas gadījumos, ja tie vēlas bērnudārzā vēlas izmantot tikai brokastis vai pusdienas un atteikties, piemēram, no launaga. Plašāks komentārs šajā jautājumā nākamnedēļ gaidāms arī no "Fazer Amica" pārstāvjiem.

Ar "Fazer Amica" skaidrojumu attiecībā uz ēdināšanas maksas apmēru varat iepazīties šeit.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

daudzpunkts 
2009-09-11  19:50:52
Ir apnicis jau rakstīt, ir norādīta sTRATĒĢISKĀ KĻUDA lēmumu pieņemšanā, pie tam neviens, vismaz publiski, savu kļūdu nav atzinis, joprojām "barojamies" un neko nedaram???

jāzepam 
2009-09-11  15:00:36
nezkāpēc visas iniciatīvas domē izrāda Egils. citiem smadzeņu nav???

pavārs to jāzeps 
2009-09-11  14:36:04
Es neslēpjos aiz cita mugurām, bet es neesmu domes deputāts un vienīgais kā pilsonis, varu informēt par šo problēmu deputātus. Un tā kā Egīls līdz šim ir aktīvi iestājies par iedzīvotāju interesēm, viņš varētu pievērst uzmanību šai problēmai. Kā vecāks būtu ļoti pateicīgs. Un gan jau ka ne viens vien.

pavārs to jāzeps 
2009-09-11  09:06:55
Kāpēc Jūs visas problēmas gribat uzgrūst vienam cilvēkam? Ja kāds redz ko nepareizu vai labojamu, esiet drosmīgi un rīkojieties tā, lai pats sev varat uzsist uz pleca un teikt: "Malacis!" Neslēpieties aiz citu mugurām! Nu, lūk! Es jau slēpjos aiz "pavāra" nika.

jāzeps 
2009-09-10  22:47:00
Diemžēl domei neinteesē vecāki, bet interesē viena uzņēmuma intereses, jo ja kāds no domes gribētu šo problēmu risināt, tad sen jau būtu risinājuši. Varbūt Egīls var izrādīy iniacitīvu?

daudzpunkts 
2009-09-10  22:42:21
Jau minēju - paskatiet Ogresgala pmsk. un b/d ĒDINĀŠANAS TARIFUS, kur abās iestādēs palika pašvaldības finasēta ēdināšana ar visu iekārtu etc. finansēšanu, ar vairāk vai mazāk tradicionāliem produktu piegādes veidiem, tad salīdziniet tarifus ar tarifiem Ogres pirms- vai vispārizglotojošās iestādēs - te ir atbilde uz jautājumu par tarifiem... P.S. Vairs neminēšu nevienu firmu vai pašvaldības iestādi, citādi atkal komentu izmetīs...:))

daudzpunkts 
2009-09-10  22:41:48
Jau minēju - paskatiet Ogresgala pmsk. un b/d ĒDINĀŠANAS TARIFUS, kur abās iestādēs palika pašvaldības finasēta ēdināšana ar visu iekārtu etc. finansēšanu, ar vairāk vai mazāk tradicionāliem produktu piegādes veidiem, tad salīdziniet tarifus ar tarifiem Ogres pirms- vai vispārizglotojošās iestādēs - te ir atbilde uz jautājumu par tarifiem... P.S. Vairs neminēšu nevienu firmu vai pašvaldības iestādi, citādi atkal komentu izmetīs...:))

risinājums 
2009-09-10  20:27:15
šajos un jebkuros laikos pašvaldībai būtu jāatbalsta vietējie uzņēmēji, nevis ārvalstu Fāteris. Turklāt latvieši pārtikas produktu kvalitātes ziņā ir NEPĀRSPĒJAMI. Tātad - Fazeram parādam durvis un ielaižam vietējos uzņēmējus, katrā dārziņā pa vienam un būs mums mazāk bezdarbnieku un vairāk naudiņas pašiem paliks... Tā vien šķiet, ka tagad fazers ar nestandarta maizes kukulīšiem uztaisa PR un tad slauc uz nebēdu ogrēniešus dārziņos un skolās.

Iksiņa 
2009-09-10  20:03:16
Saskaņā ar noslēgto līgumu, Fazers nevar aiziet ar visām iekārtām, domei jākompensē to vērtība, ņemot vērā nolietojuma faktoru. Lai iet uz visām četrām pusēm! Ja es gribēšu, tad vedīšu bērnu kaut uz vienu stundu, lai viņš saņem garantētos bezmaksas pakalpojumus - apmācības utt. Man nav tāpēc jāmaksā Fazeram...

Leila 
2009-09-10  16:36:45
Dzīvoju netālu no viena bērnudārza Ogrē. Neviltots prieks, par dāžiem darbiniekiem, kuri pilnus maisus ar produktiem, nes no dārziņa mājās. Cien. Fazer pārstāvji pasekojiet tam un varbūt tad arī to maksu par pusdienam vares samazināt.

mamma juriste 
2009-09-10  16:23:28
..tāpēc ,ka ja dome lauzīs ligumu pirms laika,tad Fazers aizies ar visām iekārtām un inventāru ,kuras ir uzstādījuši.Un kā tad lai bērnudārzi šinī laikā sagādā visu jaunu?Bijupie vadītājas un runāju par šo jautājumu.

!!! 
2009-09-10  16:18:51
mazāk deputāti būtu degunu urbinājuši sen jau būtu Ogrē bērnudārzi sabūvēti tā ka visiem pietiek un normāla ēdināšana!!! un pasakiet vēl ka piem., dārgo dzīvokļu pirkšana skolotājiem ir svarīgāka par bērnudārziem???

dienas jautājums 
2009-09-10  16:16:09
ja dome nav paņēmuši uz ķepas tad kāpēc sen jau Fazers nav patriekts un nav sakārtota ēdināšana kā Lielvārdē? vai tiešām vecākiem jāiziet ielās lai beidzot pārtrautku šo nejēdzību

dusmigais tetis 
2009-09-10  16:11:25
Nē, man patīk.Es iešu tikai uz 2 stundām.Ja Tev nav darba turi bernu mājās un pati ēdini.Protams izņēmums ir tiem bērniem ,kam jāgatvojas skolai.Gribu iešu ,gribu neiešu ,bet ka lai dara mana ģimene,ja rinda vēl nav pienākusi,bet jāiet darbā.

Aivars 
2009-09-10  15:35:02
Brokastis maksā ne vairāk kā 50 santīmu. Pusdienu cena ir ap latu.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības