Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Elza Ozoliņa
  Publicēts: 2009-09-05  17:46:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

Pēc Vidzemes Tūrisma asociācijas iniciatīvas un ar Eiropas Savienības ERAF līdzfinansējumu uzsākta Latvijas un Igaunijas kopīga projekta „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” ieviešana. Uzsākšanas sanāksme un preses konference mediju pārstāvjiem un citiem interesentiem notiks ceturtdien, 2009. gada 10. septembrī viesnīcā „Tigra”.

Š.g. 10.septembrī plkst.10.00 viesnīcā „Tigra”, Cēsu rajona Priekuļos, tiek rīkota projekta preses konference, bet no plkst. 11.00 turpināsies projekta uzsākšanas sanāksme projekta partneriem, pašvaldību pārstāvjiem, tūrisma un jo īpaši velotūrisma ekspertiem un plānotājiem.

Šobrīd velomaršrutu kopgarums Latvijā ir ap 600 km un velosipēds ir vismaz katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam, bet šī projekta ietvaros vien tiks izveidots un marķēts velomaršruts pa Vidzemes un Dienvidigaunijas reģiona pašvaldībām ~ 1600 km garumā! Tas ir unikāls divu kaimiņvalstu kopīgs projekts, izveidojot jaunu aktīvā tūrisma produktu, veicinot tūrisma uzņēmēju un tūrisma politikas plānotāju sadarbību un paplašinot nodarbinātības iespējas ekonomiski mazāk aktīvajos abu valstu perifērajos reģionos.

Velotūrisma attīstību nosaka vairāki faktori - labvēlīgi klimatiskie un reljefa apstākļi, izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis, bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, maz pārveidota daba un iespēja izmantot esošo ceļu tīklu. Gan Latvijā, gan Igaunijā ir iespējams attīstīt šo aktīvā tūrisma veidu, tomēr pastāv vairāki šķēršļi. Velotūrisma attīstība lielā mērā tiek kavēta cilvēku mazās aktivitātes, nesakārtotās infrastruktūras un informācijas trūkuma dēļ.

Lai risinātu minētās problēmas un novērstu šķēršļus aktīvā tūrisma attīstībai, projektā plānotas sekojošas aktivitātes:
1. Izveidot kopīgu savienojošu velomaršrutu Vidzemē un Dienvidigaunijā, attīstīt un uzlabot vietējo velomaršrutu infrastruktūru (informācijas plāksnes, atpūtas vietas, zīmes, atkritumu tvertnes u.tml.);
2. Veicināt ilgtermiņa sadarbību un plānošanu starp publiskā un privātā sektora organizācijām tūrisma attīstības jomā un īpaši velosatiksmes un velotūrisma jomā;
3. Popularizēt Vidzemi un Dienvidigauniju kā vienotu tūrisma galamērķi.

Tā kā projektā plānota ne tikai iesaistīto partneru un tūrisma speciālistu sadarbības veicināšana, bet arī velotūrisma infrastruktūras uzstādīšana, preses konferencē jums būs iespēja uzzināt detalizētāku informāciju par partneru līdzfinansējuma sadalījumu un izlietojumu, projekta ieviešanas gaitu un plānotajiem rezultātiem.

Projekts „Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” tiek ieviests Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas prioritātes „Konkurētspējas paaugstināšana Programmas teritorijā” ietvaros.

Projekta vadošais partneris un idejas iniciators ir Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA). Kopā projektā Vidzemi pārstāv 10 partneri (VTA, Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Madonas, Ogres, Valkas rajona padomes, Mālpils un Siguldas novada domes), bet Dienvidigauniju – Valgas apriņķa pašvaldība (pārstāvot Tartu, Viljandi, Jogeva un Valgas pašvaldības); un projekta aktivitātes plānots ieviest 18 mēnešu garumā.

VTA, kas vienā organizācijā apvieno Vidzemes tūrisma nozarē iesaistītās personas, dibināts ar mērķi, lai kopīgi veidotu tūrismam labvēlīgu vidi, pārstāvētu Vidzemes tūrisma intereses valstiskā līmenī un piesaistītu tūrisma attīstībai dažādu ārvalstu fondu un projektu līdzekļus. Arī minētais projekts tika iniciēts, lai attīstītu tūrisma, jo īpaši – velotūrisma, vidi Vidzemē. Turpmākā detalizētāka informācija par projektu tiks publicētu VTA mājaslapā www.vidzeme.com, kā arī projekta partneru mājaslapās.

Papildu informāciju jautāt Elzai Ozoliņai, projekta preses pārstāvei (tālrunis: 67 609 490; 26 043 231; e-pasts; elza.ozolina@nkconsulting.lv) vai projekta koordinatorei Ogres rajonā Aivitai Heniņai (tālrunis 65071883;, e-pasts: ogrestic@oic.lv). Preses konferences laikā mediju pārstāvjiem tiks izsniegta detalizētāka informāciju par projektu un projekta partneriem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

anus TA 
2009-09-06  11:04:42
Ja tā turpināsies, Latvija no vispārējas muļķu zemes pārvērtīsies par vispārēju velotūristu zemi.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības