Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2022-04-12  17:13:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres slimnīcā aizvadītajā nedēļā medicīniskā palīdzība sniegta 6 no Ukrainas iedzīvotājiem, informē slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.

Viens Ukrainas iedzīvotājs stacionēts, bet pieciem sniegta ambulatorā palīdzība. No tiem 4 bijuši bērni. 

Kopumā slimnīcas stacionārā uzņemti 102 pacienti, bet Uzņemšanas nodaļā vērsušies 177. Nedēļas laikā slimnīcā pieņemtas 12 dzemdības.

Ogres slimnīca pieņēmusi darbā jau 3 Ukrainas pilsoņus. D.Širovs norāda, ka viena no tām ir ļoti kompetenta ģimenes ārste, kas slimnīcā strādā feldšeres uzraudzībā, kurai ir nepieciešamās valodas zināšanas. „Zāles Ukrainā tieši tās pašas kā pie mums, ir ļoti labs ārstu izglītības līmenis,” norāda D.Širovs. Vēl divi Ukrainas pilsoņi pieņemti darbā, attiecīgi, par aprūpētāju un sētnieku. Tiek vērtēta arī iespēja pieņemt darbā kādu Ukrainas pilsoni – fizioterapeitu.

Ogres slimnīca sarūpējusi arī nepieciešamo veselības aprūpes līdzekļu sūtījumu Ogres pilsētas sadraudzības pilsētas Ukrainā Čerņihovas rajona slimnīcai. Tostarp nosūtīti medicīniskās palīdzības līdzekļi Ukrainas karavīriem. Čerņihovas rajona slimnīcā šobrīd ārstējas 700 iedzīvotāji un tās ģenerāldirektors Andrejs Židenko Ogres slimnīcai nosūtījis sarakstu ar konkrētu nepieciešamo medicīnisko inventāru un medikamentiem.

Pagājušajā nedēļā Ogres slimnīcā veikta mākslīgās nieres kabineta kalibrēšana un iecerēts, ka nemodīlijas procedūras slimnīcā sāks veikt jau šonedēļ vai nākamnedēļ.

Arī Ogrē vērojama saslimstības ar Covid-19 mazināšanās. Slimība nedēļas laikā konstatēta vien četriem pacientiem, bet no slimnīcas darbiniekiem šobrīd ar Covid-19 slimo tikai divi. Viens no tiem ar šo slimību saslimis jau otro reizi, bet otrs – jau trešo. Abos gadījumos slimības gaita ir viegla. Pēc šobrīd spēkā esošajiem nosacījumiem, Covid-19 pozitīva testa gadījumā, ja nav slimības simptomu, darbā drīkst atgriezties jau pēc 4 dienām. Turpinoties Covid-19 polimērķēdes testu analīzei ar Ogres slimnīcas iegādāto aparatūru, nedēļas laikā no 127 testiem pozitīvi izrādījušies 16 jeb 13%.


Šim rakstam komentēšana atspējota.

Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības