Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2020-12-21  20:38:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Daudzi ogrēnieši sestdien, 19. decembrī, pilsētā varēja vērot zināmā mērā neparastu skatu – policijas zirgu patruļu vispirms Brīvības ielas gājēju posmā pilsētas centrā un vēlāk arī citās ielās.

Pagaidām redzēt policistus patrulējam, sēžot zirga mugurā, ir liels retums, bet, iespējams, policijas zirgu patruļas ar laiku var kļūt par ikdienu.

Policijas zirgu patruļu Ogrē sagaidīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa jaunais priekšnieks Juris Nicišs un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Šoruden, 16. oktobrī, Ogrē darba vizītē bija ieradies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, novada pašvaldības vadība ar ministru pārrunāja daudzus jautājumus saistībā ar sabiedrisko kārtību novadā, par valsts policijas un pašvaldības policijas sadarbību un arī pašvaldības sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, pārkāpumu un noziedzīgu darbību novēršanā. “Tikšanās reizē runājām arī par valsts policijas patrulēšanu pilsētā – pat Brīvības ielas gājēju posmā vairākas reizes dienā patrulēja policijas operatīvais transports. Uzskatu, ka tas ir absolūti nepieņemami gājēju ielā, kur transportam vispār ir liegts pārvietoties, un savu viedokli paudu ministram. Jāatzīst, ministra nostāja pret šādu patrulēšanas veidu gājēju ielā – patrulēšana, izmantojot operatīvo transportu, var notikt tikai galēja izņēmuma gadījumā, nevis ikdienā,” saka E. Helmanis. Domes priekšsēdētājs atklāj, ka ar iekšlietu ministru tika runāts arī par iespēju izmanot valsts policijas zirgu patruļas Ogres ielās. E. Helmanis: “Sarunai ar ministru ir pozitīvs rezultāts – nu jau labu laiku gājēju promenādē gājējus netraucē policijās operatīvais transports. Paldies jaunajam Valsts polcijas Ogres iecirkņa priekšniekm Jurim Nicišam, kurš ir vērsts uz sadarbību ar pašvaldību, arī uzskata, ka policijas patruļai gājēju ielā nav jāpārvietojas, sēžot transportlīdzeklī.”   

Zirgu patruļa ir videi draudzīgs patrulēšanas veids, kas daudzās pasaules valstīs tiek plaši izmantots un pēdējā laikā kļūst populārs arī Latvijā. Pagaidām gan nav zināms, cik bieži policistus zirgu mugurā varēsim redzēt Ogrē. Bet sākums ir.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

redcormorant 
2021-01-21  12:33:36
Tikai ne zirgus, tas ir ārprāts! Zirgi nav paredzēti ne patruļai, ne jāšanai. Tika veikts zinātnisks pētījums, kurā atklājās, ka pēc 15-20 min jāšanas, zirgiem sāk sāpēt mugura. Zinot, ka nekas netiks ievērots, pat ne zirga ķermeņa valoda, es esmu pret šo. Zirgi nav plēsēji un viņi nevar izvēlēties, vai riskēt ar savu dzīvību vai nē.

Skolnieciņš no svētkalniņa  
2020-12-22  09:20:25
Nemanot ir pienākuši Ziemas saulgrieži. Šodien, 21. decembrī, ir gada garākā nakts un īsākā diena. Ziemas saulgriežu diena ir īpaša. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Atcerēsimies savu sentēvu pagānisko ticību. Godāsim savus svabados senčus. Pieņemsim senču pagānisko mantojumu. Pieņemsim Latvju Dievus savās sirdīs. Tieši ticība Latvju Dieviem ļāva mūsu tautai izdzīvot jebkurā krīzē un pārvarēt dažnedažādas grūtības. Caur ticību Latvju Dieviem stiprināsim latvietību. Ziemas saulgriežos noliksim cienastu par godu Latvju Dieviem uz svētakmeņa. Šajā svētajā dienā ziedosim kaut kripatiņu sava laika Latvju Dieviem. Iekursim sava nama pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Dziedāsim latvju dainas un godāsim Latvju Dievus. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Dzīvosim draudzīgi! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem! Svētīgus Ziemas saulgriežus mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētkalniņa [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #Skolnieciņš #svētbirzs #svētmežs #svētavots #svētupe #svētezers #svētkalniņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #tradīcijas #latvietība #latvieši #brīvība P.S. Svinēsim piesardzīgi ģimenes lokā. Svinēsim svētkus droši, neapdraudēsim citus.

Skolnieciņš no svētezera  
2020-12-22  09:19:33
Ir pienākuši ilgi gaidītie Ziemas saulgrieži. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Šajā laikā, kad ir gada garākā nakts un īsākā diena, notiek brīnumi. Tieši Ziemas saulgrieži ir īstais laiks, lai lūgtu Pērkona svētību visam nākamajam gadam. Saulgriežu dienā Pērkons ir īpaši labvēlīgs visiem, kas viņam tic. Pērkons ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu velmes. Tāpēc lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā māla svečturī uz galda un lūgsim Pērkonu. Lūgšana Pērkonam: « Visvarenais Pērkon, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenais Pērkon, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenais Pērkon, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Pērkoņtēv, uzklausi manu lūgšanu. Zibeņmetēj, uzklausi manu lūgšanu. Tu esi godāts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi mīlēts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi cienīts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tava griba ir tīra un svēta. Palīdzi man, Pērkon, sasniegt dzīvē savus mērķus. Dāvā man spēku sirdī un ķermenī. Izdziedē manas brūces un rētas. Piepildi manu garu ar savu dievišķo spēku. Virzi mani pretī panākumiem un laimei. Atvairi no manis nelaimes un nelabvēļus. Sargā manu dzimtu tāpat kā es godāju Tevi. Visvarenais Pērkon – Debesu Tēv – es pieņemu Tevi savā sirdī. Es pieņemu savu senču spēku. Kļūsti par manu aizstāvi, visvareno Pērkon! Dari mani spēcīgu un neuzvaramu. Lai godāts tiek Pērkons kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir.». Novēlu mums visiem sasniegt iecerēto un turpināt iesākto! Lai Pērkons ir ar mums! Visa slava Pērkonam!!! Ar Pērkona viedumu, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Lūgšanu vēlams atkārtot divpadsmit reizes. Pēc lūgšanas ir jāpateicas Pērkonam. Piemēram, ziedojot sauju monētu un paciņu sviesta ugunskurā vai arī atstājot cienastu uz jebkura akmeņa (svētakmeņa). #ZiemasSaulgrieži #rituāli #tradīcijas #pagāni #LatvjuDievi #Pēkons #Pēkoņtēvs #Zibeņmetējs #ugunszīme #LatvjuDievuSvētība #latviskums #latvietība #sentēvi

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības