Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2020-09-18  09:13:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Daudzu Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu stāvoklis neatbilst mūsdienu prasībām, un ir jādomā par to pārplānošanu un rekonstrukciju, atzīst SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.

Vairums pilsētas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu plānoti un izbūvēti vēl padomju gados, kad dzīves vides kvalitātes prasības bija atšķirīgas no mūsdienu prasībām. 90. gadu sākumā, kad visā valstī tika uzsākts daudzdzīvokļu dzīvojamo māju privatizācijas process, Ogres novada dzīvojamo māju privatizācijas komisija lēma par dzīvojamām mājām funkcionāli nepieciešamo zemesgabalu platību noteikšanu, un šobrīd, vērtējot šo procesu, nākas secināt, ka atsevišķos gadījumos tas nav bijis sekmīgs. Rezultātā pilsētā ir gan daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ar plašiem iekšpagalmiem, gan arī tādas, kuru faktiskie iekšpagalmi juridiski pieder kaimiņu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem, bet pašiem nav pat piebraucamā ceļa, kā tas ir, piemēram, Zilokalnu prospektā 20 un 22, Ogrē.

Situāciju iespējams uzlabot, sadarbojoties vairāku dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem un vienojoties par iekšpagalmu pārplānošanu, to apsaimniekošanas kārtību un izmaksu sadalīšanu starp dzīvojamām mājām. Tā kā dzīvojamo māju piesaistītās teritorijas nepieder pašvaldībai, tā var piedāvāt līdzfinansējumu tikai gadījumos, kad iniciatīvu izrāda paši dzīvokļu īpašnieki. Labo piemēru netrūkst – vairāku dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem savstarpēji vienojoties, labiekārtošanas darbi šobrīd tiek veikti vai tuvākajā laikā tiks uzsākti dzīvojamām mājām Grīvas prospektā 6, Mālkalnes prospektā 6 un 16, Skolas ielā 10, Tīnūžu ielā 3a, 5 un 7, Ogrē. Minēto dzīvojamo māju iekšpagalmu labiekārtošanas darbus 50% apmērā līdzfinansē Ogres novada pašvaldība īpašas atbalsta programmas ietvaros, savukārt pārējās izmaksas sedz dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki, kuri ir ieinteresēti un izrādījuši iniciatīvu attiecīgā iekšpagalma labiekārtošanā, pieņemot par to atbilstošu dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu un piesakoties pašvaldības līdzfinansējuma programmā.

Tiek izbūvēti mūsdienām atbilstoši stāvlaukumi, atkritumu konteineru novietnes, atjaunots asfalta segums. “Šis ir ļoti labs piemērs, kā, vairāku dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekiem sadarbojoties, var realizēt vērienīgus projektus,” norāda K. Grīnbergs. Jāņem vērā, ka pašvaldības līdzfinansējums ir ierobežots un to iespējams piesaistīt tikai tad, ja dzīvojamā mājā ir aktīvi dzīvokļu īpašnieki, kas izrāda iniciatīvu un rosina pārējos dzīvokļu īpašniekus uz diskusiju un lēmumu pieņemšanu. SIA “Ogres Namsaimnieks” ir gatavs palīdzēt realizēt dzīvokļu īpašnieku ieceres – organizēt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, projekta izstrādi, saskaņot dokumentāciju, nodrošināt līgumu slēgšanu par darbu veikšanu, kā arī organizēt un uzraudzīt pašus darbus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības