Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2020-08-20  23:45:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

20. augustā, Ogres novada pašvaldībā tika izskatīts jautājums par dzīvnieku patversmes darbības atjaunošanas nepieciešamību Ogres novadā.

Sapulcē piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs, PA “Ogres komunikācijas” direktora p.i. Artūrs Robežnieks un Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

E.Helmanis atzīmēja, ka, kopš pagājušā gada novembrī tika slēgta Ogres dzīvnieku patversme, novadā nav pieejami dzīvnieku patversmes un klaiņojošu dzīvnieku izķeršanas pakalpojumi. Savukārt par biedrības “Dzīvnieku patversme Mežavairogi”, ar kuru šobrīd ir noslēgts līgums, sniegto pakalpojumu kvalitāti un komunikāciju ar iedzīvotājiem regulāri tiek saņemtas sūdzības. “Jāsaprot, ka mājdzīvnieks ir arī ģimenes loceklis, tāpēc ir svarīga pakalpojuma kvalitāte. Mūsu uzdevums ir šo pakalpojumu uzlabot un atjaunot tā pieejamību Ogres novadā.” Domes priekšsēdētājs arī norādīja, ka līdz šim dzīvnieku patversme atradās dzīvojamo māju apbūves teritorijā, kas tam nav piemērota vieta, jo dzīvnieki traucēja apkārtējiem iedzīvotājiem. Turklāt patversme ir arī socializēšanās vieta, kuru apmeklē skolēni, ģimenes ar bērniem, tāpēc tuvumā jānodrošina iespēja pastaigāties un rotaļāties ar dzīvniekiem. E. Helmanis uzsvēra, ka nākamā gada budžetā jāparedz finansējums jaunas dzīvnieku patversmes izbūvei un aicināja iesaistītās organizācijas veikt aprēķinus par patversmes izbūvi pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām Doles ielā.  

Arī K. Grīnbergs piekrita, ka no iedzīvotājiem tika saņemtas sūdzības par līdzšinējās dzīvnieku patversmes atrašanās vietu. Diemžēl šobrīd sniegtais ārpakalpojums nav gana kvalitatīvs, netiek nodrošināta atbilstoša komunikācija ar iedzīvotājiem. Viņš norādīja, ka tiks izvērtēta gan iespēja izbūvēt dzīvnieku patversmi pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, gan arī citās teritorijās ar ērtu piekļuvi, kurās varētu tikt nodrošināti atbilstoši dzīvnieku turēšanas apstākļi, kā arī tās atrašanās vieta netraucētu iedzīvotājiem.

Šo priekšlikumu atzinīgi novērtēja arī U. Ulmanis, norādot, ka ikdienas darbā bieži nākas saskarties ar klaiņojošiem dzīvniekiem. Tā kā pašlaik pakalpojums atrodas ārpus novada teritorijas, nav iespējams pietiekami ātri nodrošināt dzīvnieka noķeršanu. Patversmes izbūve Ogres novada teritorijā šo problēmu atrisinātu.

Noslēgumā E.Helmanis atzīmēja, ka pēc administratīvi teritoriālās reformas būtiski paplašināsies Ogres novada teritorija. Ogres novada pašvaldības mērķis ir jaunajā novadā nodrošināt dzīvnieku patversmes pieejamību, kas sniegtu kvalitatīvus pakalpojumus.

Līdz šim Ogres dzīvnieku patversme atradās Ogrē, Indrānu ielā 9/11, nodrošinot 20 suņu vietas un dažas kaķu vietas. Diemžēl 2019. gada novembrī Ogres dzīvnieku patversmē noticis vandalisma akts, veicot dzīvnieku patversmes tīšu mantas bojāšanu un appludinot patversmes telpas. Tā kā appludināto telpu dēļ Ogres dzīvnieku patversmē nav iespējams nodrošināt nepieciešamos sanitāros apstākļus, tika pieņemts lēmums nekavējoties dzīvniekus pārvietot uz citu patversmi - Mežavairogos Ķekavas novadā.

Šobrīd PA “Ogres komunikācijas”  ir noslēgts līgums ar biedrību “Dzīvnieku patversme Mežavairogi” par Ogres novadā bezsaimnieka klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu un noķerto dzīvnieku izmitināšanu, uzturēšanu, ja nepieciešams arī eitanāziju, utilizāciju, kā arī pēc iespējas ātrāku noķertā dzīvnieka nogādāšanu uz veterināro klīniku, ja dzīvniekam nepieciešama neatliekama veterinārmedicīniskā aprūpe, un neatliekamas veterinārmedicīniskās aprūpes sniegšanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

bullsindia 
2023-10-19  16:28:39
Financing / Credit / Loan We offer financial loans and investment loans for all individuals who have special business needs. For more information contact us at via email: bullsindia187@gmail.com From 5000 € to 200.000 € From 200.000 € to 50.000.000 € Submit your inquiry Thank you

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības