Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2020-01-29  09:54:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

22.janvārī Ikšķiles novada pašvaldībā notika tikšanās ar vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” izpilddirektoru Valeriju Stankeviču un Korporatīvo klientu projektu vadītāju Mariju Elarti, kuri iepazīstināja ar akciju, kas adresēta Ikšķiles novada iedzīvotājiem.

Ikšķiles novada privātmāju rajonos un apkaimēs, kur ir piecas vai vairāk privātmājas un nav pieejami daudzdzīvokļu ēku tuvumā esošie šķiroto atkritumu konteineri, iedzīvotāji var pieteikties bezmaksas šķirošanas punkta izveidei. Punktā būs divi konteineri: zaļš stiklam un dzeltens jauktajam  iepakojumam (kartons/papīrs, plastmasa/PET, metāls). Konteineri būs slēgti, piemēroti tikai šķirotā materiāla ievietošanai, lai novērstu sadzīves atkritumu ievietošanu tajos.

Dzeltenajos konteineros jauktajam iepakojumam drīkst mest avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas, iepakojuma papīru un kartonu. Kartona kastes pirms izmešanas konteinerā noteikt ir jāizjauc un jāsaplacina. Turpat metams arī plastmasas iepakojums – PET un plastmasas pudeles, polietilēna plēves, dažādi maisiņi, plastmasas kanniņas, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums. PET pudeles var būt ar korķiem un etiķetēm. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, taču tās ir jāsaplacina. Konteineri jauktajam iepakojumam domāti arī metālam – konservu kārbām, dzērienu bundžām un dažādiem metāla sadzīves priekšmetiem. 

Jauktajam iepakojumam paredzētajos konteineros nedrīkst mest ar ēdiena atliekām piesārņotus papīra un kartona vienreizējas lietošanas traukus, iepakojuma putuplastu, gāzes balonus, matu lakas, dezodorantu un citus aerosolu baloniņus, baterijas un akumulatorus, kā arī jebkādus citus videi bīstamus un kaitīgus priekšmetus.

Zaļajos, stiklam paredzētajos konteineros atļauts mest tikai stikla iepakojumu – tīras pudeles un burkas. Tajos nedrīkst atbrīvoties no saplēsta stikla, porcelāna un keramikas traukiem, spoguļiem, logu stikla un spuldzēm.

Aicinām iedzīvotājus vienoties ar kaimiņiem, ka vēlaties savu māju tuvumā šķirošanas punktu, un sazināties ar Ikšķiles novada pašvaldību pa e-pastu: dome@ikskile.lv vai pa tālruņiem: 65030202, 65020896, iesniedzot kopēji parakstītu iesniegumu. Ja Jums ir padomā konkrēta konteineru punkta novietošanas vieta, informējiet arī par to, atsūtot fotogrāfiju vai vietas plānu.

Pēc pieteikuma saņemšanas pašvaldība izskatīs konkrēto privātmāju rajonu, zemes īpašumtiesības un atradīs piemērotāko un ērtāko konteineru uzstādīšanas vietu konkrētajā apkaimē, kas vienlaikus būs estētiska un pilsētvidei piemērota.

Konteineru punktu kvalitāte tiks vērtēta 10 mēnešus. Ja šajā posmā iedzīvotāji punktu neizmantos vai izmantos sadzīves atkritumu izmešanai, punkts tiks likvidēts. 

Uzņēmuma "Clean R" pārstāvji skaidroja, ka šķirotā materiāla izvešana sākotnēji būs divas reizes mēnesī, taču, ja būs nepieciešamība biežāk iztukšot konteinerus, uzņēmums sola pēc pašvaldības vai iedzīvotāju lūguma nodrošināt specializētā transporta papildus reisus.

Atkritumu šķirošana ir veids, kā ikviens Ikšķiles novada iedzīvotājs ikdienā var gādāt par saudzīgu dabas resursu izmantošanu, jo pareizi sašķirots materiāls tiek pārstrādāts vērtīgās ražošanas izejvielās. Proti, sašķirotie atkritumi ir jānogādā uz šķiroto atkritumu konteineru jebkurā publiski pieejamā punktā (Ikšķiles novadā tie ir vairāki, tostarp daudzdzīvokļu namu pagalmos) vai uz šķirošanas laukumu, kas atrodas Tīnūžu pagastā, Kaparāmuru karjerā - ezeri.

Atgādinām - laukums ir atvērts pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, trešdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00, sestdienās no 9.00 līdz 12.00, bet svētdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00.  Šķirojot iedzīvotāji iegūst arī finansiāli, jo samazinās ikdienas sadzīves atkritumu apjoms, līdz ar to var samazināt konteineru skaitu vai to izvešanas biežumu, vienlaikus samazinās arī rēķins.

Ikšķiles novada pašvaldība pateicas visiem apzinīgajiem novada iedzīvotājiem, kuri rūpējas par apkārtējās vides tīrību un šķirošanas procesā ir iesaistījušies jau šobrīd. Tāpat aicinām nebūt vienaldzīgiem pret klaju likumu pārkāpumu un ziņot reģionālajai pašvaldības policijai pa tālr. 67937102 par tiem gadījumiem, kad redzat, ka personas sadzīves atkritumus izmet šķirotajiem atkritumiem paredzētajos konteineros.  Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu ir paredzēts naudas sods - fiziskajām personām no 70 EUR līdz 1000 EUR. Lai veicinātu godprātīgu sadzīves atkritumu šķirošanu publiski pieejamos dalīti vākto atkritumu punktos, pašvaldība plāno uzstādīt video novērošanas kameras.

Ja rodas jautājumi par atkritumu šķirošanu, aicinām zvanīt "Clean R" klientu centram pa tālr.: 67111001 vai sūtīt e-pastu kc@cleanr.lv.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības