Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-11-25  07:45:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ir veikta Smiltāju kapsētas digitalizācija, bet nākamgad to plānots uzsākt Ogres kapsētā, informē Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” Ogres kapu pārzine Biruta Jeļeckiha.

Smiltāju kapsētā šobrīd reģistrētas jau 456 kapavietas. Digitalizācijas rezultātā interneta adresē https://www.cemety.lv/public/maps/472# iespējams noskaidrot katrā kapavietā apbedīto cilvēku vārdus un dzīves gadaskaitļus un pat iepazīties ar kapavietas fotogrāfiju, ko laika gaitā paredzēts atjaunināt. Līdz ar to, laikam ejot, tuviniekiem būs vieglāk atrast mirušā kapavietu. “Līdz šim tuviniekiem nereti vairākus mēnešus pēc bērēm, kad vēl nav uzstādīts kapa piemineklis, bija grūti atrast sava mirušā kapavietu. It sevišķi pavasarī, kad daudzas jaunās kapavietas šķiet līdzīgas,” atzīst B.Jeļeckiha, pie kuras šādi kapu apmeklētāji nereti meklē palīdzību.

Digitalizācija atvieglos arī kapu teritorijas un atsevišķu kapavietu stāvokļa kontroli. B.Jeļeckiha norāda, ka 13.novembrī stājušies spēkā grozījumi Ogres novada pašvaldības 2019.gada 21.marta saistošajos noteikumos Nr.6/2019 „Ogres novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi”, kas paredz vienotu apsaimniekošanas kārtību visās Ogres novada kapsētās. Saskaņā ar šiem noteikumiem, nevienā no tām kapavietas nevar rezervēt par maksu, bet tās tiek piešķirtas vienīgi to mirušo apbedīšanai, kura pēdējā deklarētā dzīvesvietas adrese bijusi Ogres novada administratīvajā teritorijā vai kura tuvākā radinieka (vecāks, bērns, vecvecāks, mazbērns) vai laulātā deklarētā dzīvesvietas adrese ir Ogres novada administratīvajā teritorijā. Šajos gadījumos kapavietas tiek piešķirtas bez maksas. Maksa gan var tikt iekasēta par citiem pakalpojumiem, piemēram, kapličas vai aukstuma telpas izmantošanu, kā arī iebraukšanu Ogres un Smiltāju kapsētā.

Noteikumi arī paredz, ka reizi gadā kapsētas apsaimniekotājs apseko nekoptās kapu vietas. Kapsētas apsaimniekotāja  izveidota komisija sastāda aktu par katru nekopto kapavietu un marķē to ar brīdinājuma zīmi. Brīdinājuma zīmes paraugs un informācija, kur vērsties, redzot šādu zīmi uzturētajā kapavietā, tiek izvietota uz informācijas stenda pie ieejas kapsētā. Kapsētas apsaimniekotājs nosūta kapavietas uzturētājam brīdinājumu par nekoptu kapavietu un uzaicinājumu trīs mēnešu laikā no brīdinājuma saņemšanas dienas  to sakopt  un ierasties pie kapsētas apsaimniekotāja brīdinājuma zīmes atcelšanai. Ja kapavietas uzturētājs piecu gadu laikā, t.i. pēc piektā akta sastādīšanas trīs mēnešu laikā nesakopj kapavietu un neierodas pie kapsētas apsaimniekotāja, tad kapsētas apsaimniekotājs nolīdzina kapavietu un pēc 20 gadiem pēc apbedījuma var veikt virsapbedījumu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Pastāstiet visiem vairāk 
2019-11-25  12:40:31
? Ogres kapi Turkalnes ielas galā ne visi atrodas uz Ogres zemes. Liela daļa uz Ikšķiles zemes. Tātad divi dažādi likumi teorētiski vienai "kopīga"i teritorijai?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības