Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-10-09  11:23:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

3.oktobrī Ogrē notika SIA “Ogres Namsaimnieks” pārstāvju un pārvaldīšanā esošo dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pārstāvju tikšanās, kuras laikā tika sniegta informācija par  šogad veiktās dzīvojamo māju vizuālās apskates rezultātiem.

SIA “Ogres Namsaimnieks” Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva norādīja, ka apskates veiktas saskaņā ar 28.09.2010. MK noteikumiem Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajam prasībām”, kas nosaka, ka dzīvojamās mājas, tās konstrukciju, kā arī tajā esošo iekārtu un inženiertīklu tehnisko stāvokli nosaka vizuālajā apskatē. Minētajos noteikumosnoteikts arī minimālais apskates biežums. Piemēram, ietvēm un piebraucamajiem ceļiem tas ir divas reizes gadā, bet pamatiem un nesošajām sienām – 1 reize gadā.

Apskates rezultātā tiek plānoti veicamie darbi, kas var būt gan ārpuskārtas remonts – bojājumu savlaicīga novēršana, gan plānotais remonts – bojājumu novēršana dzīvojamās mājas pārvaldītāja noteiktajā termiņā. 

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.907, ārpuskārtas remontu veic, ja ir konstatēta jumta seguma caurtece,  izsisti logu vai durvju stikli, norautas logu rāmju vērtnes, caurtecējumi grīdu pārsegumos, bojājumi cauruļvados un to sajūgumos ar veidgabaliem, dzīvojamās mājas elektroapgādes kabeļa bojājumi, apkures sistēmas bojājumi apkures sezonā, pelējuma sēne un pelējumu veicinoši apstākļi, citi  bojājumi, ja to neatliekamu novēršanu paredz normatīvie akti vai ja tie rada būtisku apdraudējumu (rotaļu iekārtas), bīstamo iekārtu (liftu) atsevišķu elementu bojājumi. Šajos gadījumos pārvaldnieks veic nepieciešamos darbus un dzīvokļu īpašniekus informē, kādi darbi ir veikti, skaidro M.Kaiva.

Savukārt, plānotie darbi parasti tiek noteikti uz nākamo gadu un tiek saskaņoti ar dzīvokļu īpašniekiem, savlaicīgi domājot par tiem nepieciešamā finansējuma nodrošināšanu. Proti, dzīvokļu īpašniekiem par tiem jāmaksā pašiem, izmantojot dzīvojamās mājas uzkrājumu vai aizņemoties līdzekļus bankā, uzsver SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs. Finansējuma “no ārpuses” nebūs, viņš norāda. Ievērojamus līdzekļus ir iespējams piesaistīt no AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”  ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai, taču, kā jau ziņots, Ogres iedzīvotāju vidū šiem pasākumiem trūkst atbalsta.

Šovasar notikušajās dzīvojamo mājuvizuālajās apskatēs konstatēts daudz problēmu un, lai nodrošinātu namu drošu ekspluatāciju nākotnē, vairumam no tiem jāveic ievērojami ieguldījumi. Piemēram, dzīvojamā mājā Celtnieku ielā 6, Ogrē, konstatēti jumta konstrukciju bojājumi, bet dzīvojamā mājā Grīvas prospektā 9, Ogrē, ir bojāti balkonu vairogi un nesošajā sienā redzama plaisa. Lai pieņemtu lēmumu, kāda veida darbi šajā dzīvojamā mājā veicami, nepieciešama papildus tehniskā ekspertīze. Savukārt, dzīvojamā mājāGrīvas prospektā 11, Ogrē, izdrupis cokols.

Ir arī vienkāršāki darbi, kuru izpildei nepieciešama dzīvokļu īpašnieku  pretimnākšana un izpratne. Tā, piemēram, dzīvojamās mājas Akmeņu ielā 50B, Ogrē, ventilācijas šahtās konstatēti sakaru kabeļi, kas tur atrasties nedrīkst. Faktiski tie būtu nekavējoties jālikvidē, tomēr tas nozīmētu interneta padeves pārtraukumu ne vienā vien dzīvoklī. Tādēļ dzīvokļu īpašnieki uzrunāti, lai problēmu atrisinātu kopīgiem spēkiem. Savukārt, dzīvojamās mājasMālkalnes prospektā 22, Ogrē bēniņus kāds iedzīvotājs padarījis par sava veida noliktavu, glabājot tur sadzīves priekšmetus. Arī tie tur atrasties nedrīkst.

Ņemot vērā vizuālajā apskatē konstatētos trūkumus, Ogres daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki līdz 15.oktobrim saņems apsaimniekošnas plānus – nākamajā gadā veicamo darbu sarakstu prioritārā secībā.. Pēc tam sešu nedēļu laikā dzīvokļu īpašniekiem būs jāpieņem lēmums par pārvaldnieka sagatavotā dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plāna un aprēķināto pārvaldīšanas maksājumu apstiprināšanu vai noraidīšanu, tostrap par nepieciešamo uzkrājumu veidošanu plānotajiem remontdarbiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības