Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2019-06-22  11:13:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

21. jūnijā ar folkloras draugu kopas “Saulesmeitas” dziedātām tautas dziesmām un tirgus Jāņa lustēm tika atklāts Tīnūžu tirgus laukums. Līdz šim Tīnūžos nebija pieejama speciāli ierīkota un ērti pieejama tirdzniecības vieta, līdz ar to tirdzniecība notika ceļa malā, radot satiksmes drošības apdraudējumu. Izvērtējot vairākas tirdzniecības vietas ierīkošanai atbilstošas teritorijas, par piemērotāko tika atzīta nekustamā īpašuma “Lapas” teritorija, kas atrodas blakus degvielas uzpildes stacijai “Neste”.

Tirgus laukumā ir asfalta segums, uz kura ierīkotas vairākas tirdzniecības vietas, kā arī labiekārtota teritorija un tirgotāju, pircēju ērtībai ierīkotas autostāvvietas.

Atklājot Tīnūžu tirgus laukumu Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, izteica pateicību visiem, kas atsaucās projekta idejai, jo īpaši Ikšķiles novada uzņēmējiem, kā arī uzņēmumam “Neste”, ar kura labvēlību piekļuve gan tirgotājiem, gan pircējiem ir pa ērtu ceļu.

Izpilddirektors Mariss Martinsons tirgus atklāšanu saistīja ar ticējumu, ka, ja satiek sievu ar pilnu grozu, tad tas ir uz laimi un veiksmi, tāpēc ir prieks, ka tagad būs iespēja satikt sievas ar pilniem groziem, kas piepildīti ar veltēm no Tīnūžu tirgus.

Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālā lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Solvita Ķikāne atzina, ka šī vieta ir radīta, lai uzlabotu vietējo ražotāju konkurētspēju un veicinātu pašu saražotās produkcijas noietu. Pagājušā gada rudenī pašvaldība saņēma pozitīvu Lauku atbalsta dienesta lēmumu par projekta iesnieguma “Tirdzniecības vietas izveide Tīnūžos” apstiprināšanu pretendēšanai uz Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu un šī gada pavasarī uzsāka tirdzniecības vietas izbūvi.

Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projekta attiecināmo izmaksu summa ir 70 000 EUR, no kurām 49 000 EUR ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums.

Savukārt Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” valdes locekle Linda Cīrule priecājās par vēl vienu vietu Latvijā, kur domāts ne vien par preču patēriņu, bet arī par ilgtspēju gan precēm, gan produktiem, pat gludais tirgus laukuma placis ir klāts, izmantojot tehnoloģiju ar otreizpārstrādātu asfalta virsmu.

Tirgus laukums tapis pateicoties vairākām iesaistītajām pusēm, tostarp būvniekam AS "A.C.B.", autoruzraugam SIA "C Komforts" un būvurzaugam SIA "Liepavoti R.E.", no Ikšķiles pašvaldības puses lielu artavu ieguldīja Attīstības nodaļa un tās vadītāja Dina Vārslavāne.  

Sākot ar 22.jūniju tirdzniecība Tīnūžu tirgū tiks organizēta saskaņā ar Ikšķiles novada pašvaldības 2015. gada 30. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 19/2015 “Ielu tirdzniecības organizēšana publiskās vietās” un saistošajiem noteikumiem Nr.7/2010 „Par Ikšķiles novada pašvaldības nodevām”. Nodeva par tirdzniecības atļauju juridiskām personām ir 1,42 eiro dienā un fiziskām personām 0,71 eiro dienā.

Tirdzniecības atļauju var saņemt klientu apkalpošanas centros “Kraujas”, Tīnūžos, Tīnūžu pagastā (Tautas nams), Daugavas prospektā 34, Ikšķilē vai Peldu ielā 22, Ikšķilē, aizpildot tirdzniecības atļaujas pieprasījumu. Tirdzniecības atļaujas pieprasījumu var aizpildīt arī elektroniski pašvaldības mājaslapā www.ikskile.lv sadaļā “Pakalpojumi”. Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties pa tālruni 65030202.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības