Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-04-29  12:31:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

25.aprīlī aizvadīta kārtējā SIA “Ogres Namsaimnieks” pārstāvju tikšanās ar daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārstāvjiem, kuras laikā pārrunāts izstrādes stadijā esošā pārvaldīšanas līguma projekts.

Pārvaldīšanas līgumus būs nepieciešams slēgt, kad izpildot likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” prasības, Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki pieņems lēmumu par mājas pārņemšanu savā pārvaldīšanā. Secīgi būs nepieciešams slēgt pārvaldīšanas līgumus ar dzīvokļu īpašnieku izraudzītu pārvaldnieku. SIA “Ogres Namsaimnieks” kā viens no pretendentiem turpmākai dzīvojamo māju pārvaldīšanai sagatavojis savu līguma projektu un ar to iepazīstinājis Ogres pilsētas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārstāvjus. Juridiskās nodaļas vadītājs Normunds Lapiņš informēja, ka no dzīvokļu īpašniekiem un to pārstāvjiem jau saņemti vairāki priekšlikumi un norādes, kas tiks ņemtas vērā līguma galīgās versijas izstrādē. Atsevišķas līgumu nianses var tikt pielāgotas arī konkrētai dzīvojamai mājai, ņemot vērā tās dzīvokļu īpašnieku vēlmes.

Ņemot vērā saņemtos ieteikumus, tika pārrunāti jautājumi par līgumsodu neapmaksātu rēķinu gadījumā, kā arī tiesvedības procesu paātrināšanu parādu atgūšanai, kā arī citi jautājumi.

Sagatavotajā līguma projektā iekļauta arī dzīvokļu īpašnieku iespēja veikt maksājumus par dzīvokļu īpašnieku kopības jeb “mājas vecākā” darbu. Likuma izpratnē šo maksājumu iekasēšana nav pārvaldīšanas darbība, līdz ar to SIA “Ogres Namsaimnieks” nav jāveic šī maksājuma administrēšana. Kā ziņots iepriekš, maksa par “mājas vecākā” darbu nav obligāta, bet dzīvokļu īpašnieki to var veikt brīvprātīgi. Saskaņā ar sagatavoto līguma projektu, dzīvokļu īpašnieki to varēs pārskaitīt “mājas vecākā” norādītajā bankas kontā vai arī samaksāt SIA “Ogres Namsaimnieks” kasē, precīzi norādot maksājuma mērķi.

SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs norādīja, ka līgumā iekļauta arī prasība dzīvokļa īpašniekam nodrošināt piekļuvi komunikāciju šahtām, kā to paredz normatīvie akti. Tas nepieciešams, piemēram, lai būtu iespējams novērst ūdens stāvvada avāriju. 

Dzīvokļu īpašnieku pārstāvji pauda vēlmi tikt savlaicīgi informētiem par plānotajiem apsekošanas darbiem, kā arī piedalīties paveikto darbu pieņemšanā. K.Grīnbergs norādīja, ka drīzumā darbu sāks jaunā mājaslapa, kurā dzīvokļu īpašnieki varēs iepazīties ar atskaitēm par dzīvojamā mājā padarītajiem darbiem un citu ar apsaimniekošanu saistītu informāciju.

K.Grīnbergs norāda, ka Ogrē vai ik vakaru notiek dzīvokļu īpašnieku kopsapulces par iespējamo dzīvojamo māju pārņemšanu dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanā un tajās piedalās arī SIA “Ogres Namsaimnieks” pārstāvji, ja ir savlaicīgi uzaicināti un informēti par kopsapulces norises laiku un izskatāmajiem jautājumiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības