Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-03-07  12:24:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

26.februārī Ogres novada pašvaldības telpās SIA “Ogres Namsaimnieks” un pašvaldības pārstāvji tikās ar daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pilnvarotajām personām (māju vecākajiem). 

Sapulcē tika pārrunāti jautājumi par pilnvaroto personu jeb māju vecāko atlīdzību. Māju vecāko atlīdzības izmaksas kārtība Ogres pilsētā vēsturiski veidojusies atšķirīga no citu pilsētu prakses un ir nepieciešama tās saskaņošana ar normatīvajiem aktiem. 

 “Dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona (mājas vecākais) pārstāv dzīvokļu īpašnieku kopību un atvieglo komunikāciju ar apsaimniekotāju. Tiesa gan, katrs dzīvokļu īpašnieks ar apsaimniekotāju var kontaktēties arī nepastarpināti. Kontakts ar pilnvaroto personu savu interešu pārstāvībai īpaši būtisks var būt vecāka gada gājuma cilvēkiem, vai, piemēram, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”, norāda SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis K.Grīnbergs.

Šobrīd tiek meklēti risinājumi, lai sakārtotu dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu (māju vecāko) atlīdzības jautājumu un tas atbilstu normatīvo aktu prasībām.

Saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” dzīvokļu īpašniekiem ir jāpārņem dzīvojamās mājas pārvaldīšanā un/vai jānoslēdz pārvaldīšanas līgums ar pārvaldnieku, precīzi nosakot, kādas pārvaldīšanas darbības pārvaldnieks nodrošinās. Ja dzīvokļu īpašnieki un SIA “Ogres Namsaimnieks” kā pārvaldnieks savstarpēji vienosies par dzīvojamo māju turpmāku pārvaldīšanu, noslēdzot savstarpēju pārvaldīšanas līgumu, kā arī tiks panākta vienošanās, ka pārvaldnieks papildus pārvaldīšanas darbībām veiks arī starpniecību dzīvojamās mājas pilnvarotās personas (mājas vecākā) atlīdzības izmaksāšanā, tad dzīvojamo māju pilnvarotajām personām (māju vecākajiem) arī turpmāk būs iespēja saņemt atlīdzību par savu darbu ar SIA “Ogres Namsaimnieks” starpniecību. 

Dzīvokļu īpašniekiem par pilnvarotās personas (mājas vecākā) atlīdzību būs jāpieņem atbilstošs lēmums un, pamatojoties uz šo lēmumu, SIA “Ogres Namsaimnieks” izveidos norēķinu sistēmu samaksas administrēšanai. Tomēr jāņem vērā, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem, dzīvokļu īpašniekiem šis būs brīvprātīgs maksājums, proti, no tiem, kas par mājas vecākā atalgojumu nebalsos vai balsos “pret”, nauda viņa atlīdzībai netiks iekasēta. 

Atlīdzības dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām (māju vecākajiem) gan ir samērā nelielas un daļa no māju vecākajiem no tās jau šobrīd atteikušies vispār. Jāņem vērā, ka mājas vecākā atbildība ir ierobežota. Piemēram, pārmest kāpņutelpā izdegušas lampiņas nenomainīšanu viņam nevar – faktiski to nomainīt ir apsaimniekotāja pienākums. Tiesa gan, savlaicīga komunikācija starp mājas vecāko un apsaimniekotāju var uzlabot dzīvojamās mājas apsaimniekošanas kvalitāti. 

“Apsaimniekotāja uzdevums ir apsekot māju un dzīvokļu īpašnieku kopībai ieteikt, kādās jomās nepieciešamas investīcijas un kādi darbi ir veicami. To vairs nevarēs darīt mājas vecākais pēc savas iniciatīvas, bez dzīvokļu īpašnieku kopības akcepta tērējot mājas uzkrātos līdzekļus”, skaidro K.Grīnbergs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Jebkurš, ikviens 
2019-03-08  17:00:56
Lūdzu, sarakstu ar uzskaitījumu - 1. kas "Ogres namsaimnieks" pienākumos ietilpst; kas mājas vecākā pienākumos ietilpst. Kā mēs, vienkāršie iedzīvotāji, varam zināt? Tagad viss var būt, ka pienākumi pārklājas, bet neviens to pat nenojauŠ!!! Grīnberga k-gam!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības