Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-11-04  09:28:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ceturtdienas vakarā, tiekoties ar māju vecākajiem, SIA “Ogres Namsaimnieks” skaidroja jauno apsaimniekošanas tāmju projektus, kas sastādīti saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

2017.gadā stājušies spēkā ministru kabineta noteikumi, kas viesuši atšķirības gan obligāti veicamo darbu plānošanā, gan sadarbībā ar māju vecāko – pilnvaroto personu, ja tāda ir. Daudzdzīvokļu mājā lēmumu pieņēmējs ir dzīvokļu īpašnieku kopība. Ja līdz šim lielas pilnvaras bija deleģētas māju vecākajiem, taču šogad SIA “Ogres Namsaimnieks” vēlas komunicēt ar visiem dzīvokļu īpašniekiem, tādēļ arī viņi informēti par apsaimniekošanas tāmju projektiem. “Namsaimnieks līdzīgi komunicēt plāno arī nākotnē,” sacīja K.Grīnbergs.

Diemžēl daudzām Ogres daudzdzīvokļu mājām jau daudzus gadus nav veikta tehniskā apsekošana. Saskaņā ar likumdošana tā daudzdzīvokļu namiem jāveic katrus 10 gadus. Ogrē namu plānveida tehnisko apsekošanu plānots veikt nākamajā gadā. Līdz ar to šobrīd apsaimniekošanas tāmēs piedāvāto darbu sarakstu var papildināt, piemēram, nepieciešamība novērst tehniskajās apsekošanās atklātos defektus. Par veicamo darbu prioritāro secību varēs lemt dzīvokļu īpašnieku kopība. Tomēr jau šogad, apstiprinot nākamā gada apsaimniekošanas maksu, jādomā par līdzekļiem, kas var būt nepieciešami ārkārtas remontdarbu veikšanai, veicot iemaksas remontuzkrājumu fondā. Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.408 pārvaldniekam ir tiesības papildus noteiktajiem pārvaldīšanas maksājumiem pieprasīt un dzīvokļu īpašniekiem ir pienākums segt par ārpuskārtas remontu iztērētos līdzekļus, norādīja K.Grīnbergs.

Viņš arī saidroja, ka dzīvojamās mājas pārvaldīšanas nodrošināšana ir dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums. Tas nozīmē, ka dzīvokļu īpašniekiem jāiesaistās lēmumu pieņemšanā, piemēram, par mājā veicamajiem darbiem. Dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga lemt, kas apsaimniekos viņu īpašumu.

K.Grīnbergs informēja arī par 2019.gada apsaimniekošanas maksas un uzkrājumu veidošanas sadalījumu. Apsamniekošanas pamattarifā iekļautas obligāto pārvaldīšanas darbību izmaksas un Iepriekšējā periodā veikto remontdarbu izmaksas. Apsaimniekošanas mērķiem varēs izmantot arī naudas līdzekļu atlikumu no iepriekšējā gada. Vienlaikus tiek veidoti mājas uzkrājumi, kas iekļaus 2018.gadā plānoto, bet neizpildīto remontdarbu izmaksas, kā arī iemaksas uzkrājumu fondā. 2019.gada apsaimiekošanas maksā būs pozīcija – neplānotie remontdarbi, kuru varēs izmantot mājas līdzekļu atlikuma mazināšanai, piemēram, ja gada laikā tiek pieņemts lēmums uzstādīt soliņu.

Paredzēts, ka nākamgad dzīvokļu īpašnieki varēs elektroniski savā profilā redzēt komunālo maksājumu rēķinus, mājā veikto remontdarbu izmaksas un citu informāciju. Atbildot uz māju vecāko pārmetumiem par apsaimniekošanas maksas pieaugumu, K.Grīnbergs norādīja uz nepieciešamību veidot mājas uzkrājumus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Par pēdējo rindkopu 
2018-11-04  10:41:24
Apsaimniekošanas maksa ir atsevišķi un Uzkrājums atsevišķi lemjams jautājums. Tam nav nekāda sakara ar obligāto apsaimniekošanas maksas paaugstināšanu.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības