Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-04-15  16:04:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

14.aprīlī Tīnūžu tautas namā notika konkursa "Sporta laureāts 2017" balvu pasniegšanas pasākums, kurā jau vienpadsmito reizi Ikšķiles novada pašvaldība godināja sportistus, sporta komandas, organizācijas un atbalstītājus, sakot paldies par panākumiem sportā, Ikšķiles novada tēla popularizēšanu un sporta nozares attīstību novadā. Svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju atklāja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, kā arī sporta pasākumu organizatore Agita Kābele.

Ikšķiles novadā ir pārstāvēti visdažādākie sporta veidi - basketbols, futbols, teniss, volejbols, riteņbraukšana, slidošana, aikido u.c., ar kuriem nodarbojas pieaugušie, jaunieši un bērni. Sporta jomā darbojas profesionāļi un sporta entuziasti, no kuriem ikviens ir pelnījis PALDIES par savu veikumu. Jau tradicionāli konkursā “Sporta laureāts 2017” tika izvirzītas vairākas nominācijas. Balvas pasniedza Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.

Nomināciju “Gada sporta organizācija” par Ikšķiles novada vārda popularizēšanu, iedzīvotāju iesaistīšanu sportā, par aktīvu līdzdarbību Ikšķiles novada sporta dzīvē saņēma biedrība “Izturība”.

Nominācija „Gada sportiste” tiek piešķirta par īpašiem un augstiem sasniegumiem sportā un Ikšķiles novada vārda popularizēšanu. Pavisam šai nominācijai bija pieteiktas trīs sportistes. Atzinības balvu saņēma jāšanas sporta veida pārstāves Arta Celma un Antra Cukermane.

Galveno balvu un Ikšķiles novada “Sporta laureāts 2017” nominācijā “Gada sportiste” ieguva maratona skrējēja Inga Zālīte.

Nominācija “Gada sportists” tiek piešķirta par īpašiem un augstiem sasniegumiem sportā un Ikšķiles novada vārda popularizēšanu. Šai nominācijai pašvaldība saņēma trīs pieteikumus. Atzinības balvas pasniedza “3Bro” motokrosa komandas sportistiem Renāram Līmanim un Krišjānim Celmam.

Galveno balvu un Ikšķiles novada “Sporta laureāts 2017” nominācijā “Gada sportists” ieguva Alvis Krilovskis, kurš pievērsies tādiem izturības sporta veidiem kā skriešana, riteņbraukšana, peldēšana, triatlons un distanču slēpošana.

Pašvaldība paldies teica arī tiem sporta entuziastiem un nesavtīgiem sporta dzīves organizētājiem novadā, kuri aktīvi līdzdarbojoties un ar savu pienesumu veicina Ikšķiles novada sporta attīstību, padarot to interesantāku, motivējot cilvēkus aizvien vairāk un aktīvāk pavadīt savu ikdienu.

Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Mariss Martinsons pasniedza Pateicības rakstus biedrībai “Ikšķiles velo”, tās pārstāvim Iļjam Sinaginam, projekta “Pirmie soļi slidošanā” idejas autoram un ilggadējam Nacionālās hokeja izlases spēlētājam, Hokeja skolas “Kurbads” direktoram Jurim Štālam, biedrībai “Fizkultūras nora”, biedrībai “Ikšķiles bērnu un jaunatnes tenisa skola”, biedrībai “Daiļslidošanas klubs “Slidotprieks””, biedrībai “Igora Miglinieka sporta skola”, biedrībai “Bērnu un skolēnu sporta centrs “Ikšķile””, SIA “Gimnasium”, biedrībai “KS Sporta klubs”, biedrībai “Interešu klubam “Green horse”, biedrībai “Xskill racing team” un biedrībai “Ūdenssporta klubs “Kambīze”.

Šogad par godu Latvijas Valsts 100 gadei tiks izdota grāmata “Latvijas 100 gadu sporta senioru sporta vēsture”. Šajā grāmatā tiks ietverti Ikšķiles novada sportisti- seniori. Atzinības balvas saņēma goda viesi, kuri ilgus gadus aktīvi iesaistījušies sporta dzīvē, bijuši sporta meistari, čempioni, treneri, sporta skolotāji - pieredzējuši un profesionāli sportisti,- katrs ar savu dzīves pieredzi un stāstu.

Silvija Jakubova- bijusī Latvijas izlases dalībniece, kura izlases sastāvā bija no 1960.līdz 1970. gada un pārstāvēja valsti vieglatlētikā – sprinta distancēs. Ir vairākkārtēja godalgoto vietu ieguvēja Latvijas čempionātos. Piedalījusies PSRS tautas spartakiādē izcīnot 2.vietu 4x200m stafetē.

Jānis Jakubovs - bijušais Latvijas un PSRS izlases vieglatlēts, PSRS čempions. Vairākkārtējs godalgoto vietu ieguvējs Latvijas čempionātos. Ziemas meistarsacensībās sportā Ļeņingradā 800 m skriešanā uzstādīja Pasaules rekordu.

Edvīns Zāģeris - bijušais Latvijas vieglatlēts, bijis PSRS čempions, PSRS tautu spartakiādes čempions, 14 reižu bijis Latvijas čempions barjerskriešanā, 1964. gadā  piedalījies vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā (startējot 400 m/b). 80. gados Edvīns Zāģeris novadā strādājis par sporta metodiķi kolhozā.

Olga Zāģere -bijusī izlases dalībniece vieglatlētikā, pieckārtēja Republikas čempione barjerskriešanā. 5.Tautas spartakiādē izcīnījusi 2 sudraba medaļas 100m/b un 200m/b. Pēc sporta karjeras beigšanas Olga strādāja par treneri un pasniedzēju ASK Rīga, Aviācijas institūtā un medicīnas sporta katedrā.

Dainis Bremze- bijušais latviešu kamaniņu braucējs, kas PSRS komandas sastāvā piedalījās 1976. un 1980. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs. No 1998. līdz 2001. gadam bija Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents. Izveidojis kamaniņu trasi Ikšķilē Smilšukalnos.

Rolands Berdašs- burāšanas sporta meistars – treneris. 1996. gadā ieguvis Latvijas Zēģelētāju savienības Atzinības rakstu par ieguldījumu burāšanā un 2000. gadā ieguvis Latvijas Zēģelētāju savienības atzinības rakstu. Bija PSRS izlases dalībnieks. Pēc 1982. gadā sāka strādāt par treneri Ķīšezera augstākajā sporta meistarības skolā par burāšanas treneri.

Vilnis Priediens – aktīvi ar sportu nodarbojas vēl joprojām, piedaloties sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viļņa aizraušanās ir airēšana. Vilnis airē 57 gadus. Bijis Latvijas un PSRS izlasēs, starptautiskais airēšanas tiesnesis. Kā veterāns pirmo reizi Latviju pārstāvēja 1986. gadā Bruno, bet no 1993. gada regulāri piedalās pasaules čempionātā un Pasaules veterānu spēlēs, kas notiek ik pa četriem gadiem. 2017. gadā spēlēs Oklendā ( Jaunzelande) izcīnīja zeltu 4X, sudrabu 4 - un 8+ bronzu savā vecuma grupā.

Pateicības vārdi tika veltīti arī biedrībām un organizācijām, kuras jau vairākus gadus sadarbībā ar pašvaldības atbalstu organizē sporta sacensības- biedrībai “Sporta klubs “Sportlat””, biedrībai “Baltijas sports”, biedrībai “Briedis bedrē brikšķināja”, Igo Japiņa sporta aģentūrai “ SEB velo maratons”.

Paldies par atbalstu: SIA “Anek”, “EE Fitness”, “2Tomāti”, “Viesnīca un ūdens atpūtas centrs "Spadrops"”, SIA “Sula”, “Brandīns” un “Fazer Latvija”.

Pasākumu vadīja Aleksandrs Tuguševs, bet vakara gaitā ar priekšnesumiem priecēja cirka viesmākslinieki. Pēc pasākuma oficiālās daļas viesi varēja nobaudīt svētku torti, kā arī atpūsties ar grupu “Ballīšu orķestris”.

Vairāk - pievienotajā videomateriālā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības