Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ONUB
  Publicēts: 2017-04-05  15:09:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Pagājušajā nedēļā Ogres novada uzņēmēju biedrības (ONUB) biedri pulcējās gada pārskata kopsapulcē. ONUB valdes priekšsēdētājs, SIA Miandum valdes loceklis Didzis Mizis savā gada pārskata ziņojumā akcentēja vairākas nozīmīgas biedrības iniciētas un realizētas aktivitātes, kā arī kopsapulcē tika parakstīts sadarbības līgums starp Ogres novada uzņēmēju biedrību, Salaspils uzņēmēju biedrību, Ikšķiles uzņēmēju biedrību un Lielvārdes novada uzņēmēju biedrību. Kopsapulce ievēlēja arī jauno biedrības valdi.  

Kopsapulcē tika parakstīts sadarbības līgums starp Ogres novada uzņēmēju biedrību, Salaspils uzņēmēju biedrību, Ikšķiles uzņēmēju biedrību un Lielvārdes novada uzņēmēju biedrību. Kopsapulce ievēlēja arī jauno biedrības valdi.  Sadarbības līgums paredz informācijas apmaiņu par aktuālajiem notikumiem novadu pašvaldībās, kā arī nepieciešamības gadījumā kopēja viedokļa veidošanu par projektiem, kas tieši ietekmē novadu uzņēmējdarbības vidi, piemēram, Vides un reģionālās attīstības ministrijas iniciētā novadu reformas, dzelzceļa infrastruktūras projekts Rail Baltica u.c..

ONUB valdes priekšsēdētājs, SIA Miandum valdes loceklis Didzis Mizis savā gada pārskata ziņojumā akcentēja vairākas nozīmīgas biedrības iniciētas un realizētas aktivitātes: 

- Uzņēmēji iesaistās uzņēmējdarbības vidi veicinošos pasākumos un programmās, piemēram, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) nodibinātajā Pierīgas un Rīgas uzņēmēju reģionālajā padomē; arī sadarbības līguma parakstīšana ar apkārtējo novadu uzņēmēju biedrībām ir orientēta uz uzņēmējiem svarīgu jautājumu risināšanu, bet, piemēram, lai risinātu aktuālo uzņēmējiem darba spēka jautājumu, ONUB biedri tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību; ONUB valde tikās arī ar ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Petitu. Tikšanās laikā tika pārrunāti vēstnieci interesējoši uzņēmējdarbības jautājumi, tai skaitā zemais preču un pakalpojumu eksporta līmenis uz ASV, investīciju piesaiste Latvijai, darbaspēka nepietiekamība un citi jautājumi. 

- Mudināt jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā ir būtiska biedrības darba sastāvdaļa, piemēram, ONUB finansiāli atbalstīja skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) “Rainy Art” piedalīšanos starptautiskajā biznesa izglītības organizāciju tīkla “Junior Achievement Europe” 27. skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas finālā Šveicē, nodrošinot gan “Rainy Art” stenda izgatavošanu, gan atbalstu sagatavošanas posmā, gan arī stenda nogādāšanu uz Šveici; ONUB pārstāvis piedalās arī LIAA Ogres biznesa inkubatora konsultatīvās komisijas sēdēs un aktīvi iesaistās Ogres Biznesa Inkubatora organizētajos pasākumos; ONUB biedri regulāri skolās viesojas “Karjeras dienu” laikā, kā arī atbalsta “projektu nedēļu” skolās; ONUB biedri arī iesaistījās skolēnu vasaras nodarbinātības projektā, ko organizēja Valsts nodarbinātības aģentūra sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību; savukārt "Draudzīgā aicinājuma" ietvaros vairāki ONUB biedri dāvināja grāmatas  Ogres Valsts ģimnāzijai. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pozitīvo pieredzi, ONUB arī turpmāk sadarbosies ar Ogres novada skolām, lai skolēniem palīdzētu iegūt praktisku pieredzi uzņēmējdarbībā, 

- Dzīves telpas pilnveidošanā ONUB, ieguldot savu biedru ziedojumus, līdzfinansēja novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvu atbalsta konkursā “Vide ap mums” un uzstādīja 3 atpūtas solus un atkritumu urnas veloceliņa Ogre-Ciemupe malā. Simboliski uz katra soliņa ir teksts – “Apsēdies, atpūties, baudi mirkli! Ja prātā ienāca biznesa ideja, celies un ej to realizēt! Lai izdodas!”, mudinot iedzīvotājus iesaistīties uzņēmējdarbībā; ONUB atbalstīja Baltā galdauta svētku pasākumu,

- Biedrības darba nodrošināšanā turpinātas “izbraukuma” valdes sēdes biedru uzņēmumos, kā arī jau ierasti uzņēmēji piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētajās Latvijas uzņēmēju sporta spēlēs; ONUB pārstāvji piedalījās 3.Vislatvijas uzņēmēju biedrību kongresā Salaspilī, kā arī uzņēmēju tīklošanās pasākumos Cēsīs, Mārupē, Lielvārdē un citās pilsētās, kuros iegūtas daudz vērtīgas informācijas un jaunas pazīšanās; ir izveidota ONUB Facebook lapa, kur ir uzsākta iepazīstināšana gan ar ONUB biedriem, gan ONUB izveidoto Lojalitātes kartes programmu. 

Lai veicinātu tieši Ogres novadā pieejamo preču un pakalpojumu atpazīstamību gan novada iedzīvotāju starpā, citu uzņēmumu vidē, kā arī ārpus novada teritorijas, tika izveidota Lojalitātes kartes programma, kas kartes īpašniekiem ļauj iegādāties un biedrības biedriem piedāvāt Ogres novadā ražotās preces un sniegtos pakalpojumus par izdevīgāku cenu. ONUB turpina strādāt pie kartes ieviešanas programmas, bet jau tagad vismaz 12 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās ir iespējas saņemt īpašu piedāvājumus. 

Kopsapulce apstiprināja biedrības gada pārskatu, kā arī ievēlēja jaunu valdi – Didzis Mizis, Māris Kapusts, Māris Legzdiņš, Jana Briede un Inga Latkovska. Biedrības valdes priekšsēdētājs, saskaņā ar biedrības Statūtiem, tiks ievēlēts nākamajā valdes sēdē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības